Розпочато збір заявок на чергову програму допомоги українським втікачам від війни, що знайшли прихисток у Польщі. Понад 8 мільйонів злотих виділено польським урядом для підтримки ще двох категорій українських біженців у Польщі.
Читайте також: У Варшаві відкрили новий центр підтримки біженців
Створений за ініціативи прем’єр-міністра Республіки Польща Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького вже отримав 8 270 200 злотих на підтримку українських біженців у Польщі.
Фонд імені блж. сщмч. Климентія Шептицького в межах проекту надаватиме психологічну і фінансову допомогу українським втікачам від війни. Також у планах організаторів проведення відпочинково-реабілітаційних поїздок.
Хто з українських біженців у Польщі може отримати до 10 000 злотих?
Основною метою нової програми є фінансова допомога наступним категоріям українських біженців у Польщі:
- дітям до 18 років, як внаслідок війни росії проти України втратили обох батьків чи одного з них, якщо він був єдиним опікуном дитини;
- жінкам, яким довелось побувати у російському полоні.
Українські діти віком до 18 років, які осиротіли внаслідок війни зможуть отримувати щомісячну виплату у сумі еквівалентній 720 злотих. Виплати планується проводити до грудня 2022 року. А першим місяцем виплат вважатиметься місяць коли було подано заяву на отримання фінансової винагороди.
Натомість українські жінки, яким довелось пережити жахіття перебування у російському полоні зможуть отримати одноразову фінансову допомогу в розмірі еквівалентному до 10 000 злотих.

За інформацією представників Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького ці допомоги виплачуватимуться на банківський рахунок заявника у гривнях.
Термін та способи подання заявки
Заявки для участі в програмі приймаються до 30 листопада або до вичерпання коштів виділених Польщею на фінансування проєкту.
Для подання заяви потрібно заповнити онлайн-анкету, котра доступна на сайті програми.
Заповнена заявка має відповідати таким вимогам:
- заявником вказані всі необхідні дані;
- заявник чи опікун відноситься до визначених програмою категорій населення котрим надають допомогу;
- для дітей сиріт при заповненні потрібно додати сканкопії:
- документу, що посвідчує особу заявника,
- свідоцтва про народження,
- свідоцтво про смерть батьків чи одного з батьків,
- документ, що підтверджує зникнення батьків/одного з батьків (у разі відсутності свідоцтва про смерть батьків/одного з батьків),
- документ опікуна, що підтверджує встановлення опіки над дитиною
- для жінок котрі перебували в полоні російських окупантів слід додати сканкопії:
- документу, що посвідчує особу заявника,
- довідки про звільнення з полону, видану Національним інформаційним бюро України
Про результати розгляду заявки будуть надсилатись інформаційні повідомлення на подану заявником електронну пошту. Після отримання повідомлення про призначення допомоги кошти на рахунок зазвичай надходять до 10 робочих днів
У випадку невиконання усіх формальних вимог, заявнику буде надано термін на усунення недоліків у заповненні заявки. Якщо доповнення не будуть внесені у визначені терміни, така заявка залишиться без розгляду.
Психологічна та реабілітаційна підтримка українських біженців у Польщі
Окрім фінансової допомоги Фонд імені блж. сщмч. Климентія Шептицького планує також надавати психологічну допомогу українським втікачам від війни.
До 20 вересня триватиме збір заявок:
- на отримання допомоги у вигляді психологічних або психіатричних консультацій,
- на участь у тижневій відпочинково-реабілітаційній поїздці.
Організатори зазначають, що для отримання декількох видів допомоги достатньо заповнити одну заявку. А рішення щодо відмови заявнику в участі у програмі є остаточними та не підлягають оскарженню.
Для уточнення інформації стосовно програми фінансової чи психологічної підтримки українських біженців у Польщі зацікавлені особи можуть скерувати лист на електронну пошту – info@sheptytskyfund.pl.
Вам знадобиться: Як правильно повідомити про потребу медичної допомоги, і не отримати штраф за хибний виклик “швидкої” у Польщі
фото: pexels.com