Програма 40+ в Польщі у 2024 році буде продовжена для українців, але є нюанси

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Після підписання змін до спецзакону в Польщі стартував процес адаптації законодавства до нових термінів легального перебування українців, які отримали тимчасовий захист. Зокрема й щодо програми 40+ в Польщі, яка залишається одним із важливих інструментів підтримки вимушених мігрантів з України.

Актуальне питання: Подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024 році: нові можливості для українців

Для пролонгації у 2024 році програми 40+ в Польщі Міністерство внутрішніх справ та адміністрації підготувало відповідне розпорядження.

Програма 40+ в Польщі у 2024 році: нові терміни та взірці заявок

Підготовлене МВСіА Польщі розпорядження фактично продовжує програму 40+ в Польщі. Відповідний комплект документів вже опубліковано на польському урядовому порталі legislacja.gov.pl.
Нагадаємо, що термін легального перебування громадян України на території Польщу було продовжено (за загальним правилом) до 30 червня 2024 року.
Термін дії програми 40+ в Польщі у 2024 році продовжується шляхом внесення зміни в один з документів на отримання виплат.

А саме до “karty osoby przyjętej do zakwaterowania” – картки особи, яку прийнято на проживання, у якій вказується:

 • установчі дані українського мігранта/мігрантки,
 • польський номер PESEL,
 • календарні таблиці із термінами, в які особі надавалось житло та харчування,
 • загальну кількість діб та суму виплати із розрахунку 40 злотих/доба.
40+ в Польщі
Чинна на кінець лютого 2024 року картка особи, яку прийнято на проживання, не передбачає виплату коштів за програмою 40+ в Польщі після 4 березня, фото druki.gofin.pl.

Саме тому у новому розпорядженні МВСіА передбачено продовження до 30 червня 2024 року терміну можливості подання заяви на отримання грошової допомоги.

Для цього у новому бланку картки буде додано терміни, за які можна буде отримати виплати за програмою 40+ в Польщі до липня 2024 року.
Адже саме ця картка є найбільш важливим додатком до заяви на отримання виплат за розміщення мігрантів з України.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Хто, за кого та скільки часу в Польщі може щодобово отримувати 40 злотих у 2024 році

Програма 40+ в Польщі, що підтримує вимушених мігрантів з України, надає виплати в розмірі 40 злотих за добу будь-якому суб’єкту господарювання.
У тому числі й фізичній особі: за розміщення та забезпечення харчування для громадян України, які отримали у Польщі тимчасовий захист.

Слід зазначити, що польським законодавством не встановлено обмежень щодо виплати допомоги за програмою 40+ в Польщі залежно від:

 • формату перебування помешкання у власності отримувача виплат;
 • громадянства особи, яка отримує виплати.
Тому подати заяву на отримання виплат в розмірі 40 злотих/доба можуть й громадяни України, які у Польщі володіють житловими приміщеннями навіть на правах оренди.
Наразі у Польщі також законодавчо не визначено заборони на родинні зв’язки між:
 • мігрантами, на яких оформляються виплати за проживання/харчування,
 • та особами, які мають право на отримання виплат за програмою 40+ в Польщі.
40+ в Польщі
Відтак, є потенційна можливість оренди громадянами України житла у сусідній країні, із подальшим прийомом у ньому (в рамках програми 40+ в Польщі) навіть родичів, фото freepik.com
Водночас українцям слід врахувати, що така можливість доступна лише за умови, що:
 • у договорі оренди приміщення прямо не заборонено проживання у помешканні інших осіб,
 • розміщення інших осіб (у тому числі й родичів) в орендованому житлі не вимагає додаткового дозволу від власника орендованого у Польщі житла.
Нагадаємо, що виплати за програмою 40+ в Польщі проводяться постфактум. Після підтвердження факту надання (у вказаний заявником період) житла та харчування українським вимушеним мігрантам.
У 2024 році загальний термін призначення виплат за програмою 40+ в Польщі складає 120 діб.
40+ в Польщі
Наразі часові обмеження не застосовуються при документально підтвердженому розміщенню окремих категорій вимушених мігрантів з України, колаж UAPL.INFO
Обмеження 120 діб на виплати за програмою 40+ в Польщі не застосовується, якщо забезпечено харчування та розміщення:
 • осіб з інвалідністю,
 • пенсіонерів та неповносправних, що потребують допомоги сторонньої особи,
 • вагітних жінок,
 • осіб, які виховують дітей до 12 місяців або трьох і більше дітей.

Програму 40+ в Польщі у 2024 році продовжать, але 2 півріччя під питанням

Після публікації розпорядження польські місцеві органи будуть зобов’язані й після 4 березня 2024 року приймати заяви на виплати 40+ в Польщі.
Оскільки у новій картці особи, прийнятої на проживання, передбачено період надання особі житла та харчування з 1 липня 2022 року по 30 червня 224 року.

Польське МВСіА в обґрунтуванні законодавчих змін щодо виплат за програмою 40+ в Польщі наголошує на тому, що зазначений документ набуде:

 • чинності на наступний день після опублікування на урядовому порталі Dziennik Ustaw,
 • або навіть у день публікації – зважаючи на важливість питання підтримки українців у Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Проте українцям у Польщі слід врахувати, що в польському уряді ретельно готуються до чергового оновлення польського спецзакону з липня 2024 року.

Віцеміністр Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі Вєслав Щепанський підтвердив, що польський уряд планує за пів року (з березня до вересня 2024) напрацювати необхідні зміни у профільному законодавстві.

Відтак наразі не відомо, чи будуть програми формату 40+ в Польщі продовжені на друге півріччя 2024 року.

Зверніть увагу: Євросоюз допоможе повернути українців до України, триває обговорення варіантів

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

7 thoughts on “Програма 40+ в Польщі у 2024 році буде продовжена для українців, але є нюанси

 1. От ви так розписали про різні види допомог, про те, яка важлива програма 40+, розписуєте, для кого вона доступна. По факту 40+ зараз можуть отримати одиниці українців, які нещодавно приїхали до Польщі безпосередньо з України. Всі, хто тут 2 роки, вже давно тих 40+ не отримують. Наш отримувач подав заявку за мою маму 76 років після 120 дня її перебування ще у 2022 і не отримав ні гроша. Ще пишете про перегляд різних видів допомог українцям. Яких видів? Хто їх отримує? Якісь окремі люди хіба що. По факту основна допомога одна – це 800 зл тим, у кого є діти. Вас як почитати, то складеться враження, ніби українцям тут стільки всього платять. Потім люди, які не в темі, почитають і казатимуть, що ви “халявщики” чи щось в тому стилі. Давайте, може, писати правдивіше, будь ласка!

  1. Дякуємо, за коментар. Водночас нагадаю, що у матеріалах UAPL.INFO використовуються лише офіційні дані, озвучені польськими посадовцями. А також норми та положення чинного законодавства Польщі.
   Оціночні судження для журналістів вважаються неприпустимими як елемент маніпуляції та зловживання довірою читачів.

  2. Ми с чоловіком маемо інвалідносьті. Нас 2- е.Дякуемо ПОЛЬСЬКИМ ЛЮДЯМ, що надали нам житло 40+. Чоловіку призначили 215 злот,мені66 років, Я прошу помощи в сполечны, .Безкоштовні ліки…..( промовчу), їх ПРОСТО ник… ПИТАНИЯ…хочется жить.В Україні житло розбите, вернутся нікуди… ДУЖЕ ВДЯЧНІпольскому народу! МИРУ нам всім.

  3. моїй бабці 80 і на неї держава Польща і далі платить 40+ вже 2 роки без жодних затримок і запитань як на пенсіонерку

 2. Доброго дня.Підкажіть чи справді людині 40+,яка приїхала до Польщі 31.12.2023 і є по сьогодні ,можуть відмовити у допомозі,бо в червні 2022 вже перетинав кордон з Польщею?

  1. Як і де жити пенсіонеру з 01.07.24 року, якщо Програма 40+ скасована? Область Запорізька в окупації, повертатися нікуди; платити за житло нічим, бо маленька пенсія; працювати не беруть за віком.
   Дякую за відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *