Закордонний паспорт для дитини за кордоном в рази дешевше та швидше: офіційний та корисний лайфхак

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Оформлення закордонного паспорта для українських дітей – одна із затребуваних адміністративних послуг для українських мігрантів в іноземних країнах. Офіційний та корисний лайфхак, що дозволить українцям більш ніж удвічі дешевше оформити закордонний паспорт дитині, яка перебуває за кордоном. 

Читайте також: Як зберегти зароблені у Польщі злоті та з прибутком зняти їх в Україні

Щобільше дитячий паспорт для виїзду за кордон при цьому можна оформити й значно швидше. І навіть без обов’язкового повернення з-за кордону до України, хоча й не для всіх категорій дітей. 

Абсолютно легально із січня 2023 року українці можуть замовити дитині закордонний паспорт в Україні з-за кордону на підставі:

Оформити закордонний паспорт дитині за кордоном: дорого та складно

Одним із першим питань для українських мігрантів за кордоном, коли виникає потреба оформлення дитячого закордонного паспорта – як “зловити” місце в електронній черзі?
Не секрет, що електронна черга у закордонні підрозділи ДП "Документ" чи в українські дипломатичні/консульські установи вже давно стала предметом продажу-торгу для "підприємливих осіб".

Відтак українцям за кордоном доводиться не лише сплачувати доволі недешеві офіційні сервісні збори. А й деколи додавати до них і чималу оплату “рішалам” за електронну чергу.

На жаль, навіть затримання шахраїв, які торгували талонами в електронну чергу (умисно перешкоджаючи реєстрації в ній пересічним громадянам) не розв’язало проблему відсутності місць.
Саме тому наразі українцям за кордоном доводиться робити непростий вибір при намірі оформити закордонний паспорт дитині, яка перебуває за межами України:
 • заплатити від 4 до 5,5 тисяч гривень за оформлення дитячого паспорту у закордонному підрозділі ДП “Документ” – зі сподіваннями отримати його впродовж місяця;
 • оплатити консульський збір  в розмірі близько 1500 гривень, “зловивши” місце в електронній черзі на прийом в дипустанову – із розумінням того, що термін отримання закордонного паспорта для дитини може навіть перевищувати три місяці.

паспорт

Безумовно українці за кордоном для оформлення закордонного паспорта дитині, можуть спробувати подати документи у форматі живої черги.  фото: pasport.org.ua

Але навіть в такому варіанті подання документів вартість послуг чи час очікування готового документу не зменшується.

Чергові дилеми для українців за кордоном при потребі оформленні паспортного документа для дитини полягають у:

 • ризику втрати соціальних гарантій чи виплат в країні перебування при виїзді в Україну,
 • складності із виїздом для осіб, які офіційно працюють, а діти навчаються в іноземних освітніх закладах,
 • непевності у тому, чи вартість проїзду та перебування до України не перевищить вартості витрат на офіційні збори та неофіційні видатки “посередникам”.
Погодьтесь, мало хто з українців у Польщі – отримувачів польської соціальної допомоги на дітей (для прикладу, за програмою “500+”) – при виїзді до України захоче :
 • потенційно ризикувати втратою виплат на декілька місяців (з подальшими проблемами з їх відновленням),
 • зекономивши при цьому 500-600 злотих.

електронна черга

Оформлення дитячого закордонного паспорта без виїзду в Україну: швидше і дешевше

Аби не ризикувати втратою тимчасового захисту (у Польщі – PESEL UKR) вже щонайменше 3 місяці українці офіційно можуть оформити дитині закордонний паспорт віддалено в Україні.
Для цього ще у січні 2023 року Кабінет Міністрів офіційно дозволив пересиланням з/до України документів, що посвідчують особу. А у лютому 2023 року Державна міграційна служба детально пояснила порядок віддаленого оформлення закордонних паспортів для дітей одним із батьків. 
Таким чином з 1 кварталу 2023 року українцям за кордоном офіційно надано можливість:
 • не лише подання документів на оформлення дитячого закордонного паспорта в Україні одним із батьків,
 • а й отримання готового закордонного паспорта дитини одним із родичів.

Такі нововведення особливо актуальні у випадку, коли мати із дітьми виїхала за кордон, а батько залишився в Україні, де працює чи захищає державу від російської навали.

Як оформити дитячий закордонний паспорт в Україні без присутності дитини

Офіційно право подання документів на оформлення закордонного паспорта для дитини надано одному із батьків. За умови представлення в один із територіальних підрозділів ДМС, Паспортний сервіс або ЦНАП:

 • власного паспорта громадянина України,
 • оригіналу свідоцтва про народження дитини,
 • фотографії дитини розміром 10 на 15 сантиметрів,
 • квитанції про оплату адміністративних послуг.

паспорт

У випадку, коли в одного з батьків, який перебуває в Україні немає на руках оригіналу свідоцтва про народження дитини, із січня 2023 року його абсолютно легально можна отримати від рідних із-за кордону поштою, фото: pexels.com

Українцям під час оформлення закордонного паспорта на дитину в Україні слід врахувати одну вкрай важливу деталь:
 • подати документи може лише один із батьків,
 • а отримати готовий дитячий закордонний паспорт набагато більший перелік осіб.
Офіційно один із батьків при поданні документів на оформлення паспорта дитини в Україні повинен у письмовій заяві, поданій у довільній формі, визначити іншу особу, яка зможе отримати готовий паспорт, а саме:
 • іншого з батьків, опікунів, піклувальників,
 • повнолітніх сина чи дочку,
 • рідних (повнорідних та неповнорідних): сестру, брата, діда, бабу.
Тому навіть якщо батько в Україні не зможе отримати готовий документ на дитину, він може надати це право зазначеному вище переліку осіб.

Вартість оформлення закордонного паспорта для дитини в Україні

На окрему увагу заслуговує той факт, що вартість виготовлення закордонного паспорта дитині в Україні в рази менша від аналогічної послуги за кордоном.

У травні 2023 року вартість оформлення дитячого паспорту для виїзду за кордон у підрозділах ДП “Документ” на території України складає:

 • 1396 гривень за не термінове оформлення документа;
 • 2036 гривень за прискорене виготовлення.

Для порівняння вартість лише сервісних послуг закордонного підрозділу ДП “Документ” складає у:

До теми: Народження дитини за кордоном. Одночасно отримати виплати від Польщі та України можливо?

Відтак кінцева вартість оформлення дитячого закордонного паспорта в Україні значно нижча ніж за кордоном. Навіть з врахуванням витрат на пересилку документів в обидві сторони: близько 500-600 гривень.

Адже до зазначених вище сервісних послуг ДП "Документ" за кордоном слід додати щонайменше вартість бланка, його персоніфікації, оплати за доставку та банківську комісію.
У підсумку, за виготовлений в терміновому порядку (7 робочих днів) дитячий закордонний паспорт в Україні та його доставку за кордон доведеться заплатити близько 2600 гривень.

Швидке та дешеве оформлення дитячого закордонного паспорта в Україні наразі не для всіх

На жаль попри усі всі переваги оформлення паспортних документів в Україні, описаним лайфхаком зможуть скористатися не всі українські мігранти.

Зазначений вище спосіб наразі доступний лише у випадку, коли не потрібна особиста присутність дитини під час подання документів.

У травні 2023 року подати документи на оформлення закордонного паспорта без присутності дитини одним із батьків дозволено у випадку:
 • якщо дитина на момент подання документів не досягла віку 12 років – оскільки старші діти повинні здавати відбитки пальців для отримання закордонного паспорта;
 • якщо документ оформляється на особу, яка не може самостійно пересуватись, через проблеми зі здоров’ям та потребує термінового лікування за кордоном.

 Дізнайтеся також: Правда і міфи про статус УКР у польському номері PESEL

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *