Обміняти українські права на польське посвідчення водія: кому доведеться це зробити до 1 липня 2024 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

31 грудня 2023 року закінчується відведений польським законодавством пільговий період, коли усі українські водії в Польщі могли без обмежень використовувати українські права. А з початку 2024 року розпочинається відлік шестимісячного терміну, впродовж якого багатьом українцям-водіям у Польщі доведеться здійснити обмін українських водійських посвідчень на польські.

Актуальна тема: Мобілізація чоловіків за кордоном у 2024 році: офіційні коментарі Міноборони України

Українським мігрантам, які наразі на території Польщі легально використовують українське посвідчення водія, слід врахувати ці зміни. Адже до третього кварталу 2024 року багатьом з них все ж таки доведеться обміняти українські водійські права на польські.

Що зміниться із 1 січня 2024 року для водіїв з України в Польщі: доки дійсні українські права

З 1 січня 2024 року в Польщі більше не діятимуть норми польського законодавства, які визначають певні загальні спрощення для українських водіїв.
Оскільки українські водії, які постійно перебувають в Польщі терміном понад 6 місяців, до 31 грудня 2023 року підпадали під дію певних законодавчих пільг у зв'язку із війною в Україні

Положення прийнятого у березні 2022 року Закону Польщі “Ustawa z dnia 23 marca 2022 r. o szczególnych regulacjach w zakresie transportu i gospodarki morskiej w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy” дозволили українським мігрантам:

 • використовувати до 31 грудня 2023 року українські посвідчення водія без необхідності їх заміни на польські водійські права,
 • визнавали дійсними на території Польщі навіть українські документи водія, термін дії яких закінчився.

телеграм-канал UAPL.INFO

Закінчення термінів спрощеного порядку використання українських водійських прав у Польщі “запускає” відлік шестимісячного періоду для їх обов’язкового обміну.
Адже за польським законодавством (“Ustawa o kierujących pojazdami“) іноземці, які постійно проживають у Польщі лише 6 місяців з моменту початку легального перебування можуть використовувати іноземні водійські права.

Після 6 місяців тимчасового або постійного перебування в Польщі для керування транспортними засобами слід обміняти на польські права видані іноземцям:

 • міжнародні посвідчення водія, визначені Женевською конвенцією про дорожній рух від 19 вересня 1949 року,
 • національні або міжнародні посвідчення водія видані країною, як ратифікувала Віденську Конвенцію про дорожній рух (від 8 листопада 1968 року).

Українські посвідчення водія, які кілька останніх років видають сервісні центри МВС України, є дійсними в Євросоюзі. А також у низці інших країн, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух від 1968 року.

У чому відмінність міжнародного та національного посвідчення водія пояснили у МВС України.

Окрім того, з 1 січня 2024 року значна частина українських мігрантів у Польщі втратить можливість легально використовувати протерміновані українські водійські права.

Українські водії зі статусом PESEL UKR: чи будуть дійсні водійські права у 2024 році

Для українських мігрантів, які користуються тимчасовим захистом у Польщі, ситуація з обміном водійських посвідчень дещо інша.
Насамперед українцям в Польщі не слід плутати:
 • закінчення 31 грудня 2023 року терміну спрощеного порядку використання українських прав в Польщі,
 • із терміном дії “спецустави”, яка наразі гарантує українським вимушеним мігрантам тимчасовий захист та легальне перебування до 4 березня 2024 року.
Нагадаємо, що відповідно до прийнятого законодавства усі українські мігранти, які мають у країнах ЄС тимчасовий захист можуть:
 • використовувати українські посвідчення водія без необхідності їх обміну,
 • підтвердити в ЄС (за певних умови), видані в Україні професійні сертифікати,
права
Окрім цього від українських вимушених мігрантів у ЄС наразі не вимагається переклад українських водійських прав на іноземну мову, колаж UAPL.INFO

Саме тому українські водії в Польщі з дійсним статусом PESEL UKR щонайменше до 4 березня 2024 року можуть і надалі користуватися українськими водійськими правами без необхідності обміну їх на польські посвідчення водія. А також українцям не потрібно буде складати новий іспит на водіння, доки вони користуються статусом тимчасового захисту.

Якщо до 4 березня 2024 року у Польщі не буде продовжено терміни тимчасового захисту українських мігрантів – ситуація зміниться.

Адже з цього дня фактично розпочнеться відлік 6 місяців, впродовж яких потрібно буде провести обмін українського посвідчення водія на польські права.

Окрім того, слід врахувати, що обміняти на польське посвідчення водія українці зможуть лише актуальні (дійсні) українські водійські права.

Саме тому особам із протермінованими водійськими документами, які планують їх обмін на польські, слід попередньо продовжити термін дії українських прав.

Продовжити термін посвідчення водія українці в Польщі можуть щонайменше у чотирьох польських містах.

Детальніше: Українці можуть відновити та продовжити водійські права у 4 містах Польщі: поки не через Дію, але є інший варіант

Які покарання в Польщі передбачено за відсутність водійського посвідчення

Станом на кінець 2023 року в Польщі насправді не має окремого законодавчого акту, який би прямо передбачав покарання за несвоєчасну заміну українського водія на польське.
До 1 липня 2024 році українські мігранти у Польщі, без статусу PESEL UKR, змушені будуть пройти процедуру обміну українського посвідчення водія на польське, якщо:
 • реєструються на постійне або тимчасове проживання у Польщі,
 • перебувають терміном понад 185 днів у сусідній країні,
 • влаштовуються на роботу в Польщі, пов’язану з керуванням транспортними засобами.
Щобільше одразу після скасування можливості використання українського посвідчення водія доведеться провести обмін прав на польські посвідчення громадянам України, які:
 • не мають статусу тимчасового захисту в Польщі,
 • та працюють водіями транспортних засобів у Польщі.
В іншому випадку при керуванні транспортними засобами вони будуть вважатись порушниками щонайменше двох правових норм.
права
Відсутність дійсних водійських прав при керуванні транспортним засобом у Польщі карається штрафом в розмірі до 250 злотих, фото: auto-swiat.pl

Зазначимо, що розмір штрафу за відсутність дійсного посвідчення водія у Польщі фактично у 2,5 раза перевищує вартість адміністративного збору за обмін прав на польські.

Детальніше: Як провести обмін українського посвідчення водія на польське: документи, терміни та вартість послуг

фото: wyborkierowcow.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *