Карта великої родини у Польщі: як її отримати і що вона дає?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Що таке Карта великої родини (Karta Dużej Rodziny) у Польщі, які пільги та привілеї вона надає багатодітним сім’ям. І як її отримати українським мігрантам?

Нагадаємо, що Уряд Польщі у липні припиняє окремі виплати на українських біженців

Карта великої родини (Karta Dużej Rodziny) – це державна система знижок та привілеїв у державних установах та приватних компаніях Польщі для сімей, які мають троє і більше дітей.

Власники таких карт можуть скористатися знижками у громадському транспорті, закладах охорони здоров’я, відпочинку, культури, банківській галузі, житловій і у багатьох інших сферах.

Цією картою можуть скористатись також українці, але не всі.
Тим українцям, які перетнули кордон після 24 лютого 2022 року буде складніше. Бо для отримання Карти великої родини недостатньо мати трьох або більше дітей.

Для кого призначена Карта великої родини?

Карта призначена для членів багатодітних сімей, де є щонайменше троє дітей, незалежно від віку цих дітей. До такої багатодітної родини належать:

  1. Батьки або ті, хто має на утриманні щонайменше троє дітей; у тому числі й ті, хто керує дитячим будинком;
  2. Діти до 18 років;
  3. Особи до 25 років, якщо вони навчаються у закладах середньої або вищої освіти;
  4. Особи без вікових обмежень, якщо у них є посвідчення середньої та важкої інвалідності.

Хто має право отримати Карту великої родини?

Окрім громадян Польщі, карту можуть також отримати іноземці, які проживають на території РП на підставі дозволу на постійне проживання (zezwolenie na pobyt stały).

Тобто українським мігрантам, які прибули у Польщу потрібно спочатку отримати дозвіл на постійне проживання – так звану “карту сталого побиту”.

Що таке karta stałego pobytu –  які вимоги для її отримання і переваги  – детальніше у матеріалі “Карта сталого побуту для українських біженців: чи дійсно можна її отримати”

Якщо я підходжу під одну з цих умов, що далі?

Отже, якщо ви підходити під одну із цих вимог, то можете сміливо подавати документи для отримання Карти великої родини. Оформлення цих карт відбувається за місцем проживання в адміністрації конкретного населеного пункту.

Звертайтесь безпосередньо до Центру соціальної допомоги (Ośrodku Pomocy Społecznej), де вам пояснять, які саме документи слід надати для отримання карти.

Як дізнатись про знижки для власників Карти великої родини?

Є кілька шляхів. Чимало закладів про це повідомляють самостійно, розміщаючи відповідні оголошення офлайн або онлайн. Також можна самостійно пошукати в інтернеті доступні оферти.

Важливим для українських мігрантів є те, що знижки у програмі Карти великої родини підтримують і великі гравці банківського сектору Польщі.

Для прикладу, найбільший польський банк PKO Bank Polski, який активно підтримує українських біженців у Польщі, для власників Карти великої родини до 31 серпня 2022 року встановив щомісячну вартість обслуговування у тарифах  PKO KONTO ZA ZERO i PKO KONTO PIERWSZE у розмірі 0 злотих.

А у період з 14 червня до 14 вересня власники Карти великої родини у сервісі туристичного страхування MOJE PODRÓŻE24 окрім акційної 20% знижки із промокодом LATOZPKOBP, отримають ще додаткову 10-відсоткову знижку. Що у кінцевому результаті дозволить зекономити 30% вартості.

Крім того, для користувачів iOS та Android є мобільний додаток Карти великої родини, де регулярно публікуються актуальні знижки.

Зверніть увагу, що на кордоні України із Польщею обмежать рух пасажирських автобусів

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *