Виділено додаткові 8 мільйонів злотих для українських біженців у Польщі: хто може отримати допомогу за новою програмою

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Розпочато збір заявок на чергову програму допомоги українським втікачам від війни, що знайшли прихисток у Польщі. Понад 8 мільйонів злотих виділено польським урядом для підтримки ще двох категорій українських біженців у Польщі.

 Читайте також: У Варшаві відкрили новий центр підтримки біженців

Створений за ініціативи прем’єр-міністра Республіки Польща Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького вже отримав 8 270 200 злотих на підтримку українських біженців у Польщі.

Фонд імені блж. сщмч. Климентія Шептицького в межах проекту надаватиме психологічну і фінансову допомогу українським втікачам від війни. Також у планах організаторів проведення відпочинково-реабілітаційних поїздок.

Хто з українських біженців у Польщі може отримати до 10 000 злотих?

Основною метою нової програми є фінансова допомога наступним категоріям українських біженців у Польщі:
 • дітям до 18 років, як внаслідок війни росії проти України втратили обох батьків чи одного з них, якщо він був єдиним опікуном дитини;
 • жінкам, яким довелось побувати у російському полоні.

Українські діти віком до 18 років, які осиротіли внаслідок війни зможуть отримувати щомісячну виплату у сумі еквівалентній 720 злотих. Виплати планується проводити до грудня 2022 року. А першим місяцем виплат вважатиметься місяць коли було подано заяву на отримання фінансової винагороди.

Натомість українські жінки, яким довелось пережити жахіття перебування у російському полоні зможуть отримати одноразову фінансову допомогу в розмірі еквівалентному до 10 000 злотих.

українських біженців у Польщі
Польський уряд продовжує підтримувати українських біженців у Польщі, фото: pexels.com

За інформацією представників Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького ці допомоги виплачуватимуться на банківський рахунок заявника у гривнях. 

Термін та способи подання заявки

Заявки для участі в програмі приймаються до 30 листопада або до вичерпання коштів виділених Польщею на фінансування проєкту.  

Для подання заяви потрібно заповнити онлайн-анкету, котра доступна на сайті програми.

Заповнена заявка має відповідати таким вимогам:
 • заявником вказані всі необхідні дані;
 • заявник чи опікун відноситься до визначених програмою категорій населення котрим надають допомогу;
 • для дітей сиріт при заповненні потрібно додати сканкопії:
  • документу, що посвідчує особу заявника,
  • свідоцтва про народження,
  • свідоцтво про смерть батьків чи одного з батьків,
  • документ, що підтверджує зникнення батьків/одного з батьків (у разі відсутності свідоцтва про смерть батьків/одного з батьків),
  • документ опікуна, що підтверджує встановлення опіки над дитиною
 • для жінок котрі перебували в полоні російських окупантів слід додати сканкопії:

Про результати розгляду заявки будуть надсилатись інформаційні повідомлення на подану заявником електронну пошту. Після отримання повідомлення про призначення допомоги кошти на рахунок зазвичай надходять до 10 робочих днів

У випадку невиконання усіх формальних вимог, заявнику буде надано термін на усунення недоліків у заповненні заявки. Якщо доповнення не будуть внесені у визначені терміни, така заявка залишиться без розгляду.

Психологічна та реабілітаційна підтримка українських біженців у Польщі

Окрім фінансової допомоги Фонд імені блж. сщмч. Климентія Шептицького планує також надавати психологічну допомогу українським втікачам від війни.

До 20 вересня триватиме збір заявок:

 • на отримання допомоги у вигляді психологічних або психіатричних консультацій,
 • на участь у тижневій відпочинково-реабілітаційній поїздці.

Організатори зазначають, що для отримання декількох видів допомоги достатньо заповнити одну заявку. А рішення щодо відмови заявнику в участі у програмі є остаточними та не підлягають оскарженню.

Для уточнення інформації стосовно програми фінансової чи психологічної підтримки українських біженців у Польщі зацікавлені особи можуть скерувати лист на електронну пошту – info@sheptytskyfund.pl.

Вам знадобитьсяЯк правильно повідомити про потребу медичної допомоги, і не отримати штраф за хибний виклик “швидкої” у Польщі 

 

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *