У Польщі знизять податки на окремі види діяльності: хороші новини для українських мігрантів

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З 1 квітня у Польщі планують відчутно знизити податки на прибуток від окремих видів господарської діяльності. Майбутнє зниження податкового навантаження на 15% дозволить значно покращити фінансове становище багатьом українським мігрантам у Польщі.

Актуальне питання: Нові можливості для українців при оформленні виплат 800+ у 2024 році

1 березня 2024 року Міністерство фінансів Польщі опублікувало проект розпорядження, яким планується з 1 квітня із 23% до 8% знизити податкову ставку VAT (ПДВ) для низки послуг.

Які податки у Польщі знизять із 1 квітня 2024 року: перелік напрямків діяльності

Урядом Польщі планується відчутно знизити податки для низки професійних напрямків у так званій beauty-сфері.
Наразі знижена ставка податку на додану вартість (VAT) в розмірі 8% застосовується у Польщі лише для перукарських послуг. Інші види косметичних послуг наразі оподатковуються за ставкою 23%.
Водночас вже із 1 квітня 2024 року в Польщі планується розширити перелік послуг у сфері beauty, які можуть отримати податкові спрощення.

У польському Мінфіні вважають за необхідне на 15% знизити податкове навантаження для осіб, які надають окремі косметичні послуги, що належать до категорії трудомістких, а саме:

 • догляд за обличчям та макіяж (які не потребують спеціальних медичних знань),
 • манікюр та педикюр,
 • косметичні дії з бровами та віями,
 • проколювання вух.

телеграм-канал UAPL.INFO

Окрім цього із 1 квітня у Польщі планують знизити з 23% до 8% податки на послуги пов’язані з:
 • наданням порад по догляду за красою та макіяжем,
 • особистою гігієною та доглядом за тілом,
 • депіляцією,
 • ультрафіолетовим та інфрачервоним опромінюванням.
Відтак польські урядовці вже у квітні 2024 року планують вирівняти податки VAT на перукарські та косметичні послуги.
Адже обидві категорії послуг у Польщі офіційно віднесені до однієї групи (96.02.1) у польській класифікації товарів та послуг (PKWiU- Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług).

Не всім у сфері beauty в Польщі знизять податки у квітні 2024 року

Водночас у польському міністерстві фінансів, визначили й перелік товарів та послуг у сфері beauty, для яких податки VAT у квітні 2023 року і надалі залишаться на рівні 23%.
податки
Наразі не планується знижувати на 15% податкове навантаження на косметичні послуги, які віднесені до інвазійної категорії, фото freepik.com
Відтак у квітні в Польщі й надалі платитимуть податки VAT в розмірі 23% при наданні послуг:
 • татуювання,
 • пірсингу,
 • солярію,
 • масажу,
 • і таких, що вважаються процедурами у сфері пластичної хірургії.

Окрім цього незмінними у Польщі у квітні залишаться і податки для послуг, які законом про VAT визначені медичними, проте надаються не медичними установами чи кваліфікованими лікарями.

Слід зазначити, що у Польщі, чимало медичних послуг взагалі звільнені від оподаткування, якщо надаються медичними установами або особами із відповідними медичними професіями.
Зокрема не оподатковуються послуги суб’єктів господарювання, які вважаються медичними у контексті профілактики, збереження, порятунку, відновлення та покращення здоров’я.

А також послуги у сфері охорони здоров’я, які спрямовані на профілактику, збереження, порятунок, відновлення і поліпшення здоров’я, і надаються особами зі спеціальністю :

 • лікаря і стоматолога,
 • медичної сестри та акушерки,
 • медичного працівника,
 • психолога.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Як вплине зменшення податків у Польщі на українських мігрантів

Заплановане зниження до 8% податкової ставки VAT для окремих косметичних послуг  та процедур у квітні 2024 року може відчутно покращити фінансове становище українських мігранток.

Адже фактично нове розпорядження польського міністерства фінансів на 15% покращить фінансове становище осіб, які надають:

 • косметичні послуги, манікюр та педикюр (код 96.02.13.0 польського PKWiU)
 • косметичні послуги, послуги манікюру та педикюру, які надають в домашніх умовах (код ex 02.14.0 польського PKWiU),
 • інші косметичні послуги (код 96.02.19.0 польського PKWiU).
На думку польських урядовців зменшені податки на вказані послуги повинні також:
 • стати вагомим стимулом для легалізації та офіційного ведення діяльності, що обліковується за вказаними кодами господарської діяльності,
 • сприяти “виходу із тіні” мікропідприємців, які працюють у цьому секторі та, ймовірно, через високі податкові витрати, не розкривають усі доходи від зазначних видів діяльності.
податки
Окрім цього у Польщі вважають, що зниження ставки VAT для окремих послуг у сфері beauty, у якій зайняті переважно жінки, сприятиме їх професійній активізації, фото freepik.com
Враховуючи кількість українських жінок, які надають вказані послуги в Польщі, зазначене податкове нововведення може доволі позитивно вплинути на розмір їх доходів.

Або допомогти прийняти рішення про офіційну легалізацію в Польщі діяльності пов’язаної із макіяжем, манікюром, педикюром чи іншими beauty-послугами.

Водночас польські урядовці передбачають, що зменшення на 15% податкової ставки VAT на відповідні косметичні послуги та процедури, повинно знизити і їх вартість для кінцевих користувачів.
Відтак вже у квітні українські жінки у Польщі зможуть не лише:
 • заробляти більше при наданні відповідних косметичних послуг,
 • а й зменшити витрати на beauty-процедури.

Мінфін Польщі також наголошує, що після зниження ставки VAT на зазначені косметичні послуги, підприємцям доведеться відповідно адаптувати їх касові апарати.

До теми: Нульовий PIT в Польщі у 2024: кому доступний автоматично, а коли доведеться вносити дані у PIT-37

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *