Українська пенсія за кордоном, – в Уряді анонсували важливі зміни

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Оформлення та отримання українських пенсійних виплат є доволі чутливим питанням для значної кількості вимушених мігрантів з України. Адже для багатьох українців за кордоном українська пенсія є одним із важливих джерел доходів.

Зверніть увагу: Фінансова допомога в розмірі 10 000 злотих знову доступна українцям у Польщі

На початку липня 2023 року в українському уряді повідомили про законодавчі ініціативи стосовно формату поновлення та проведення пенсійних виплат особам, які перебувають за межами України.

Пенсія для українців на ТОТ виплачуватиметься лише за однієї умови

У підтриманому Кабміном законопроекті, зокрема, пропонується врегулювати виплати пенсій українським громадянам із тимчасово окупованих територій (ТОТ).
Насамперед пропонується унеможливити отримання громадянами з окупованих територій одночасно виплат від окупаційної влади та українських пенсійних виплат.
Нові законодавчі норми зобов’яжуть українських пенсіонерів документально засвідчувати факт неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення росії.

Водночас урядовці зазначили, що наразі обмін даними про пенсійні виплати між Україною та російською федерацією не проводиться.

Саме тому пропонується застосувати, так званий, “декларативний принцип” для отримання пенсійних виплат.

Для цього особі достатньо буде лише надати в українські пенсійні органи відповідну заяву. У цій заяві слід буде засвідчити, що український пенсіонер не отримує жодних пенсійних виплат від органів країни-агресора.

пенсія
І саме така заява стане підставою для поновлення або виплати особі української пенсії, pexels.com
Доволі очевидно, що такі законодавчі ініціативи певною мірою можуть вплинути й на українських громадян, які перебувають на території Росії.
Цілком ймовірно, що після набуття чинності новим законопроектом буде проведено коригування пенсійних виплат для зазначеної категорії осіб.

Щорічна фізична ідентифікація для пенсіонерів за кордоном

Натомість щодо українських пенсіонерів, які вимушено виїхали в пошуках притулку за межі України, пропонується інше законодавче нововведення.
Громадян України, отримувачів пенсійних виплат, які перебувають за кордоном, зобов’яжуть щорічно проходити фізичну ідентифікацію.

Тобто, кожного року, до 31 грудня пенсіонерам доведеться фізично підтвердити власну особу для того, аби й надалі отримувати українську пенсію за кордоном.

Для усіх отримувачів українських пенсійних виплат, які перебувають за кордоном, передбачена можливість фізичної ідентифікації у дипломатичних установах.

Йдеться про  посвідчення місця проживання за кордоном консульською посадовою особою.

телеграм-канал UAPL.INFO

Окрім того, особи, які використовують сервіс ДІЯ зможуть здійснити фізичну ідентифікацію віддалено.

При цьому пропонується використати Дія.Підпис (Дія ID) в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Виплата української пенсії й надалі буде здійснюватися лише на відповідні банківські рахунки, які відкриті в українських банках.

Українська пенсія в Польщі доступна і в євро

Громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та набули права на пенсійні виплати за кордоном, можуть оформити виплати через польський ZUS.
пенсія
Таку можливість надає міжнародна угода про соціальне забезпечення від 18 травня 2012 року між Україною та Польщею, колаж: UAPL.INFO
Для того, щоб оформити отримання української пенсії у Польщі потрібно прибути до територіального органу ZUS із відповідним комплектом українських документів:
  • паспорт громадянина України;
  • довідка про присвоєння номера UKR PESEL або карта побуту або посвідчення особистості;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності)
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, уточнююча довідка, диплом, військовий квиток тощо),
  • довідка з банківськими реквізитами особистого (валютного) рахунку відкритого у польському банку.
При цьому валютний рахунок у польському банку має бути відкритий саме у євро.

А пенсійні виплати переказуються на зазначений валютний рахунок у євро не щомісяця, а щоквартально за офіційним курсом Національного банку України.

Детальніше: Як в Польщі оформити та перевести українську пенсію у євро через ZUS: покрокова інструкція

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *