Євросоюз допоможе повернути українців до України, триває обговорення варіантів: український дипломат у ЄС

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Україна вже проводить консультації із Європейським Союзом щодо повернення українських вимушених мігрантів з-за кордону. Йдеться про мільйони українців, які наразі в країнах ЄС користуються механізмом тимчасового захисту.

Це важливо: Нові можливості для українців при поданні заявок на 800+ в Польщі у 2024 році 

Представник України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії Всеволод Ченцов пояснив окремі аспекти подальшої долі українців-мігрантів у ЄС.

3 роки – максимальний термін дії тимчасового захисту українців у ЄС

Коментуючи майбутній формат легального перебування українців у країнах Європейського Союзу, український дипломат наголосив на неминучості змін.

Зі слів українського дипломата, який незабаром братиме участь у перемовинах про вступ України до ЄС, вже зараз керівництво Євросоюзу готує різні варіанти для українських мігрантів.

Адже згідно з європейськими правовими нормами максимальний термін дії інструменту тимчасового захисту складає лише 3 роки.
українців
Відтак у березні 2025 року в ЄС завершиться максимальний строк надання допомоги вимушеним мігрантам з України в рамках механізму тимчасового захисту, колаж UAPL.INFO
Водночас представник України при Європейському Союзі, впевнений у тому, що:
  • ЄС не дозволить собі різких рухів та створення юридичного вакууму в контексті легального перебування мільйонів українців на території країн-членів,
  • правоохоронні органи країн ЄС не отримують права на запитання на кшталт того, що “мігрант з України робить в іноземній державі”.
Тож очікується, що вимушені мігранти з України в ЄС будуть попереджені про певні правові зміни заздалегідь. А не безпосередньо перед завершення терміну дії інструменту тимчасового захисту українців у ЄС.

телеграм-канал UAPL.INFO

Спеціальна програма повернення українців з ЄС: про що йдеться

Україна вже проводить перемовини із представниками Європейського Союзу щодо повернення українців з країн ЄС.
Зважаючи на очікуване завершення у 2025 році терміну дії тимчасового захисту у ЄС, очікується створення спеціальних умов для українців, яких планують повернути для відбудови України.
Зі слів українського дипломата в ЄС під час переговорів з Єврокомісією українська сторона постійно наголошує на тому, що:
  • повернення українців з країн ЄС, слід розглядати саме в контексті відбудови України,
  • без людського капіталу, яким, зокрема, є вимушені мігранти за кордоном, не буде ніякої відбудови України.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Водночас йдеться не про примусове повернення українців з-за кордону, а про створення спеціальних програм підтримки.

Які б сформували основу нормального функціонування та проживання, тих мігрантів, які повертатимуться з країн ЄС на територію України.

Не виключено, що такі ініціативи з повернення українців можуть діяти на кшталт спеціальних фінансових програм, які допомагали українцям облаштуватись в країнах ЄС.

Йдеться зокрема про потенційне:

  • виділення українським мігрантам коштів на квитки до України,
  • фінансову підтримку переїзду та облаштування в Україні.
українців
Особливо актуальним питання фінансової підтримки буде для українців, які під час перебування за кордоном, втратили житло в Україні внаслідок військових дій, фото: euneighbourseast.eu
Представник України при ЄС зазначає, що насправді існують певні ризики щодо того, чи хотітимуть країни Європейського Союзу сприяти поверненню українців.

Адже чимало європейських країн можуть прагнути залишити українських мігрантів на власній території, враховуючи їх працелюбність, расову та релігійну схожість із місцевим населенням.

Повне інтерв'ю представника України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії Всеволода Ченцова: відео

Тимчасовий захист українців в Польщі: лише до кінця червня, які програми підтримки збережуться

Для українських мігрантів, які отримали тимчасовий захист в Польщі, наразі також залишається багато “невідомих” у питанні їх подальшого перебування.
Адже переданий до Сенату РП проект внесення змін до спецзакону, передбачає продовження тимчасового захисту лише до 30 червня 2024 року.

Наразі відомо, що лише до кінця червня 2024 року для вимушених мігрантів з України в Польщі планується продовжити:

українців
До 1 липня 2024 року в Польщі планується прийняття нового законодавчого пакета, яким буде продовжено дію механізму тимчасового захисту українців до березня 2025 року, колаж UAPL.INFO

Окрім цього, анонсується потенційне скорочення переліку інструментів фінансової підтримки та допомоги українцям у Польщі, починаючи з другого півріччя 2024 року.

Детальніше: Тимчасовий захист українців у Польщі продовжать лише на чотири місяці: не усі зміни позитивні

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *