Залишилось менше 2 тижнів: Нацбанк Польщі припиняє обмін гривень на злоті для біженців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українським біженцям у Польщі, які ще не скористались програмою обміну гривні на злоті за офіційним курсом варто до 10 вересня відвідати пункти обміну у PKO Bank Polski. Національний банк Польщі припиняє програму, яка передбачала обмін гривень на злоті на оптимальних для українських біженців умовах.

Читайте також, Зарплата у Польщі 2022: брутто і нетто, – чому така велика різниця між сумою у договорі та “на руки”

Нагадаємо, що у Польщі 25 березня 2022 року у 100 відділеннях PKO Bank Polski розпочався обмін без комісії за офіційним курсом української валюти на злоті. Підписана у березні угода між Нацбанком Польщі та Нацбанком Польщі дозволила українським біженцям у Польщі обміняти до 10 000 гривень на одну особу.

Програма обміну гривні на злоті стала результатом тісної співпраці Національного Банку Польщі та Національного Банку України за участі PKO Bank Polski.

До 10 000 гривень на одну особу: як здійснити вигідний обмін гривень на злоті

Для того аби встигнути до 10 вересня 2022 року скористатись програмою обміну гривень на злоті за офіційним курсом потрібно особисто відвідати одне зі 100 визначених відділень PKO Bank Polski.

Повний перелік відділень, де українці можуть обміняти українську валюту на злоті доступний за цим посиланням.

Обміняти 10 000 гривень на злоті у  Польщі можуть українці, яким виповнилось 18 років за представлення наступних документів:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • паспорт громадянина України (ID-картка, видана після 2016 року).

Для обміну приймаються лише банкноти номіналом 100, 200, 500 і 1000 гривень.

Нагадаємо, що одна особа може провести декілька обмінів, проте їх сукупний обсяг не може перевищувати 10 000 гривень.

Жодний комісій, лише офіційний курс, можливість зарахувати кошти на рахунок

До 10 вересня 2022 року обмін валют здійснюється за курсом, встановленим Національним Банком України та переданим до Національного банку Польщі, а потім до PKO Bank Polski. Відповідно PKO Bank Polski не стягує оплат або комісій за проведення обміну гривень на злоті.
обмін гривень на злоті
PKO Bank Polski ще два тижні продовжуватиме обмін гривень на злоті за курсом НБУ, фото PKO Bank Polski

Отримати злоті можна готівкою, або при наявності рахунку у PKO Bank Polski кошти можна відразу після обміну перерахувати на нього. Відкрити рахунок у PKO Bank Polski можна одразу у відділенні.

Для підтримки українських мігрантів у Польщі PKO Bank Polski пропонує послугу PKO Рахунок без Меж (PKO Konto bez Granic) із безкоштовним обслуговуванням впродовж перших 12 місяців.

При відкритті цього рахунку українці можуть не лише скористатись перевагами мобільного банківського застосунку IKO, а й отримують:

  • безплатне зняття коштів з усіх банкоматів у Польщі та за кордоном
  • мультивалютну картку для міжнародних та онлайн-платежів без конвертації валют та без комісії за обслуговування
  • безплатне поповнення та зняття коштів у відділеннях банку

Близько 80 000 українців обміняли вже понад 680 мільйонів гривень

Згідно з даними Нацбанку Польщі від початку діяльності програми її перевагами скористалось близько 80 тисяч українців у Польщі.

Наразі PKO Bank Polski було проведено обмін майже 681 мільйона гривень. У перерахунку на польську валюту українські мігранти у Польщі за 5 місяців обміняли на гривні близько 93 мільйони злотих.

В цілому, у рамках угоди Нацбанків Польщі та України передбачався викуп польськими банками за офіційним курсом НБУ до 10 мільярдів гривень.

До слова, PKO Bank Polski є власником 100% акцій українського банку “Кредобанк” – тому переказати злоті в Україну можна безкоштовно

 

фото: 300gospodarka.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *