Чому студентський кредит у Польщі вигідний українським студентам: вимоги, умови та який банк обрати

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Для багатьох українських студентів у 2023 році чи не єдиною можливістю здобути вищу освіту в Польщі є студентський кредит. Українські студенти у Польщі, які у 2023 році розпочнуть навчання в одному з польських ВНЗ, можуть отримати кредит (який, до речі, передбачає не лише позику, а й часткове дофінансування від держави) на суму до 1000 злотих щомісяця.

Зверніть увагу: Студенти у Польщі можуть оформити карту ISIC та отримати ще більше переваг та бонусів від навчання у ВНЗ

У 2022 році після початку повномасштабної війни в Україні польські виші приймали українських студентів на навчання безкоштовно. Але з нового 2023/2024 навчального року українців у Польщі запрошують до вступу до польських ВНЗ на загальних умовах. 

Студентський кредит у Польщі: чи вистачає цих коштів на оплату навчання

Студентський кредит доволі поширена практика в європейських державах. І хоча навчання у вищих навчальних закладах більшості європейських країн не є безкоштовним, держави охоче підтримують майбутніх фахівців дотаціями на різних умовах.
Навчання в польських вищих навчальних закладах також не є безплатним, але, у порівнянні з іншими європейськими ВНЗ, польські коштують не надто дорого.
Для прикладу, річне навчання польською мовою в одному з престижних вишів Польщі, а саме у Варшавському університеті, коштуватиме 2000 євро.

Фактично це близько 250 євро на місяць, або 1100 злотих (за курсом станом на серпень 2023 року).

кредит
Омріяному багатьма студентами Варшавському університету у 2023 році виповнилось 207 років, фото Wikipedia
Найдорожчими у Польщі вважаються навчальні заклади, де студенти здобувають освіту за медичними напрямками, де вартість навчання сягає до 7000 євро на рік.
Студентський кредит у Польщі – фактично це позика на суму, яку студент може обрати сам: від 400 до 1000 злотих на місяць.

Тобто, після оформлення кредиту, студент буде щомісячно отримувати на банківський рахунок обрану суму: 400, 600, 800 або 1000 злотих.

Студенти у Польщі можуть на власний розсуд зменшувати або збільшувати суму позики протягом періоду отримання кредиту, в залежності від своїх потреб.

Здебільшого розмір студентського кредиту лише частково покриватиме оплату навчання. При цьому студентську позику можна почати повертати лише через 2 роки після закінчення навчання.

Максимальна сума студентського кредиту в Польщі у 2023 році

Щомісячна можлива сума студентського кредиту визначається Міністром науки та вищої освіти Польщі. У 2023 році кредит може складатись із щомісячних траншів: 400, 600, 800 або 1000 злотих.
Фактично загальна сума студентського кредиту у Польщі — це сукупна сума щомісячних траншів.

Кількість виплат за умовами студентського кредиту не може перевищувати

 • 60 траншів для студентів;
 • 40 траншів для аспірантів.
Тобто, якщо особа у Польщі щомісяця одержувала 400 злотих, максимальна загальна сума кредиту складатиме 24 000 злотих для студентів та 16 000 для аспірантів.
Відтак, при отриманні найбільшого щомісячного платежу в 1000 злотих, максимальна сума студентського кредиту у Польщі може сягнути:
 • 60 000 злотих для студентів;
 • 40 000 злотих для аспірантів.

телеграм-канал UAPL.INFO

Чи можуть українці отримати студентський кредит у Польщі

Українські студенти у Польщі офіційно можуть отримати студентський кредит. При цьому подати заявку на позику можна в будь-який момент навчання у польському ВНЗ.
Студентський кредит у Польщі у 2023 році можуть отримати:
 • студенти віком до 30 років;
 • аспіранти віком до 35 років, які не можуть повністю оплачувати своє навчання.
Важлива умова для отримання студентського кредиту у Польщі: дохід на одну особу в родині має бути меншим, ніж 3000 злотих на місяць!

Для українських мігрантів-студентів у Польщі підставою для отримання кредиту на вищу освіту є:

 • карта тимчасового або постійного перебування;
 • Карта поляка;
 • тимчасовий захист від війни;
 • національна віза отримана на дослідницьку або наукову діяльність;
 • шлюб з громадянкою або громадянином Польщі;
 • сертифікат про знання польської мови на рівні С1.

Як у Польщі отримати студентський кредит українським мігрантам

Юридично оформити студентський кредит у Польщі доволі просто: обрати банк та подати кредитну заявку разом із необхідними документами.
Студентський кредит в Польщі надають декілька банків, проте оптимальний варіант для українських студентів у Польщі станом на 2023 рік пропонує PKO Bank Polski із кредитною лінією "PREFERENCYJNY KREDYT STUDENCKI".

Пакет документів, який у Польщі необхідно подати для отримання студентської позики складається з:

 • кредитної заяви;
 • довідки з університету (або організації, яка керує аспірантурою), із підтвердженням того, що заявник є студентом або аспірантом,
 • документу, що підтверджує участь у наборі на навчання чи аспірантуру — для осіб, які вступають відповідно до навчання чи аспірантури,
 • документів, що визначають розмір доходу на одну особу в сім’ї студента,
 • документів, що стосуються забезпечення кредиту (їх можна надати до відділення банку до підписання договору).
кредит
Зазвичай студентський кредит у Польщі починають нараховувати через 30 днів після подання заяви: щомісячними платежами, на вказаний в заяві банківський рахунок, фото freepik.com

Як і коли доведеться повертати гроші за студентський кредит у Польщі

Виплата у Польщі позики особою, яка отримала студентський кредит, починається не раніше ніж через 2 роки після закінчення навчання або аспірантури.
Студентська позика виплачується відповідно до графіка погашення визначеного банком. При цьому кількість платежів має вдвічі перевищувати кількість виплачених за кредитом траншів.
Важливою перевагою при оформленні студентського кредиту у найбільшому польському банку PKO Bank Polski за програмою “Preferencyjny Kredyt Studencki” є можливість отримати державну допомогу у сплаті відсотків за позику.

Завдяки державній підтримці студентів у Польщі Фонд студентських позик (Fundusz Kredytów Studenckich) Польщі сплачує половину нарахованих відсотків за студентський кредит.

Також у PKO Bank Polski пропонують можливість списання частини кредиту для кращих випускників університету або осіб, які перебувають у складній життєвій ситуації. Щобільше комісії за дострокове погашення кредиту відсутні.

Окрім цього повернення студентського кредиту в Польщі (у разі складної життєвої ситуації на розсуд банку) може бути призупинено на 12 місяців або, в деяких випадках, позика може бути навіть списана повністю.

Студентський кредит у Польщі — це чудова можливість для студентів, у тому числі й українських, зосередитись саме на навчанні, а не на пошуку коштів на оплату освіти.

Простий спосіб отримувати гроші в Польщі з України – відкрити картку українського банку в Дії.

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *