ДП “Документ” за кордоном припиняє прийом відвідувачів: що змінилось

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

14 квітня 2024 року представники ДП “Документ” підтвердили глобальні зміни в організації роботи закордонних підрозділів у низці країн. Відтепер отримати український закордонний паспорт, ID-карту чи провести обмін водійських посвідчень за кордоном можливо лише за попереднім записом.

Це важливо: Насправді безплатні та швидкі перекази коштів вже доступні українцям за кордоном

З 15 квітня 2024 року 13 закордонних підрозділів ДП “Документ” припинили прийом відвідувачів без електронної реєстрації. Йдеться про осіб, які планують скористатись послугами Паспортного сервісу за кордоном в порядку “живої черги”.

ДП “Документ” за кордоном скасувало “живу чергу”: які країни та підрозділи

На офіційній сторінці ДП “Документ” опубліковано офіційне застереження для українських громадян, які хочуть скористатись послугами з оформлення чи обміну документів за кордоном.
Представники Паспортного сервісу підтвердили, що з 15 квітня 2024 року 13 закордонних підрозділів будуть здійснювати прийом виключно осіб за попереднім записом в електронній черзі.

Саме тому ДП “Документ” наголошує на тому, що отримання послуг у форматі “живої” черги з 15 квітня 2024 не буде можливим в закордонних підрозділах у:

 • Польщі: у Варшаві, Кракові, Вроцлаві та Гданську,
 • Німеччині: у Мюнхені, Берліні, Кельні,
 • Іспанії: у Мадриді та Валенсії,
 • Чехії у Празі,
 • Словаччині у Братиславі,
 • Італії у Мілані,
 • Туреччині в підрозділі у Стамбулі.
документ
Офіційного пояснення щодо причини скасування “живої черги” в закордонних підрозділах ДП “Документ” не було надано, колаж UAPL.INFO
Водночас представники Паспортного сервісу запевняють, що було збільшено кількість талонів для попереднього запису клієнтів.

А також підвищено заходи контролю та посилено верифікацію користувачів сервісу.

ДП “Документ” попереджає про шахраїв при оформленні документів

На фоні скасування “живої черги” у закордонних підрозділах ДП “Документ” застерігають українських мігрантів щодо активізації шахрайських схем.
На офіційному порталі Державної міграційної служби України опубліковано звернення щодо неприпустимості використання послуг "посередників" при оформленні документів.

Водночас наголошено на тому, що оформити українські паспортні та водійські документи у 2024 році можна лише особисто у:

 • територіальних підрозділах ДМС,
 • центрах надання адміністративних послуг,
 • підрозділах “Паспортний сервіс” на території України та за кордоном.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Як наголошують урядовці, інформація, що поширюється в мережі Інтернет, про “посередництво” в оформленні паспортних документів чи “спрощену процедуру” подання документів не відповідає дійсності.

Окрім цього саме шахраї розміщують оголошення про нібито можливість для українців за кордоном:

 • організувати обслуговування у ДП “Документ” поза чергою,
 • максимально швидко оформити паспорти тощо.
Документ
ДМС України закликає українців, за жодних обставин не користуватись послугами будь-яких посередників при оформленні документів, фото dmsu.gov.ua
Адже пропозиції від такого роду”посередників” щодо потенційного “прискорення” в оформленні паспортних документів для громадян України є незаконними.

Коли потрібен запис в електронну чергу в Паспортний сервіс за кордоном

У ДП “Документ” наголошують на тому, що запис в електронну чергу в територіальні чи закордонні підрозділи Паспортного сервісу здійснюється лише для подачі документів.
Натомість для отримання вже виготовлених паспортних чи водійських документів громадянам України, у тому числі й за кордоном, не потрібно записуватися в електронну чергу.
Запис в електронній черзі на закордонний паспорт та ID-картку у підрозділах ДП "Документ" доступний за посиланням - https://pasport.org.ua/solutions/e-queue.

На кожен підрозділ Паспортного сервісу, в тому числі й за межами України, відведена своя кількість талонів, які доступні в електронній черзі.

ДП “Документ” зазначає, що:

 • поява нових талонів (місць в електронній черзі) відбувається в довільний час,
 • для підтвердження реєстрації використовується код з SMS або направляється повідомлення у Telegram.
Відтак для підтвердження реєстрації в електронній черзі у ДП "Документ" потрібно, щоб мобільний телефон із номером, який вказується при записі в електронну чергу, був доступний верифікації.
документ
ДМС України також просить звернути увагу на те, що в окремих підрозділах дійсно можуть виникати ситуації, коли відсутні місця в онлайн-сервісі електронної черги, колаж UAPL.INFO
Традиційно висока завантаженість підрозділів ДП "Документ", у тому числі й закордоном, у період з лютого по липень. Адже саме і ці місяці оформлюється найбільша кількість закордонних паспортів громадян України.

Водночас українцям за кордоном нагадують, що

 • запис до електронної черги є безкоштовним для всіх громадян та всіх видів послуг,
 • фіксуються спроби масового запису до електронної черги та намагання обійти обмеження записів на один номер телефону,
 • невідповідність даних, зазначених під час реєстрації в електронній черзі, реальним даним фізичної особи є підставою для скасування реєстрації в електронній черзі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Саме тому ДП “Документ” та ДМСУ категорично не рекомендують купувати талони у сторонніх осіб.

Оскільки вказані у них реєстраційні дані під час запису до електронної черги, не відповідають даним особи, яка планує скористатись послугами з оформлення документів.

Зверніть увагу: Кабмін розширив перелік чоловіків, які можуть виїжджати за кордон

фото: колаж: UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *