Нововведення на кордоні у серпні 2023 року: це слід знати кожному

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У серпні 2023 року відбулось чимало змін на західній ділянці українського кордону. Зокрема нововведення стосуються посилення контролю за виїздом чоловіків, переліку осіб, які можуть перетинати кордон та запровадження електронної черги на кордоні.

Зверніть увагу: Укрзалізниця скасовує 8 поїздів до Польщі та додає лише один новий поїзд з України: осінній розклад руху потягів

В останній місяць літа 2023 року в Україні дозволили виїзд за кордон ще одній категорії осіб. Пасажирські автобуси зможуть значно швидше перетнути кордон на 7 пунктах пропуску завдяки запису в електронній черзі. А також розпочато підготовку до інформаційного обміну між базами даних Держприкордонслужби та Міноборони щодо призовників, що дозволить посилити контроль за виїздом чоловіків.

Дані з реєстру призовників будуть доступні на кордоні в онлайн-режимі: речник ДПСУ

Одним із головних інформаційних повідомлень серпня 2023 року, щодо нововведень на кордоні, стало підтвердження факту надання прикордонникам доступу до реєстру призовників вже найближчим часом.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко офіційно підтвердив підготовку до взаємообміну інформацією між підрозділами на кордоні та реєстрами обласних ТЦК та СП.

Завдяки даним з реєстрів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки прикордонники зможуть відчутно посилити контроль на кордоні.
на кордоні
Насамперед йдеться про виявлення підроблених документів на право виїзду за межі України, колаж: UAPL.INFO
Як тільки все це буде протестовано і напрацьовано, фактично надалі наші інспектори зможуть буквально в режимі онлайн перевірити ту чи іншу особи, чи дійсно їй військкоматом до прикладу видавався той чи інший документ, який дає право на перетин державного кордону,
наголосив речник Держприкордонслужби.

Також Андрій Демченко зазначив, що інформаційний обмін даними між базами Держприкордонслужби та Єдиним державним реєстром призовників і військовозобов’язаних має унеможливити спроби незаконного перетину кордону за підробленими документами.

Електронна черга на кордоні для автобусів: на які пункти пропуску поширили дію сервісу єЧерга у серпні

З 23 серпня 2023 року електронна черга на кордоні стане доступною для пасажирських автобусів вже у 7 пунктах пропуску із 4 сусідніми країнами.
За офіційними даними із 21 серпня розпочнеться тестування сервісу єЧерга ще на 4 нових пунктах пропуску на кордоні із Польщею, Румунією та Молдовою. А з 23 серпня ще на кордоні з Угорщиною.

телеграм-канал UAPL.INFO

Відтак вже у серпні 2023 року сервіс єЧерга (електронна черга) стане доступним для регулярних та нерегулярних рейсів пасажирських автобусів на 7 пунктах пропуску:

На кордоні із Польщею:
  • Ягодин – Дорогуськ (Волинська область),
  • Устилуг – Зосин (Волинська область),
  • Краківець – Корчова (Львівська область),
  • Шегині – Медика (Львівська область).
На кордоні з Угорщиною:
  • Чоп – Захонь (Закарпатська область).
На кордоні з Румунією:
  • Порубне – Сірет (Чернівецька область).
На кордоні з Молдовою:
  • Мамалига – Крива (Чернівецька область).

 

на кордоні
Пасажирським перевізникам, що зареєструвались в онлайн-черзі радять прибувати до пункту пропуску у передбачений автобусним маршрутом час, фото: Укртрансбезпека.
Наразі графік руху автобусів через кордон залишається незмінним.

Адже під час тестового періоду сервісу єЧерга система не пропонуватиме час заїзду для рейсових автобусів на пункти пропуску.

Виїзд за кордон дозволили ще одній категорії осіб: Постанова КМУ №840

З 11 серпня 2023 року в Україні право виїзду за межі держави було надано ще одній категорії осіб.

Постановою КМУ №840 від 11 серпня внесені зміни до пункту 26 Правил перетинання державного кордону громадянами України.

У Державній прикордонній службі підтвердили, що відтепер на кордоні пропускатимуть за межі України родичів загиблих або зниклих безвісти під час АТО.
Громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану,
зазначено в офіційному повідомлення ДПСУ

 

 

Це важливо: Українцям пояснили як правильно користуватись банківськими картками за кордоном (ВІДЕО)

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Нововведення на кордоні у серпні 2023 року: це слід знати кожному

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *