Мобілізація чоловіків за кордоном у 2024 році: офіційні коментарі Міноборони України

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Міністерство оборони України офіційно прокоментувало інформацію поширену в європейських ЗМІ щодо призову українських чоловіків, які перебувають за кордоном. Чи насправді планується мобілізація за кордоном українських чоловіків призовного віку найближчим часом?

Актуальна тема: Коли українські мігранти в Польщі почнуть платити за все: внески, страхування та органи, які це контролюють

Публікація німецького видання Bild із гучномовною назвою “Українські біженці назад і на фронт!“, у якій було викладено тези інтерв’ю з міністром оборони України Рустамом Умеровим, викликала неабиякий ажіотаж. Міноборони України пояснило українським ЗМІ наскільки точно викладено було інформацію та чи можлива мобілізація чоловіків за кордоном.

Мобілізація за кордоном українських чоловіків: що почули німецькі ЗМІ у словах міністра оборони України

Німецьке видання одразу шокує читачів заявою про те, що ця інформація “може мати серйозні наслідки для сотень тисяч українських чоловіків, які проживають за кордоном”.
А цитуючи слова Рустама Умерова: "Ми хочемо справедливості для всіх, тому що мова йде про нашу власну країну. Ми надсилаємо їм повістки", робить доволі дивні висновки.

Зокрема про те, що “Новий міністр оборони України Рустем Умєров хоче відправити їх усіх (чоловіків призовного віку за кордоном – ред.) на фронт!“.

Німецьке видання опублікувало наступні тези щодо мобілізації українських призовників:
  • усі українські чоловіки призовного віку, від 25 до 60 років у майбутньому, отримають повістки з проханням з’явитися до призовних пунктів Збройних сил України,
  • тим хто не прибуде за викликом загрожують “санкції”,
  • наразі не відомо які саме плануються “санкції” щодо зазначенної категорії українських чоловіків.
Окрім цього німецькі журналісти твердять, що міністр оборони України “дав зрозуміти, що він не має особливої симпатії до тих, хто відмовляється від військової служби“.
чоловіків
“Це не покарання – стати на захист своєї країни та служити їй. Це честь!” – цитує Рустама Умерова німецьке видання, фото: скриншот bild.de

Чи буде призов та мобілізація за кордоном у 2024 році: коментар Міноборони України

Озвучені вище тези із публікації німецького видання щодо потенційного призову чоловіків за кордоном, змусили Міноборони України прокоментувати цю інформацію.
І пояснити чи насправді планується мобілізація за кордоном українських чоловіків віком від 25 до 60 років.

Насамперед було спростовано той факт, що нібито українське Міноборони вивчає чи розглядає варіанти покарання для українських чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном.

Водночас начальник Управління преси й інформації Ілларіон Павлюк Міністерства оборони наголосив на тому, що:
  • захист країни під час війни конституційний обов’язок усіх громадян України,
  • і це безумовно стосується й українців, які перебувають за кордоном.
Також представником Міноборони України було наголошено на тому, що німецьке видання "змістило акценти". А український міністр оборони акцентував саме на необхідності долучення (рекрутингу) до ЗСУ українських чоловіків, які наразі перебувають за кордоном.

Читайте також: Як українцям закордоном не витрачати зайвого при оплаті українською карткою

Чи можлива у найближчому майбутньому мобілізація українських чоловіків за кордоном?

У Міноборони твердять, що наразі не проводиться навіть обговорення механізмів призову до війська чоловіків з-за кордону.

Окрім того, Ілларіон Павлюк спростував і ще одну опубліковану в німецькому виданні інформацію. А саме про те, що Рустем Умеров нібито висловив 100%-ву впевненість у тому Крим буде звільнено у 2024 році.

Насправді український міністр лише висловив цілковиту впевненість саме у факті звільнення Криму. Та визнав, що звільнення українського півострова є стратегічною метою України.

телеграм-канал UAPL.INFO

Повернення чоловіків призовного віку до України: до чого апелюють європейські політики

Слід зазначити, що інформація про зростання кількості в окремих країнах ЄС українських чоловіків призовного віку також нещодавно озвучувалась навіть політиками.
Зокрема у Німеччині політики, вже відкрито апелюють до сотень тисяч осіб призовного віку, які могли б відчутно допомогти Україні у боротьбі проти росії.
За останні півтора року лише у Німеччині кількість українських чоловіків призовного віку зросла втричі.

У Німеччині заявляють зокрема про перебування лише на території цієї країни ЄС майже 300 тисяч чоловіків з України.

Проте міністр юстиції ФРН вже відкрито заявив, що німецька влада не планує примушувати українських мігрантів до військової служби.

А уряд Німеччині у плані біженців з України наразі зосереджений на їх адаптації. Щоб якомога більше українських мігрантів знайшли роботу та перестали жити на соціальні виплати.

чоловіків
Загалом в ЄС за даними німецьких політиків перебуває наприкінці 2023 року понад 600 тисяч українських чоловіків, які потенційно можуть поповнити лави українського війська, колаж UAPL.INFO

Нагадаємо, що окремі країни ЄС вже наголошували на тому, що не будуть екстрадувати чи депортувати українських чоловіків.

Адже європейське законодавство наразі виключає можливість проведення екстрадиції особи за ухилення від військової служби.

Детальніше: У ЄС стурбовані кількістю українських чоловіків у Європі: закликають повертатись до України

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *