Довідник телефонів екстрених служб Польщі: куди і коли дзвонити

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українським біженцям у Польщі іноді важко зрозуміти особливості системи рятувальних та правоохоронних служб за кордоном. Куди й коли дзвонити у Польщі: довідник екстрених служб, який знадобиться кожному українському мігранту.

Нагадаємо, що вночі та у вихідні/святкові дні у Польщі  медична допомога надається за допомогою сервісу Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

Непередбачувана чи екстрена може виникнути завжди  і  зазвичай це стається тоді коли цього зовсім не очікуєш. Опинившись у небезпечній ситуації дуже важливо є знати як діяти та куди звертатись.

112 – базовий універсальний номер

Першим універсальним номером служби порятунку є 112 – це загальний екстрений номер (numer alarmowy). На цей номер можна зателефонувати навіть коли немає коштів на рахунку.

Як у багатьох інших країнах це універсальний номер служби порятунку, де можна отримати допомогу незалежно від того що з вами сталось.

Номер 112 використовується не лише для повідомлення про небезпеку життю, здоров’ю чи майну.

Також за цим номером можна повідомити про виникнення пожеж, дорожньо-транспортні пригоди, випадки крадіжок, насильства, інші порушення безпеки та громадського порядку.

А також у випадку раптової втрати свідомості, завдання тяжких тілесних ушкоджень, крововиливів, ураження електричним струмом та в інших випадках, що загрожують здоров’ю або життю.

У чому відмінність системи екстрених служб Польщі від України

В Польщі система екстрених служб дещо відрізняється від української  й крім звичних для нас основних служб (поліція, пожежна служба, швидка допомога, служба газу)  існує ряд додаткових служб.

Для усіх цих служб також виділені короткі номери, що діють по всій території Польщі. Тому рекомендуємо занотувати потрібні вас контакти екстрених служб Польщі

ДОВІДНИК МІГРАНТА: ТЕЛЕФОНИ ЕКСТРЕНИХ СЛУЖБ ПОЛЬЩІ

Основні екстрені служби
  • 999 – Швидка допомога (Pogotowie Ratunkowe). За цим номером варто телефонувати у разі травм або раптового погіршення здоров’я при хронічних  хворобах або при виникненні раптового захворювання. Детальніше у матеріалі “Невідкладна медична допомога у Польщі: дозволені причини для виклику”.
  • 998 – Пожежна охорона (Straż Pożarna) – у випадках надзвичайної ситуації, стихійного лиха, катастрофи, блокування людей чи тварин у важкодоступних місцях  або при пожежі.
  • 997 – Поліція (Policja) – виклик правоохоронців здійснюється у випадку, якщо ви стали свідком або жертвою крадіжки зі зломом, пограбування, нещасного випадку, а також коли є загроза вашому життю чи здоров’ю.
Додаткові екстрені служби
  • 986 – Муніципальна поліція (Straż miejska) – цей номер використовується у випадках виявлення порушень громадського порядку, правил паркування, що загрожує безпеці дорожнього руху, розпивання алкоголю у громадських місцях, при завданні збитків комунальному майну.
  • 989 – Національний фонд охорони здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia) – детальніше за посиланням “Безкоштовна державна медична допомога у Польщі для українських мігрантів
  • 991 – Аварійна енергослужба (Pogotowie energetyczne) – в цю службу варто телефонувати, коли ви помітили пошкодження електромереж (іскри, пошкоджений кабель тощо), у випадку несправності електролічильників, пошкодженні ліній елекропередач та у випадку відсутності електроенергії
  • 992 – служба газу (Pogotowie gazowe) – негайно телефонувати за цим номером слід якщо відчуваєте витік газу, є припущення що газова мережа пошкоджена або ви помітили падіння тиску газу.
  • 994 – Аварійна служба водопровідних мереж (Pogotowie wodno-kanalizacyjne) – основні причини виклику: вихід з ладу водопровідних мереж, низький тиск у водопроводі, пошкодження основного лічильника води, проблеми із каналізаційною мережею – затори стічних вод, пошкодження колодязя санітарної та дощової каналізації, вихід з ладу побутових каналізаційних насосних станцій.
  • 981 – Дорожня служба допомоги (Pogotowie drogowe) – підрозділ надання  допомоги у сфері дорожнього руху, здійснюють встановлення знаків,  нанесення розмітки тощо.
  • 988 – Лінія довіри (Telefon zaufania) – гаряча лінія довіри – допомога у скрутних психологічних та емоційних ситуаціях (напади паніки, депресія, психологічні травми тощо).
  • 993 – Служба ремонту тепломереж (Pogotowie ciepłownicze) – виклик спеціалістів у випадку виникнення проблем в роботі тепломереж, при несправності теплопостачання чи постачання гарячої води.
  • 984 – річкова рятувальна служба (Pogotowie Rzeczne) – повідомлення про нещасні випадки та потребу допомоги на річках.
  • 985 – гірська та морська рятувальна служба (Ratownictwo Morskie i Górskie) – спеціальні рятувальні підрозділи для надання допомоги в екстрених ситуаціях на гірських теренах та у морі.
  • 983 – ветеринарна допомога (Pogotowie weterynaryjne) – у випадку несподіваного погіршення стану здоров’я ваших домашніх тварин, тут вам зможуть надати консультацію, та у разі потреби можна здійснити виклик спеціаліста.
Сподіваємось, що вам дуже нечасто доведеться використовувати ці телефонні номери, але запам’ятайте головне: Ніколи не кладіть слухавку першим!

Лише диспетчер може повідомити про завершення телефонного контакту, а до цього моменту намагайтесь максимально чітко відповідати на запитання та не перебивати диспетчера.

Зверніть увагу, що у Польщі запрацювала інформаційна відеолінія для українських мігрантів із вадами слуху

Фото: unsplash.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *