Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

На кордоні з Польщею знову черги: які пункти пропуску радить обирати Держприкордонслужба

Державна прикордонна служба України застерігає українців, які планують виїзд за межі України через пункти пропуску на кордоні з Польщею. Зафіксовано зростання пасажиропотоку та накопичення транспортних засобів поблизу низки пунктів пропуску.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зверніть увагу: Українцям доступне онлайн-оформлення найбільш вигідної української картки у Польщі

Державна прикордонна служба України констатує відчутне зростання кількості осіб та транспортних засобів, які слідують на виїзд з України за останні кілька діб.

Черги на кордоні з Польщею зростають: які пункти пропуску менше завантажені

У другій декаді травня 2024 року українські прикордонники почали оформляти на виїзд з України в Польщі значно більше осіб.

За даними Західного регіонального управління ДПСУ 14 травня 2024 року на кордоні з Польщею було оформлено на виїзд з України 26 тисяч осіб. При цьому до решти країн ЄС та Молдови вибуло лише 15 тисяч осіб.

кордоні
Окрім цього майже щодоби на виїзд з України до Польщі прикордонники оформляють понад 5 тисяч одиниць транспортних засобів, фото ДПСУ
Слід зазначити, що тиждень тому, 7 травня 2024 року загальна кількість осіб, які виїхали з України до країн ЄС та Молдови становила лише 29 тисяч осіб. А на польському кордоні на виїзд з України було оформлено на 7 тисяч осіб менше, в порівнянні із 14 травня 2024 року – всього 19 тисяч осіб.
Зважаючи на тенденцію до збільшення пасажиропотоку на українсько-польському кордоні на виїзд з України прикордонники рекомендують:
  • оминати пункти пропуску, де спостерігається накопичення транспорту не українській стороні:
    • у Львівській області: “Шегині – Медика”, “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Хребенне”,
    • у Волинській області: “Устилуг – Зосин”;
  • обирати для виїзду до Польщі пункти пропуску “Смільниця – Кросьценко”, “Грушів – Будомєж”, “Угринів – Долгобичув” (усі – Львівська область).

телеграм-канал UAPL.INFO

Черги на західному кордоні України: що слід врахувати

Окрім зростання пасажиропотоку на виїзд з України прикордонна служба рекомендує українцям врахувати можливу нестабільну роботу електронних систем контрольних служб у пунктах пропуску.
Станом на 15 травня 2024 року на кордоні з Польщею працюють 9 автомобільних пунктів пропуску, з яких:
  • лише на одному (Шегині) здійснюється пропуск пішоходів в обох напрямках,
  • два пункти пропуск (Ягодин, Нижанковичі) не здійснюють пропуск легкових авто.
На інших пунктах пропуску на кордоні з України в напрямку Польщі наразі фіксують наступні черги (дані за порядком спадання):
  • Шегині: 120 легкових автомобілів та 7 автобусів,
  • Устилуг: 100 легкових автомобілів та 1 автобус,
  • Краківець: 85 легкових автомобілів, проте аж 9 автобусів,
  • Рава-Руська: 40 легкових автомобілів,
  • Угринів: 35 легкових автомобілів,
  • Грушів: 25 легкових автомобілів,
  • Смільниця: лише 15 легкових автомобілів.

У Держприкордонслужбі нагадують, що пропуск повнолітніх громадян України через кордон здійснюється за закордонними паспортами чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами.

кордоні
Повний перелік яких визначено у Постанові Кабміну №57 від 27 січня 1995 року “Про затвердження правил перетинання державного кордону”, фото ДПСУ

Кабмін розширив перелік чоловіків, які можуть виїжджати за кордон

3 квітня 2024 року українські прикордонники отримали право здійснювати пропуск за кордон, навіть під час дії на території України воєнного стану, ще одну категорію громадян України чоловічої статі.
Нагадаємо, що На офіційному порталі Кабінету міністрів України опубліковано постанову № 366 від 2 квітня 2024 року, яка внесла зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.
Проте нові спрощення стосуються виїзду за кордон лише студентів-чоловіків, які здобувають навчаються у закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності.

Українське Міносвіти зазначає, що прийнята Урядом постанова не передбачає видачі будь-яких додаткових дозволів від освітнього відомства.

Відтак з 3 квітня 2024 року право виїзду за кордон українські чоловіки, які навчаються у ВНЗ, набувають автоматично при:

  • наявності визначеного переліку документів,
  • відповідності певним умовам щодо форми навчання та освітнього рівня,
  • врахуванні вікового цензу.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Йдеться про можливість виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 22 років, які:
  • за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності,
  • є учасниками програм освітньої академічної мобільності,
  • прямують на навчання в іноземні заклади освіти.
Пропуск за кордон зазначених категорій громадян України чоловічої статі вже проводиться уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби за умови:
  • виконання правил перетинання державного кордону України,
  • наявності відповідних підтвердних документів.

Детальніше: Українських студентів розпочали випускати з України

 фото: ДПСУ

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *