Додаток mObywatel: новий функціонал та електронні документи на рівні традиційних посвідчень особи вже у 1 кварталі 2023 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Уряд сусідньої Польщі планує вже у першому кварталі 2023 року прирівняти у правовому статусі електронні документи у додатку mObywatel зі звичними для багатьох пластиковими посвідченнями особи. Анонсовано також глобальне розширення переліку функцій додатка mObywatel.

Вам може знадобитись: Як із сервісом Дія віддалено відкрити рахунок в українському банку, перебуваючи за кордоном

Величезна кількість українських мігрантів у Польщі тривалий час використовує для легалізації перебування мобільний додаток mObywatel. Адже саме у цьому застосунку доступний електронний документ Дія пл (Diia.pl).

Для чого у Польщі планують підвищити правовий статус електронних документів у додатку mObywatel

Законопроект про підвищення правого статусу електронних версій документів у застосунку mObywatel вже проходить фінальні погодження у владних структурах Польщі.

За інформацією уповноваженого уряду Польщі з питань кібербезпеки Януша Цешинського найближчим часом проект нового закону про додаток mObywatel надійде до польського Сейму.

Однією з причин оновлення законодавства щодо mObywatel є прагнення польських урядовців спростити доступ до електронних реєстрів при поданні заявок на отримання нових документів, адміністративних послуг чи пільг.

Йдеться про те, що у польських державних реєстрах уже накопичено дуже багато даних про особу. Тому при поданні заявки в електронній формі через додаток mObywatel, ці дані будуть автоматично “підтягуватись” з реєстрів при введенні номера PESEL.

Як приклад наводять додані нещодавно функції у додатку mObywatel з оформлення заявок в електронній формі на:

 • отримання пільг на вугілля,
 • пільг на інші джерела тепла,
 • придбання вугілля за пільговою ціною.

Які електронні документи підвищать у правовому статусі до традиційних посвідчень особи

Законопроект про mObywatel вже передано на засідання Постійного комітету Ради Міністрів Польщі. Наразі відомо, що “пред’явлення” електронних документів буде доступно для багатьох функції, за винятком підтвердження особи при оформленні нової ID-картки.
"Єдиний виняток буде при оформленні нової ID-картки, проте така ситуація, коли підтверджується особа для того, щоб виготовити новий документ, трапляється рідко. Ми прагнемо, щоб у таких ситуаціях підтвердження особи здійснювалось особисто, і щоб у цьому винятковому випадку ця перевірка базувалася на фізичному документі".
– зазначив уповноважений уряду Польщі з питань кібербезпеки Януш Цешинський
mObywatel
В Уряді Польщі твердять про революцію в комунікації між громадянином і державою, колаж UAPL.INFO

Після того набуття чинності законопроектом про mObywatel усі традиційні документи, зокрема:

 • пластикові посвідчення особи (ID-картки),
 • водійські права,
 • шкільні та студентські квитки,

будуть мати аналогічний правовий статус з електронними.

Тобто усіма польськими відомствами традиційні документи будуть визнаватися нарівні з документами в додатку mObywatel.

Розширення переліку функцій у mObywatel: що стане доступним в електронній формі

Після набуття чинності новим законопроектом буде значно розширено перелік функцій у додатку mObywatel.

Зокрема передбачається можливість видачі довіреностей на вирішення низки офіційних справ. Тобто через додаток можна буде, не виходячи з дому, видати довіреність членам своєї сім’ї, знайомим і друзям на вирішення тієї чи іншої офіційної справи у Польщі.

У майбутньому додаток mObywatel буде, зокрема:
 • надсилати повідомлення про отримання повернення податку,
 • повідомляти про отримання субсидії від муніципалітету,
 • сповіщатиме про рішення щодо зарахування дитини до дитячого садочка,
 • інформуватиме про наближення дати закінчення терміну дії таких документів, як посвідчення особи або паспорт,
 • уможливлювати сплату офіційних платежів.

Для цього додаток mObywatel буде інтегровано з Центральним реєстром та інформацією про господарську діяльність (CEIDG) Польщі, Національним судовим реєстром (KRS) Польщі, Реєстром Агентства реструктуризації та модернізації сільського господарства Польщі, Реєстром судових виконавців та нотаріусів (PAP) Польщі.

Перетин кордону Польщі з електронними документами в додатку mObywatel

Одним із питань, яке цікавить багатьох у Польщі, в контексті нового законопроекту, є можливість перетину кордону на підставі документів у mObywatel.

Наразі польські урядовці повідомляють, що для того аби у майбутньому з’явилась можливість перетину кордону Польщі без необхідності пред’являти пластикову ID-картку, потрібно досягнути нових домовленостей між Польщею та іншими країнами.

В Уряді Польщі розуміють, що перетин кордону на підставі електронних документів у mObywatel це дуже затребуваний функціонал.

Водночас наголосили на тому, що запровадження такої опції можливо лише після узгодження цього питання з іноземними партнерами.

Натомість польський уряд зараз зосереджений на тих рішеннях, які можна швидко реалізувати в межах Польщі.

Нагадаємо, що польському офіційному мобільному застосунку mObywatel нещодавно виповнилося 5 років, а кількість його завантажень перевищила 9 мільйонів.
Завдяки додатку mObywatel  було завантажено понад 5 мільйонів COVID-сертифікатів та понад 3,7 мільйона документів на отримання посвідчення водія mDriving.

Зверніть увагу: Вихідні, святкові дні, графік шкільних канікул і торгові неділі у 2023 році в Польщі

фото: dobreprogramy.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *