Українська податкова отримає доступ до рахунків українців за кордоном за 2023 рік

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Президентом України підписано закон, що запускає процес автоматичного обміну інформацією про фінансові статки осіб з іншими країнами. Відтак українська податкова автоматично отримуватиме дані про залишки коштів на рахунках та депозити українців у іноземних банках.

Це важливо: З квітня 2023 року злоті із Польщі в Україну можна переказати навіть із прибутком.

Такі нововведення визначені Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки“.

21 квітня цей закон було повернуто у Верховну раду із підписом Президента України, а 24 квітня розпочато офіційне розсилання документа профільним установам.

Які дані про рахунки українців за кордоном отримає Державна податкова служба України

З набуттям чинності зазначеним вище законом Україна, офіційно приєдналась до міжнародної процедуру обміну інформацію про фінансові рахунки податкових резидентів країн-учасниць.
Фактично вже з 1 липня українська податкова служба:
 • отримає дані від фінансових установ України про рахунки та кошти на них іноземних резидентів в українських банках, і передаватиме їх надалі іноземним податковим службам;
 • від іноземних податкових отримуватиме дані про рахунки та кошти на них громадян України в банках за кордоном.

Таким чином Державна податкова служба України отримала потужний інструмент, для того аби:

 • виявляти порушення у питанні декларування чи повноти декларування закордонних доходів,
 • контролювати сплату податків із закордонного доходу,
 • протидіяти ухиленням від сплати податків фізичними особами.

За офіційними даними українська податкова на початку 2024 року отримає інформацію від іноземних податкових відомств про банківські рахунки та активи українських громадян за друге півріччя 2023 року.

Проте юридичні експерти не виключають можливість отримання Державною податковою службою України даних за увесь 2023 рік.

Яку інформацію про українців та їх доходи за кордоном ДПС України отримуватиме від іноземних країн

Фінансові установи країни-учасниць зобов’язані здійснювати належну комплексну перевірку фінансових рахунків. А також виявляти серед власників рахунків, осіб, які є податковими резидентами інших країн-учасниць обміну інформацією.
податкова
Зміни у податкове законодавство насамперед вплинуть на осіб, які мають значні доходи за межами України, але не поспішають їх декларувати, pexels.com

При цьому не сплачують певні податки й у країні перебування за межами України, посилаючись на українське податкове резидентство.

Щодо українців, які за кордоном перебувають у статусі фізичних чи юридичних осіб, українська податкова автоматично отримуватиме від іноземних партнерів цілу низку даних, зокрема:
 • установчі дані власника рахунку,
 • номер банківського рахунку,
 • залишок коштів на рахунку станом на кінець року,
 • розмір доходів за звітний період від наявних на рахунку коштів.
І навіть якщо особа із громадянством України в іноземному банку закриє рахунок до кінця календарного року – дані будуть передані українській податковій станом на момент закриття рахунку.

Кого з українців за кордоном насправді контролюватиме українська податкова

Законодавчо податковим органам України забороняється надавати отриману інформацію щодо рахунків українців за кордоном іншим органам.

Тобто дані про фінансові рахунки українців за кордоном не будуть передаватись:

 • державним органам,
 • органам місцевого самоврядування,
 • юридичним та фізичним особам,
А щодо передачі цієї фінансової інформації українським правоохоронним органам, то ці дані можуть надаватись лише відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
Проте наразі переважній більшості українців, які:
 • проживають за кордоном,
 • отримують іноземні доходи (як фізична чи юридична особа, або ФОП),
 • мають відкриті рахунки в іноземних банках,
не слід переживати за те, що їх дані можуть бути передані українській податковій.

Адже на період дії воєнного стану в Україні встановлено доволі високу мінімальну планку для рахунків українців за кордоном, дані про яких будуть підлягати автоматичному обміну.

Щонайменше до кінця дії воєнного стану в Україні українська податкова отримуватиме дані лише про фінансові статки українців за кордоном, які перевищують еквівалент 250 тисяч доларів США.
Тобто, якщо на усіх рахунках особи з українським законодавством (впродовж року) сума накопичень та доходів перевищить еквівалент 250 тисяч доларів, її дані автоматично будуть направлені Державній податковій службі України.
Наразі немає офіційної інформації стосовно того, як буде змінено зазначену фінансову “планку” після того воєнний стан в Україні буде скасовано.

Невідомо також чи після завершення дії воєнного стану в Україні:

 • буде встановлено інші фінансові рамки щодо автоматично надання іноземними органами даних про рахунки українців за кордоном,
 • планується автоматичний обмін інформацією щодо усіх осіб, які отримують дохід за кордоном.

До теми: Скільки можна заробити у Польщі у 2023 році на сезонних роботах

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

3 thoughts on “Українська податкова отримає доступ до рахунків українців за кордоном за 2023 рік

 1. День добрый. Мне нужно поменять водительское удостоверение,было действительно до14.01.2022. Выехать в Украину не получилось,так как подала документы на Карту побыта. В городе котором я работаю мне сказали, сначала нужно обратиться к вам обновить водительское удостоверение.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *