Червоний Хрест виділив ще 4,5 мільйони злотих українським біженцям у Польщі: хто може отримати допомогу

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Нова програма фінансової допомоги від Червоного Хреста для українських біженців стартувала у серпні 2022 року. Червоний Хрест виділяє на потреби вимушених мігрантів з України додаткові 4,5 мільйона злотих.

Зверніть увагу: Завдяки сервісу Дія українці тепер можуть відкрити рахунок в українському банку, перебуваючи за кордоном: усі деталі унікальної послуги

На офіційній сторінці польського підрозділу міжнародної організації “Червоний Хрест” опубліковано інформацію про те, учасники нової програми фінансової допомоги можуть отримати по 500 злотих. Зазначені кошти повинні допомогти українським біженцям у Польщі придбати найнеобхідніші речі.

Ця допомога передбачена для тих українців в Польщі, котрі вимушено мігрували після 24 лютого 2022 року з початком широкомасштабної війни в Україні. Фінансову допомогу отримають 9000 українських сімей у Польщі.

Наголошується, що допомогу будуть надавати тільки тим особам, які до цього часу ще не отримували її від Червоного Хреста.

Кошти для запровадження нової програми було надано із фондів Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну. Відповідну угоду щодо реалізації цієї програми польський Червоний Хрест підписав з Міністерством фондів та регіональної політики Польщі щодо реалізації цієї програми допомоги.

Фінансова допомога від організації Червоний Хрест

Новою програмою від Червоного хреста передбачать надання українським біженцям у Польщі спеціальних одноразових сертифікатів на суму 500 злотих.

Зазначені грошові сертифікати можна використати лише для придбання речей найпершої потреби: харчові продукти, засоби гігієни, дитячі товари тощо.

Отримані грошові сертифікати українські вимушені мігранти можуть отоварити у понад 60 000 магазинів на території Польщі.

Обрати найближчий магазин, де приймають сертифікати можна за цим посиланням. Для зручності українські користувачі можуть обрати українську мову у налаштування на порталі.

Червоний Хрест
Червоний Хрест організував збір коштів для українських біженців з перших днів повномасштабної війни,  фото: nowezyciepabianic.pl

Хто отримає нову допомогу від Червоного Хреста

Червоний Хрест зазначає, що нова програма фінансової допомоги спрямована на підтримку українських біженців в Польщі, які проживають у наступних воєводствах:

 • Вармінсько-Мазурське
 • Великопольське
 • Любуське 
 • Малопольське 
 • Нижньошльонське
 • Підкарпатське
 • Підляське
 • Свєнтокшиське
 • Шльонське
Окрім проживання у зазначених воєводствах потенційні отримувачі фінансової допомоги повинні відповідати принаймні одній з вимог:
 • у сім’ї є одна або більше дітей;
 • в родині є особа похилого віку (старше 50 років);
 • в сім’ї є особа з інвалідністю;
 • також сертифікати видаватимуться одиноким особам похилого віку 50 річного віку, що проживають без сім’ї

Як подати заявку на участь у новій програмі допомоги від Червоного Хреста

Термін подання заявок на участь у новій програмі фінансової допомоги від Червоного Хреста можуть лише півтора місяця: з 1 серпня до 16 вересня.

Вимушені мігранти з України у Польщі зможуть подати заявку на участь у новій програмі у відділеннях Червоного Хреста. Повний перелік відділень, що прийматимуть заявки від українських біженців доступний за цим посиланням.

Які документи потрібно подати у Червоний Хрест для отримання допомоги

Українським одиноким біженцям старшим 50 років та родинам, які відповідають вимогам отримання допомоги при поданні заяви також потрібно буде представити у відділеннях Червоного Хрест:

 • ідентифікаційний номер PESEL
 • паспортний документ громадянина України
 • свідоцтво про народження дитини
 • довідку про статус інваліда (при наявності потреби)
 • довідку, видану органами місцевої влади (мерії, гміни), яка підтверджує проживання у зазначених вище воєводствах Польщі або договір оренди житла.

До речі, перекази коштів із Польщі в України стали насправді безкоштовними 

 

фото: radio.bialystok.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

8 thoughts on “Червоний Хрест виділив ще 4,5 мільйони злотих українським біженцям у Польщі: хто може отримати допомогу

 1. Доброго ранку, сам виховую дитину 4 рочки, дружина загинула. Потрібна допомога!

 2. Червоний хрест Нові речі куртка обув мій добрий намір допомогти православна всім міцного здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *