Отримати рецепт на ліки у Польщі стане складніше: три способи придбати медикаменти, які доступні українцям

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські мігранти в Польщі вже звикли, що більшість ліків в сусідній країні можна придбати лише попередньо отримавши рецепт. Водночас не слід забувати й про те, що правила продажу рецептурних медикаментів у Польщі доволі часто змінюються. 

До речі: За якими критеріями українцям обирати банк у Польщі

З 1 листопада 2023 року у Польщі вчергове змінились правила реалізації ліків за рецептом. При цьому зміни стосуються як оформлення рецептів, так і купівлі рецептурних лікарських препаратів.

Що змінилось у Польщі з листопада 2023 року в реалізації ліків за рецептом

Зміни в реалізації медпрепаратів за рецептом у першу чергу впливають на людей, які приймають ліки на постійній основі. Зміни стосуються термінів, коли можна отримати наступний рецепт.

Наразі відбулись зміни, які стосуються реалізації медичних препаратів за рецептами, які виписують на довгий термін. Поправку до свого розпорядження від 23 грудня 2020 року про рецепти підготував Міністр охорони здоров’я Польщі.

Нагадаємо, що влітку 2023 року у Польщі скасували так звані “річні” рецепти, обмеживши термін їх дії до 120 днів.

телеграм-канал UAPL.INFO

З 1 листопада 2023 почали діяти нові правила реалізації медпрепаратів за такими “довгими” рецептами. А саме, визначено термін, коли пацієнт може повторно отримати “довгий” рецепт на 120 днів або купити наступну порцію ліків.

Згідно з новими змінами, які почали діяти з листопада 2023 року в Польщі, пацієнт може отримати повторний “довгий” рецепт не раніше, ніж через 90 днів від дати першої покупки медикаментів за попереднім рецептом.
Приклад: Пацієнту необхідно приймати лікарський засіб щодня. Він отримав рецепт на 120 доз і може придбати необхідну кількість на цей термін одразу або частково. Але наступний рецепт зможе отримати лише через 90 днів від першої покупки ліків за попереднім рецептом.
Якщо купити лікарський засіб на 120 днів неможливо (через специфіку пакування та форму випуску), пацієнтам так само доведеться прийти по чергову порцію медпрепаратів через 90 днів від першої покупки.
Приклад: У пакуванні 50 доз. Для забезпечення лікування на чотири місяці необхідно 120 доз. Відповідно купити можна лише 100 доз (2 пакування) або 150 доз (3 пакування). 150 доз перевищує встановлений з 1 листопада ліміт у 120 доз. Тому в аптеці за один раз зможуть продати лише два пакування лікарського засобу, за третім пацієнту доведеться прийти через 90 днів від першої покупки.
рецепт
Правила реалізації ліків за “довгими” рецептами, які починають діяти з листопада 2023 року, стосуються і рецептів, які були виписані раніше, фото freepik.com
Слід пам’ятати, що перша купівля медпрепаратів за рецептом у Польщі має відбутися не пізніше 30-денного терміну від дати його виписки.

Як отримати рецепт у Польщі українським мігрантам

У Польщі для українців є щонайменше три способи отримати рецепт на ліки.
Вибрати спосіб отримання рецепта українці можуть в залежності від ситуації. Рецепти для українських вимушених мігрантів у Польщі в рамках державного медичного страхування є безплатними.

Якщо українці у Польщі продовжують лікуватись у сімейного лікаря в Україні, або приймають ліки на постійній основі й точно знають назву діючої речовини та дозування, вони можуть:

  • скористатись гарячою лінією Міністерства охорони здоров’я;
  • попросити виставити їм електронний рецепт в найближчому державному закладі охорони здоров’я.
Для отримання рецепта через гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я необхідно виконати наступні умови:
  • подзвонити за номером 800-137-200 в неробочі години (субота, неділя, святкові дні, будні дні після 18:00);
  • надати свої дані (pesel, прізвище, місце проживання, номер телефону);
  • бути на зв’язку в години, у які має передзвонити лікар.
Для отримання електронного рецепта в державному закладі охорони здоров’я:
  • необхідно відвідати заклад та отримати в реєстратурі бланк для виставлення рецепта;
  • заповнити бланк, вказати ім’я, прізвище, pesel, назву ліків, дозування, кількість пакувань.
Зазвичай в лікувальних закладах рецепт виписують в той же день протягом 3-4 годин.
Після того, як електронний рецепт був оформлений лікарем в електронній системі, на номер телефону пацієнта за допомогою повідомлення приходять 4 цифри. Саме їх необхідно надати разом із PESEL для отримання необхідних ліків у аптеці.
рецепт
У разі поганого самопочуття краще відвідати лікаря в Польщі. Після консультації він пропише необхідні ліки та виставить рецепт як у паперовій, так і в електронній формі, фото freepik.com
Зазвичай рецепти у Польщі виписують на 30 днів, окрім річних рецептів для довготривалого лікування.

Чи український рецепт дає можливість купити ліки у Польщі

За українським рецептом лікарські засоби у Польщі придбати дійсно можна. Але із деякими нюансами, які стосуються того, як цей рецепт виглядає.

Для покупки ліків у Польщі український рецепт має бути правильно оформлений. В ньому має міститись вся необхідна інформація латиницею:

  • назва діючої речовини;
  • дозування;
  • ім’я та прізвище пацієнта;
  • адреса проживання пацієнта;
  • ім’я та прізвище лікаря;
  • мокра печатка;
  • рецепт має бути оформлений на фірмовому бланку.
Другий нюанс, який мають знати українці, гроші за ліки куплені за українським рецептом у Польщі не повертають.
рецепт
Якщо вартість ліків може бути відшкодована NFZ, то краще все ж таки відвідати лікаря у Польщі й попросити виписати ліки на польському бланку, фото freepik.com
Нагадаємо, що з 1 вересня 2023 року у Польщі медпрепарати для дітей до 18 років, а також для дорослих віком від 65 років та вагітних – безплатні.
Для інших категорій населення в Польщі, зокрема українським вимушеним мігрантам, вартість деяких лікарських засобів може бути частково відшкодовано.

На тему: Безкоштовні ліки для дітей та збільшення виплат 500+ в Польщі: чи стосуються нововведення українців

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *