Безкоштовні ліки для дітей та збільшення виплат 500+ в Польщі: чи стосуються нововведення українців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

На початку літа 2023 року уряд Польщі офіційно презентував законопроект, яким передбачено збільшення виплат 500+ в Польщі до 800 злотих на кожну дитину. А наприкінці літа цього ж року Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що розширює перелік категорій польських громадян, які мають право отримувати ліки безплатно.

До речі: Чи дійсно враховано дітей українських біженців у розрахунках збільшення виплат за програмою 500+? 

З 2016 року отримати ліки без оплати у Польщі могли громадяни старші 75 років та вагітні жінки. Згідно з нововведеннями, дія програми розширились на ще дві категорії громадян. З осені 2023 року безкоштовні ліки у Польщі зможуть отримувати діти до 18 років та старші люди віком 65+.

Зростання виплат 500+ в Польщі та нові категорії отримувачів безплатних ліків

Польська влада неодноразово наголошувала на тому, що розширення переліку безплатних ліків та ліків, які підлягають реімбурсації, а також їх отримувачів, є одним їх пріоритетів її діяльності. Як і збільшення розміру щомісячних виплат за програмою 500+ в Польщі.
Rodzina 500+ в Польщі – державна програма підтримки сімей із дітьми, шляхом виплати щомісячних грошових допомог. 
Реімбурсація ліків — державний механізм відшкодування вартості лікарських засобів, аналог програми "Доступні ліки" в Україні.

Виплати за програмою 500+ в Польщі у розмірі 800 злотих планують розпочати виплачувати з січня 2024 року. Натомість оновлена програма безкоштовних ліків для дітей та людей похилого віку 65+ почне працювати у Польщі вже у вересні 2023 року.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, програма безкоштовних ліків охопить у 2024 році 16 млн осіб. А на реалізацію програми уряд Польщі вже виділив 2 мільярди 400 мільйонів злотих.

Натомість минулого року на реалізацію цієї програми було використано лише 800 млн злотих. Доступними ліками у Польщі торік скористалися 2,7 мільйона людей похилого віку, які отримали понад 76 мільйонів упаковок безплатних медичних препаратів.

Зміни в законодавстві є, по суті, підтримкою сім’ї. Це також питання безпеки здоров’я на абсолютно базовому рівні. Сподіваюся, що це буде справжня підтримка для всіх, хто її потребуватиме, 
— наголосив Анджей Дуда

500+ в Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання, що програма безплатних ліків для дітей та людей віком 65+ буде справжньою підтримкою для родини, фото UAPL.INFO
Також польська влада розширила і перелік лікарських препаратів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій та безплатних ліків.

У польській програмі безплатних ліків, медичні препарати розділено на дві окремі групи:

 • для дітей від 0 до 18 років;
 • для людей похилого віку 65+.
Ознайомитись з переліком ліків, які беруть участь у програмі “Безплатні ліки для дітей та людей у віці 65+” можна за посиланням.

Безплатні ліки та 500+ в Польщі: хто може отримати  

Крім громадян Польщі програма безплатних ліків та виплати за програмою Rodzina 500+ можуть й українські військові мігранти. Йдеться про громадян України, які прибули в Польщу після 24 лютого 2022 року та мають статус PESEL UKR.
Отже, українські мігранти-втікачі від війни, віком 65 років і більше, а також батьки дітей віком від 0 до 18 років, з вересня 2023 року можуть отримувати у Польщі ліки безкоштовно.
500+ в Польщі
Водночас слід розуміти: безплатними в Польщі з осені 2023 року будуть не всі ліки, а лише внесені до відповідного переліку, фото freepik.com

На сьогодні у переліку безплатних препаратів, які будуть доступні за програмою у Польщі:

 • майже 3800 препаратів для людей похилого віку 65+;
 • понад 2800 ліків для дітей та підлітків до 18 років.
Зокрема у перелік безплатних ліків у Польщі для дітей та людей віком 65+ увійшли:
 • антибіотики;
 • протиалергічні препарати;
 • противірусні;
 • антидепресанти;
 • вітаміни;
 • ліки, що призначають при діабеті другого типу;
 • ліки, що використовують при лікуванні серцево-судинної системи включно з гіпертонією.
Безплатні ліки у Польщі доступні лише за рецептом.
Для людей похилого віку програма безплатних ліків у Польщі починає діяти з дня досягнення 65 років.

телеграм-канал UAPL.INFO

Що таке реімбурсація ліків у Польщі: програма часткового фінансування

Крім програми “Безплатні ліки для дітей та дорослих віком 65+” та щомісячних виплат на дитину 500+ в Польщі, діє програма часткового відшкодування ліків — реімбурсація.

Українські військові мігранти, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, так само можуть стати учасниками програми часткової оплати ліків у Польщі.

Покрокова інструкція, як скористатись програмою реімбурсацію за посиланням.
Нещодавно перелік ліків та засобів медичного призначення, вартість яких у Польщі частково компенсує держава, розширили.

В оновленому переліку з’явились ліки, які застосовуються при:

 • гіпертонії;
 • раку молочної залози;
 • множинній мієломі;
 • медикаментозно-стійкій депресії;
 • алергії на кліщів та домашнього пилу.

Коли почнуть виплачувати 800 злотих за програмою 500+ в Польщі

Програма підтримки сім’ї Rodzina 500+ в Польщі діє з квітня 2016 року. При цьому, понад 7 років розмір щомісячних виплат на кожну дитину залишався незмінним – 500 злотих.
З 2 липня 2023 року влада Польщі проводить законодавчі погодження змін щодо збільшення розміру соціальної допомоги на виховання дітей. Зареєстрований законопроект передбачає, що з 1 січня 2024 року всі родини, які отримували зазначену допомогу у розмірі 500 злотих щомісяця, автоматично почнуть отримувати збільшені виплати в розмірі 800 злотих на кожну дитину на місяць.
500+ в Польщі
Нова сума виплат – 800 злотих – буде відображатись у профілі отримувача допомоги на дітей на платформі (PUE) ZUS, фото freepik.com
Водночас уряд Польщі не виключає, що нові виплати на дитину 500+ в Польщі у 2024 році можуть надходити із певною затримкою.

Адже з 1 січня 2023 року буде діяти перехідний період. Проте польська влада запевняє: до кінця лютого 2024 року виплати на дитину за січень у розмірі 800 злотих отримують всі родини.

Відтак, після прийняття зазначеного вище законопроекту, у 2024 році українські військові мігранти зможуть:

 • з 1 січня 2024 року отримувати на дитину на 300 злотих більше;
 • з вересня 2023 року скористатись програмою “Безплатні ліки для дітей до 18 років та людей похилого віку 65+”.

На тему: Які ще виплати доступні українцям з дітьми шкільного віку окрім 300+

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *