Польські права і статус UKR: офіційне пояснення уряду Польщі

Міністерство інфраструктури Польщі офіційно пояснило окремі нюанси отримання польських посвідчень водія українцями зі статусом UKR. А також нюанси реєстрації PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) та складання водійських іспитів вимушеними мігрантами з України.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Посвідчення водія в Польщі. Які категорії та з якого віку можна отримати?

Чи мають право місцеві органи у Польщі відмовити українцям без карти тимчасового або сталого побуту у реєстрації PKK (Profil Kandydata na Kierowcę)? Які документи потрібні мігрантам з України із PESEL UKR, щоб отримати право на складання водійських іспитів у Польщі.

Українцям зі статусом UKR у Польщі обмежували доступ до PKK: що відомо

Депутат Сейму Польщі від правлячої партії Малгожата Громадзка (Małgorzata Gromadzka) звернулась з офіційним запитом до польського міністерства інфраструктури щодо обмеження прав вимушених мігрантів з України.
Йдеться про реєстрацію для таких осіб Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), за допомогою якого отримуються водійські права в Польщі.

У запиті щодо складання іспитів на право водіння транспортним засобом в Польщі українськими мігрантами зі статусом UKR депутат Сейму зазначила, що:

  • для реєстрації профілю PKK офіційно вимагається низка документів на право легального перебування в Польщі,
  • при цьому окремі повітові управління вимагають не лише підтвердження статусу UKR, а представлення карт тимчасового або сталого побиту в Польщі.
Водночас зазначені два правові статуси та документи (карти побиту та PESEL UKR) є несумісними та взаємовиключними.

Оскільки отримання карти побиту автоматично позбавляє українців статусу вимушених мігрантів, які користуються тимчасовим захистом у Польщі.

Чинне законодавство дозволяє довільно трактувати статус вимушеного мігранта та документи, що підтверджують перебування на території Польщі вимушених мігрантів з України, в різних повітових староствах,
- наголошує в запиті Малгожата Громадзка (Małgorzata Gromadzka).
статус UKR права в Польщі
Депутат польського Сейму зазначає, що така інформація надходить до її biura poselskiego у місті Білгорай в Люблінському воєводстві РП, фото bilgoraj.com.pl

Та додає, що дійсно окремі повітові староства визнають статус UKR, як документ, що підтверджує легальне перебування в Польщі. І на цій підставі створюють вимушеним мігрантам з України Profil Kandydata na Kierowcę (PKK).

Саме тому депутат Сейму просить керівництво міністерства інфраструктури (із посиланням на правові норми) надати однозначне пояснення щодо порядку отримання водійських посвідчень вимушеними мігрантами з України.

А саме стосовно того, чи може громадянин України:
  • який безперервно проживає в Польщі більш ніж 2 роки, має статус UKR і реєстрацію (meldunek) в Польщі,
  • отримати можливість реєстрації профілю кандидата у водії (PKK)?

А також чи дійсно доступ до складання іспиту з водіння може бути обмежений для вимушених мігрантів?

НЕ ЗАБУДЬТЕ:
– підписатись на сторінку UAPL.INFO у мережі 👉 Facebook ,
– та шукайте відповіді на запитання у групі 👍 Все про Польщу для українців: документи, робота, житло, відпочинок!

PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) в Польщі для українців зі статусом UKR: офіційне пояснення

Міністерство інфраструктури Польщі у відповіді, скерованій спікеру польського Сейму, офіційно пояснили порядок трактування норм права при реєстрації профілю кандидату на водія (PKK) для українців зі статусом UKR.
Відповідаючи на запит депутатки Сейму, у польському Мінінфраструктури:
  • спростували дані про те, що документ, який підтверджує статус UKR,
  • є недостатньою підставою для реєстрації Profil Kandydata na Kierowcę.

А також підтвердили, що українці, які легально перебувають у Польщі та користуються тимчасовим захистом, мають право звертатись за створення такого профілю кандидата у водії.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Щобільше урядовці офіційно наголошують на тому, що чинні норми польського права:

  • при видачі та заміні прав у Польщі громадянами України зі статусом UKR,
  • дозволяють їм підтверджувати особу за допомогою електронного документа Дія пл (Diia.pl).
права статус UKR в Польщі
Який розміщений у додатку mObywatel, що встановлений на телефоні вимушеного мігранта з України, колаж UAPL.INFO
Зверніть увагу! Право підтвердження особи електронним документом Дія пл (Diia.pl) на території Польщі вимушеним мігрантам з України гарантовано не лише пунктом 1 частини 1 статті 10 спеціального закону про допомогу громадянам України. А й параграфом 1 Розпорядження Ради Міністрів Польщі від 5 жовтня 2023 року "Про визначення процедур та послуг, у яких електронний документ може бути використаний для встановлення особи громадянина України".
Водночас у міністерстві інфраструктури Польщі наголосили на окремих специфічних нормативних вимогах щодо реєстрації профілю PKK для іноземців.

Йдеться про те, що клопотати про реєстрацію Profil Kandydata na Kierowcę в Польщі офіційно може особа:

  • місце проживання якої знаходиться на території Республіки Польща,
  • і яка перебуває на території Республіки Польща щонайменше 185 днів у кожному календарному році.

При цьому урядовці звертають увагу, що відповідно до чинних норм польського закону про допомогу вимушеним мігрантам з України, термін їх легального перебування завершується 30 вересня 2025 року.

Важливо: Допомога 800+ в Польщі у 2025 році: хто з українців втратить виплати та особливості подання заявок

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Польські права і статус UKR: офіційне пояснення уряду Польщі

  1. Доброго дня, розкажіть будь ласка, яка робота ведеться по тих пенсіонерах, які покинули Україну в перші дні війни, були вимушені виїхати з окупованих територій і мають мінімальну пенсію до 3000 грн. Передбачені якісь доплати, поміч? Ціни в Польщі не такі як в Україні, вертатися немає куди?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *