Дитячі табори в Польщі – półkolonie, kolonie, obozy: яка різниця та що обрати влітку 2023 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Літні канікули у польських школах перед багатьма українськими мігрантами із дітьми у Польщі поставили непросте запитання: чим зайняти влітку дитину шкільного віку? Особливо актуальним це питання є для українців, які вже працевлаштувались у сусідній країні. І зараз намагаються розібратись у різниці між дитячими таборами, які у Польщі проводять у форматі kolonie, półkolonie та obozy.

Зверніть увагу: Як оформити закордонний паспорт дитині народженій за кордоном

Головною відмінністю між форматом діяльності осередків дитячого відпочинку у Польщі є формат діяльності у часовому вимірі, вікові групи та наявність або відсутність спеціалізації.

Półkolonie у Польщі – дитячі табори денного типу: особливості та специфіка

Дитячі відпочинкові центри, які у Польщі діють у форматі półkolonie – це фактично дитячі табори денного формату.
Здебільшого у польських містах такі денні табори (półkolonie) організовуються у навчальних, мистецьких чи освітніх закладах для дітей, які проживають у безпосередній близькості від місця проведення.
Адже у денних таборах діти у Польщі перебувають під наглядом педагогів та вихователів лише впродовж робочого дня, у невеликих групах 12-15 осіб.

Здебільшого półkolonie у Польщі влітку відкриті для прийому дітей з 07.30 до 16.30. В окремих випадках час прибуття дітей у денні літні табори обмежують до 9.00, а забір дітей з табору доступний вже із 15.00.

Зважаючи на формат та догляд półkolonie найбільше підходять для:
  • батьків, які не мають можливості доглядати дитину влітку впродовж робочого дня,
  • дітей, які ще не готові відлучатись від батьків на тривалий період часу.
Тому półkolonie здебільшого обирають для розміщення дітей молодшого шкільного віку – 6-9 років. Хоча доволі часто такий варіант літнього відпочинку дітей без ночівлі у таборі обирають і для старших вікових груп.

Окрім харчування у денному таборі, доволі часто організатори організовують дітям спортивні турніри, візити у місцеві парки розваг чи нетривалі походи на природу.

kolonie
Здебільшого терміни проведення денних таборів у Польщі мають тижневий характер, unsplash.com
Тобто батьки у Польщі здебільшого записують дитину на відвідування półkolonie на 5-робочих днів.

Такий часовий формат доволі зручний для організації відпочинку дітей в залежності від завантаженості по місцю праці батьків.

А також дозволяє спланувати терміни перебування дітей у денному таборі впродовж літніх місяців фактично потижнево.

Kolonie у Польщі: що слід знати про загальні дитячі табори

Ймовірно найбільш звичним для багатьох українців у Польщі є формат діяльності дитячих відпочинкових осередків, який називають kolonie (колоніє).
Зазвичай kolonie (колоніє) у Польщі це базовий дитячий табір, у якому діти перебувають впродовж певного періоду часу, без повернення на ночівлю до батьків.
Термін перебування в такого роду таборах для дітей зазвичай не перевищує 7-10 діб. Тому у сусідній країні доволі складно знайти варіанти, аби відправити дитину на відпочинок на 15 чи 20 діб в одному заїзді.

Здебільшого базові дитячі табори у Польщі – kolonie – не мають певної спеціалізації, позаяк орієнтовані на дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Йдеться саме про дітей у віці від 6 до 11 років, якщо вони насправді готові до самостійного перебування без батьків на такий тривалий період часу.

kolonie
Попри відсутність певної чіткої тематичної спеціалізації, більшість польських дитячих таборів, які працюють у форматі kolonie, мають насичену ігрову та творчу програму, фото: kogis.pl
Щоправда, за додаткові екскурсії та майстер-класи батькам доведеться доплатити в залежності від виду додаткових атракцій. Подеколи від 30 до 100 чи навіть 200 злотих.

Відтак слід врахувати, що доволі часто вартість видатків на додаткові екскурсії морем, візити до музеїв, пейнтбольні змагання чи майстер-класи, може навіть перевищити ціну базового відпочинку дитини.

Для зручності підбору дитячого відпочинку у віці 6-11 років kolonie доволі часто групують за основним видом занять:
  • спортивні (sportowe),
  • мистецькі (artystyczne),
  • на воді (wodne),
  • танцювальні (taneczne),
  • мовні (jezykowe),
  • і навіть лінощі чи байдикування (leniuchowanie).

телеграм-канал UAPL.INFO

Також батьки під час вибору місця для літнього відпочинку дітей у Польщі можуть додатково вибрати не лише воєводство Польщі, а й регіон:

  • поблизу озера,
  • в горах,
  • чи біля моря.

Obozy у Польщі – табори (kolonie) для дітей старшого шкільного віку: особливості та нюанси

Однією із найбільших відмінностей дитячого відпочинку у Польщі в форматі obozy, від półkolonie та kolonie, є тематичність та можливість подорожей дітей за межі сусідньої країни.
Саме тому obozy у Польщі зазвичай не вважають суто дитячими таборами, а здебільшого таборами молодіжного відпочинку.
Тематичні табори для молоді у Польщі в основному передбачені для дітей віком від 12 до 18 років. І мають значно ширшу тематичну спеціалізацію від інших видів дитячого відпочинку.
kolonie
Влітку 2023 року у Польщі доступно щонайменше 100 видів молодіжного відпочинку у форматі obozy tematyczne, фото kogis.pl

Зважаючи на вікову групу відпочинок доступний не лише у звичних форматах (спортивні, мистецькі, відпочинкові), а й доволі трендових серед молоді, таких як:

  • зірка соцмереж,
  • косплейні табори аніме, манга та каваї,
  • зона chillout 10+,
  • табір виживання та survival.
Переважна більшість молодіжних тематичних таборів (obozy) у Польщі розрахована на перебування молоді до 10 діб (9 ночей). Водночас є варіанти із коротшими термінами перебування – 7 ночей.

Особливістю організації відпочинку в молодіжних таборах у Польщі є можливість трансферу молоді до місця відпочинку без батьків.

Організатори або туристичні компанії у Польщі доволі часто за додаткову оплату організовують перевезення дітей із багатьох польських міст.

Półkolonie, kolonie, obozy для українських дітей у Польщі влітку 2023

Влітку 2023 року для дітей українських мігрантів, які перебувають у Польщі, окрім платних варіантів, організують чимало волонтерських проектів дитячого відпочинку.
У соцмережах та на сторінках благочинних організацій українці в Польщі можуть знайти доволі різноманітні варіанти організації дитячого відпочинку у різних регіонах сусідньої країни.

Для прикладу у Кракові для українських дітей віком від 6 до 11 років організовують літній відпочинок у навчально-відпочинковому осередку “Fort-39”.

А для дітей віком 7-10 років у Кракові організовується відпочинок українських дітей у форматі półkolonie.
kolonie
Оплата за 5-днів перебування українських дітей у літньому таборі в Кракові доволі символічна, адже складає лише 200 злотих, фото: cmjordan.krakow.pl

Запис дітей на участь у таборі проводить координатор проекту Karolina Kwiecień:

  • за телефоном 12 430 00 15 (внутрішній додатковий код – 241),
  • через e-mail: latoua@cmjordan.krakow.pl
В польському Ополе організатори пропонують літній табір для українських дітей у форматі kolonie.
Запис дітей на участь у літньому таборі у спортивному осередку в Ополе триває за посиланням forms.office.com.

Два семиденні заїзди передбачені у серпні 2023 року, в період:

  • 08.2023 – 24.08.2023
  • 08.2023 – 30.08.2023
У Варшаві незмінно та стабільно з 12.00 до 19.00 для українських дітей віком від 7 до 17 років працює волонтерська ініціатива “Українська-домівка – Варшава”.

Записи дітей на заняття здійснюються щотижнево в окремих онлайн-формах, посилання на які доступні на Facebook-сторінці проекту.

Запис дітей на заходи з 3 по 8 липня проводяться за цим посиланням.

Зверніть увагу: Виплати 300+ в Польщі: коли і як українцям подати заявку на Dobry Start у 2023 році

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *