Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Виїзд з Польщі до України на автомобілі з польською реєстрацією

Умови тимчасового виїзду громадян України з території Польщі на автомобілях з польською реєстрацією. Допустимі терміни перебування польського авто в Україні та які переваги надає консульський облік для українців у Польщі?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Актуальна тема: Не лише 300+ в Польщі: які шкільні виплати доступні українцям

Представники українського дипломатичного відомства у Польщі пояснили низку важливих нюансів щодо тимчасового ввезення в Україну автомобілів з іноземною реєстрацією. Йдеться, зокрема, про авто, які є власністю українців, що перебувають на консульському обліку в закордонних дипустановах України в Польщі.

На консульський облік українські дипустанови ставлять громадян, а не авто

Для українських мігрантів у Польщі, які перебувають на консульському обліку в консульській установі за межами України, встановлено окремі правила ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Адже при тимчасовому в’їзді на території України на особистому авто придбаному в Польщі (на польській реєстрації) така категорія українців звільняється від:

  • сплати митних платежів, які передбачені українським митним законодавством при імпорті такого виду транспортних засобів,
  • застосування додаткових засобів гарантування сплати митних зборів, що визначені у Розділі X Митного кодексу України.
Відповідно українці, які у Польщі мають у власності автомобілі на іноземній (польській) реєстрації й перебувають на консульському обліку, можуть тимчасово ввезти на територію України без сплати мита:
  • один транспортний засіб особистого користування,
  • на строк не більше 60 днів протягом одного календарного року (від 1 січня до 31 грудня одного року).
Польщі
Зазначений строк перебування іноземного автомобіля в Україні може бути як безперервним, так і з перервами впродовж річного календарного терміну, фото freepik.com
Українські дипломати наголошують: в консульських установах України на території іноземних країн не здійснюється постановка на тимчасовий консульський облік транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Оскільки тимчасовий консульський облік передбачено виключно для громадян України, які легально проживають на території розміщення консульської установи.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Як з Польщі до України вивезти авто особі, що перебуває на консульському обліку

Для українців, які перебувають на тимчасовому або постійному консульському обліку, і планують з Польщі виїхати в Україну на автомобілі з польською реєстрацією, слід врахувати низку важливих аспектів.
Насамперед виїзд в України на польському автомобілі має бути підтвердженим саме власником транспортного засобу, який повинен:
  • надати відповідні документи на право власності на автомобіль з іноземною реєстрацією,
  • пред’явити оригінал документа (технічний паспорт авто), яким підтверджується офіційна реєстрація транспортного засобу на території Республіки Польща.

Окрім цього, щоб скористатись перевагами, які надає консульський облік, при ввезенні автомобіля на польській реєстрації в Україну, українцям доведеться представити український закордонний паспорт.

Консульський облік у Польщі
Адже саме у закордонному паспорті проставляється відмітка про консульський облік або тимчасовий консульський облік, фото Посольство України в Польщі
Українцям, що проживають за кордоном слід врахувати: вони все одно офіційно зобов'язані подати письмове зобов'язання про зворотне вивезення з території України одного транспортного засобу особистого користування на іноземній реєстрації. Навіть за умови перебування на тимчасовому або постійному консульському обліку!

Офіційно зазначені категорії українців до 60 діб на календарний рік можуть ввозити лише транспортний засіб, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

Станом на вересень 2024 року:
  • код 8703 УКТ ЗЕД : “Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі”
  • підпозиція 8703 10 УКТ ЗЕД: “Транспортні засоби, спеціально призначені для пересування снігом; спеціальні автомобілі для перевезення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби”.
Окрім цього дозволяється тимчасове ввезення на території України причіпу до транспортного засобу.

А саме причіпу, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (причепи та напівпричепи типу причіпних будиночків для тимчасового проживання у кемпінгах або для автотуристів).

Проте переміщення такого причіпу дозволено лише за умови ввезення разом із транспортним засобом.

телеграм-канал UAPL.INFO

Українці з PESEL UKR та консульський облік в Польщі: важливе пояснення

Українські дипломати у Польщі надали роз’яснення стосовно постановки на консульський облік українців, які отримали тимчасовий захист у сусідній країні.
А саме про можливість постановки на консульський облік українських вимушених мігрантів, які мають PESEL UKR та користуються польськими електронними документами.

За офіційними даними станом на серпень 2024 року:

  • згідно з п. 7 ст. 12 “Порядку ведення обліку громадян України, які проживають за межами України”, затвердженого Постановою КМУ від 29.01.2020 року № 85.
  • електронний документ pl, визнається дозволом для громадян України на проживання в Республіці Польща.
diia.pl в Польщі
Електронний документ diia.pl регламентовано положеннями спеціального закону Польщі “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни”, фото diia.pl 

Відтак, електронний дозвіл на проживання diia.pl (роздруківка) та дійсний паспорт громадянин України для виїзду за кордон:

  • є законними підставами для взяття на консульський облік громадянина України,
  • який тимчасово перебуває на території Польщі.
Водночас українським чоловікам призовного віку для постановки на консульський облік потрібно надати військово-обліковий документ в електронному вигляді.

До теми: “Сірий паспорт” у Польщі: хто може отримати і які переваги

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *