Українці зможуть отримувати паспорти у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Кабінет Міністрів України спростив українським мігрантам порядок оформлення паспортних документів. Нова постанова КМУ передбачає, що українці, які перебувають за кордоном, зможуть протягом двох років  оформлювати закордонні та внутрішні паспорти, не повертаючись до України.

Зверніть увагу, що українці отримали можливість швидко переказати в України кошти у євро із 27 країн ЄС

Офіційно постанова №678 від 10 червня 2022 року “Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України” набирає чинності із 25 червня 2022 року.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ НА ОФОРМЛЕННЯ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННИМ

Відтепер обміняти старі та оформити нові внутрішні та закордонні паспорти громадянина України можна у закордонних підрозділах чи представництвах Державної міграційної служби. Перелік документів та порядок їх подачі залишається незмінним.

Під час отримання нового паспортного документа, старий паспорт здається у підрозділ ДМС. Винятком є випадок, коли паспорт було викрадено: тоді додатково подається документ (протокол, довідку тощо) від правоохоронних органів країни, де його було викрадено.

Зауважимо, що цю довідку українським мігрантам перед подання у закордонні підрозділи ДМС слід буде перекласти українською та офіційно засвідчити переклад.

За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) чи обмін паспорта збирається стандартний адміністративний збір. Оформлення та видача паспортів буде проводиться в строк до трьох місяців з дня прийняття рішення про оформлення.

СКІЛЬКИ ТА ДЕ ЗБЕРІГАТИМУТЬ НОВІ ПАСПОРТИ, ЯКЩО ЗАЯВНИК ЇХ НЕ ОТРИМАЄ

У випадках, коли громадяни України не отримали паспорти впродовж трьох місяців з дня його надходження до закордонного підрозділу ДМС, їх повертають в Україну до відповідного територіального підрозділу на зберігання.

Натомість якщо протягом року громадянин України не отримав оформлений паспорт, йому буде письмово направлено повідомлення (за зазначеною у заяві адресою) про знищення паспорта в разі його неотримання.

Якщо за два роки заявник не забирає новий паспортний документ, його знищують в передбаченому законодавством порядку.

Нагадаємо, що у багатьох населених пунктах Польщі станом на червень скасовано безкоштовний проїзд для громадян України, за окремими винятками.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − eleven =