Особливості правил дорожнього руху у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Що потрібно знати українським мігрантам у Польщі аби не наразитись на доволі чималі штрафи від правоохоронних органів Польщі. Особливості та нюанси правил дорожнього руху сусідньої країни.

Нагадаємо, що у Польщі наразі не вимагається від власників авто на українській реєстрації техогляд, проте є випадки, коли доведеться його проходити.

ВОДІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ/АВТОМОБІЛІВ У ПОЛЬЩІ, ЗОБОВ’ЯЗАНІ
 • при русі автомобіля територією Польщі ЗАВЖДИ вмикати ближнє світло фар протягом усієї доби – незалежно від пори року.
 • дотримуватись достатньої дистанції від транспортного засобу, що рухається попереду – у Польщі не можна їздити впритул до попереднього авто (висіти «на бампері»).
 • на автомагістралях (автобанах і швидкісних дорогах) дотримуватись встановленої безпечної відстані між транспортними засобами, яка становить половину поточної швидкості – у Польщі водій, який, для прикладу, рухається зі швидкістю 100 км/год, має право їхати за іншим авто на відстані 50 метрів (при швидкості 120 км/год – відстань від авто попереду – 60 метрів, при 140 км/год – 70 метрів, відповідно).
 • у мінімально можливий час створити “коридор життя” для автомобілів екстрених служб та автомобілів зі спеціальними сигналами – у Польщі діє обов’язкове надання коридору для проїзду спецавтомобілів у наступному форматі:
  • водії з крайньої лівої смуги, зобов’язані з’їхати максимально ліворуч,
  • відповідно водії, які користуються іншими смугами – максимально праворуч.
 • при зменшенні кількості доступних смуг руху дотримуватись правила почергового руху (правило «застібки-блискавки») – у Польщі, якщо у місці звуження виникає затор, діє обов’язкове правило почергового виїзду по одному транспортному засобу з кожної смуги.
 • надавати перевагу пішоходам навіть, коли вони тільки виходять на пішохідний перехід – у Польщі пішохід на переході має пріоритет не тільки тоді, коли він вже вийшов на «зебру», але й тоді, коли лише має намір вийти на перехід.
ВОДІЇ ВЕЛОСИПЕДІВ ЧИ ЕЛЕКТРОСАМОКАТІВ У ПОЛЬЩІ :
 • під час їзди користуватися велодоріжкою чи смугою руху для велосипедів, якщо їх визначено для руху у попутному напрямку, або напрямку потенційного повороту.
 • бути максимально уважними та надавати дорогу пішоходам, при управлінні велосипедом або електросамокатом, в тому числі при русі по велосипедній або пішохідній доріжці.
 • при відсутності велодоріжок, рух велосипедом або електросамокатом або іншим персональним транспортним засобом, дозволено по тротуару або пішохідній доріжці, але лише зі швидкістю, яка наближена до швидкості руху пішоходів, пересуватись особливо обережно, надавати дорогу пішоходам і не заважати їм у пересуванні.
ПІШОХОДАМ У ПОЛЬЩІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :
 • використання телефону під час перетину проїжджої частини або трамвайної колії у спосіб, що обмежує можливість спостерігати за ситуацією на дорозі, трамвайній колії чи пішохідному переході.
 • при виході на дорогу чи трамвайну колію, при переході дороги або трамвайної колії (навіть на розташованих на них пішохідних переходах) пішохід не має права користуватися мобільними телефонами та іншими пристроями, які погіршують належне сприйняття, особливо зорове сприйняття, а отже, оцінку безпечного входу та подолання проїжджої частини чи трамвайної колії.

Офіційна версія правил дорожнього руху Польщі (Prawo o ruchu drogowym) – доступна за цим посиланням

Нагадуємо, що з 1 червня у Польщі скасовують безкоштовний проїзд платними автострадами для громадян України, ща окремими винятками.

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *