Магічна Польща: п’ять ідей, куди поїхати на вікенд

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі безліч місць для короткої подорожі, які можна відвідати та насолодитись магією природи та архітектури у бюджетному форматі. І якщо ви плануєте чергову поїздку Польщею на вихідні, то обов’язково візьміть на олівець наступні п’ять ідей, куди поїхати на вікенд.

Зверніть увагу, що українцям став доступним переказ коштів в Україну у євро із 27 країн ЄС

ЗАМОК У МАЛЬБОРКУ

Беремо курс на північ, до моря і замку у Мальборку (Zamek w Malborku).

Це середньовічний замок, який звели хрестоносці на ріці Ноґат. У замку діє музей, з експозицій якого можна дізнатись про епоху, в якій зводили замок, його руйнування і відбудову.

Як і майже усі історичні об’єкти у Польщі, замок у Мальборку ретельно відреставрований, а у його музеї є чимало унікальних експонатів.

Zamek w Malborku
Замок у Мальборку, фото: visitmalbork.pl

До речі, Музей замку в Мальборку підготував спеціальну освітню пропозицію для українських біженців з війни, які можуть взяти участь у спеціальних майстер-класах, проведених у художньо-історичному контексті з елементами: живопису, зброєзнавства, археології, архітектури, літератури та етнографії.

Детальніше на сайті замку zamek.malbork.pl

КРАЇНА ЗГАСЛИХ ВУЛКАНІВ

В околицях ландшафтного парку Хелми у Нижній Сілезії є чудова туристична принада – країна згаслих вулканів (Kraina Wygasłych Wulkanów).

Отже, їдемо у на південь у напрямку Вроцлава.

Поля, пагорби, яри та ущелини чекають на туристів. Тут підготували шляхи для туристів та оглядів вежі з яких відкривається чудовий краєвид.

А ще ця місцевість у Польщі славиться своїм вином. Виноградники ростуть поруч – земля вулканічного походження цьому дуже сприяє.

Kraina Wygasłych Wulkanów
Величні пейзажі Країни Згаслих Вулканів, фото: kolemsietoczy.pl

Тому ваша подорож буде не лише цікавою, але й смачною. У цьому регіоні є винниці, де можна посмакувати вином. Агротуризм тут теж дуже розвинений, то ж нічліг знайти можна без проблем.

 БЄЩАДИ Й СОЛІНСЬКЕ ОЗЕРО

Їдемо у гори. Напрямок – південний схід, Ряшів. Бєщади (Bieszczady) – це гірське пасмо, яке охоплює Україну, Польщу та Словаччину. По суті – це ті ж самі Карпати.

Список атракцій тут дуже великий і ми у кожному огляді розповідатимемо про якусь із них.

Цього разу пропонуємо поїхати на бєщадське море або Солінське озеро (Jezioro Solińskie). Неймовірної краси водойма посеред гір щорічно приваблює тисячі туристів. Це найбільше озеро (насправді водосховище) Бєщад.

Jezioro Solińskie
Солінське озеро це море посеред гір, фото: Ігор Меліка

До послуг відпочивальників – прогулянки на корабликах, рибалка, велопоїздки надзвичайно мальовничими околицями.

До того, ж у цьому регіоні є дуже багато садиб “зеленого туризму”, то ж знайти нічліг буде легко.

ВУЗЬКОКОЛІЙНА ЗАЛІЗНИЦЯ В РУДАХ

Любите історичну залізницю? Ваші діти точно будуть у захваті. Напрямок – південь, їдемо у місто Руди, що за 20 км від Ґлівіц.

Наша ціль – вузькоколійна залізниця (Kolej Wąskotorowa w Rudach), якій понад 100 років. Тут можна не лише побачити автентичні паротяги й вагони, але проїхатись ними.

Kolej Wąskotorowa w Rudach
Вузькоколійна залізниця в Рудах це атракція для дітей та дорослих, фото: polskaprzezweekend.p

Також тут працює справжня кузня. То ж позитивні емоції дітям і їхнім батькам гарантовані.

Вартість квитка за 35-45 хвилинну поїздку залізницею становить 17 злотих 12 злотих за пільговий квиток (для дітей від 3 до 18 років).

Детальніше – на сайті залізниці kolejkarudy.pl

ТОРУНЬ

Як же без архітектури? Їдемо у місто Миколая Коперника. Тут є повний набір усіх туристичних принад європейського міста.

Знайдемо тут неповторні зразки сакральної архітектури – Базиліка свв. Яна Хрестителя і Яна Євангеліста, Костьол св. Трійці, Костьол св. Катажини та інші. Поціновувачі готики, бароко і неоготичного стилю будуть вражені красою міських храмів.

Хоч Торунь й не таке велике місто, але тут є дві ринкові площі, які ділять Торунь на Старе й Нове місто.

Весь цей архітектурний комплекс входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Тому під час прогулянок містом ви точно зробите кілька сотень фото.

Торунь
Радимо також відвідати у Торуні руїни замку хрестоносців, оборонні мури та вежі, яких у місті є доволі багато. Фото: torun.pl

І не забудьте купити знаменитий торунський пряник – солодке печиво із понад 700-річною історією, один із брендів Польщі. У місті навіть діє музей торунського пряника, а крамниць, де їх можна придбати – незліченна кількість.

Не обрали щось із цієї добірки?  Ознайомтесь із ще одною добіркою чудових місць у Польщі для короткої подорожі

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *