Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Зимовий відпочинок в Польщі: ТОП-10 гірськолижних курортів

Активний відпочинок в горах на лижах, сноуборді або на санях це один з найкращих варіантів проведення відпустки взимку. Для вдалого зимового відпочинку в Польщі є чимало гірськолижних курортів, з трасами різної складності.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також: Як дистанційно відкрити рахунок в українському банку перебуваючи за кордоном

Зимовий відпочинок у Польщі

Трішки відпочити на вихідні, особливо у довгий вікенд, мрія багатьох українців в Польщі. Зимовий період це чудова нагода помилуватись краєвидами польських гір та помандрувати сусідньою країною.

Поціновувачі активного зимового відпочинку без проблем знайдуть де покататись на лижах чи сноуборді, адже у Польщі достатньо гірськолижних курортів.

Пересічному українцю при згадці про гірськолижний відпочинок в Польщі зазвичай спадає на думку максимум два-три курорти – Закопане, Карпач та Устрики-Долішні.
Але увесь південь Польщі це гірські масиви – Карпати, Судети та Свентокшишські гори. 

Тому не слід дивуватись величезній кількості гірськолижних курортів, які користуються популярністю не лише серед поляків, а й в іноземців.

На відміну від європейських гірських курортів, польські вражають своєю доступністю, чим і приваблюють європейських туристів.

телеграм-канал UAPL.INFO

ТОП-10 місць у Польщі для зимової відпустки в горах  

Гірськолижний сезон в Польщі розпочався з приходом першого снігу у грудні, снігу стало менше, але сезон продовжується.
Зазвичай в Україні говорять про найбільш популярні гірськолижні курорти такі, як Закопане та Карпач. Також через близькість до українського кордону часто порівнюють сервіс і ціни з українськими на курорті в Устриках - Долішніх.

Проте запевняємо Вас, що у Польщі окрім них є ще десятки менш відомих гірськолижних курортів. Вони постійно вдосконалюються та можуть скласти гідну конкуренцію більш відомим місцям зимового відпочинку у Польщі.

КАРПАЧ (KARPACZ)

Невелике польське місто Карпач на сьогодні стало доволі престижним європейським курортом та центром зимових видів спорту. Дехто навіть твердить, що це другий за популярністю гірськолижний курорт у Польщі після Закопане.

Для європейців ціни тут доволі бюджетні, попри те що інфраструктура тут дуже хороша: 17 трас для катання різних рівнів складності та 7 підйомників.

відпочинок
Гірськолижний курорт Карпач знаходиться у Судетських горах, тут є траси не лише для лижників та сноубордистів, а й тих, хто полюбляє бігові лижі, карта: karpaczskiarena.pl
Ціни на курорті Карпач залежать від сезону, а із детальною вартістю усіх послуг можна ознайомитись за цим посиланням.

Про актуальний рівень снігового покрову на курорті Карпач можна дізнатись з онлайн камер.

Зеленець (Zieleniec)

Гірськолижний курорт Зеленець знаходиться поруч з відомими лікувальними курортами Кудова Здруй і Душнікі Здруй.
Цей гірськолижний курорт розташований високо в горах, завдяки чому сезон іноді триває тут з листопада до квітня.
На курорті Зеленець для усіх відпочиваючих доступні:
  • школи навчання їзди на лижах та сноубордах,
  • траси для початківців та для дітей,
  • 8 трас для нічного катання,
  • більш як 20 витягів.

Повноцінний путівник по гірськолижному курорту можна завантажити за цим посиланням, а про актуальні ціни на послуги курорту знаходяться інформація викладена на цій сторінці.

Переконатись у готовності курорту Зеленець до сезону можна завдяки відео з онлайн камер.

Щирк (Szczyrk)

Тривалий час польський гірськолижний курорт Щирк перебував не у найкращому стані, проте зі зміною власників у 2014 році швидко став гідним конкурентом відомих курортів.

Загальна довжина трас для спуску на курорті Щирк складає близько 40 кілометрів, а протяжність найдовшої сягає 4 кілометрів.

Слід зазначити, що курорт Щирк розташований між схилами гір, і тут відсутні сильні пориви вітру. Це створює дуже комфортні умови для катання навіть новачків, для яких  тут діє лижна школа.

Окрім 36 витягів гірськолижний курорт Щирк у Польщі пропонує для досвідчених лижників перевірити сили на 4 трамплінах.

відпочинок
Вартість абонементів на послуги гірськолижного курорту Щирк можна дізнатись за цим посиланням. 

Пулави (Puławy)

Біля невеликого польського містечка Пулави у Підкарпатському воєводстві Польщі знаходиться гірськолижна база KiczeraSki.

На цьому лижному курорті доступні траси 5 рівнів складності (від аматорів до професіоналів), а також траса для бігових лиж. Також тут діє лижна школа та є три бугельних витяги.

Звичайно ж тут не таке різноманіття трас, проте кожен зможе знайти для себе розваги на власний гаманець.

Дізнатися тарифи можна на сайті kiczeraski.pl, також на курорті присутні онлайн камери та доступна мапа трас і витягів.

Бялка Татшанська (Białka Tatrzańska)

Гірськолижний центр “Kotelnica” у місті Бялка Татшанська, підійде як початківцям так і досвідченим лижникам. Тут діє одна з найсучасніших систем засніження, котра майже стовідсотково гарантує наявність снігу протягом всього сезону.

На цьому гірськолижному курортів доступно 14 кілометрів трас, і він є одним з улюблених місць відпочинку польських лижників.

Тут також працює лижна школа та пункт прокату й сервісного обслуговування спорядження.

Деякі траси комплексу навіть отримали відзнаку Міжнародної федерації лижного спорту.

Про ціни на абонементи можна дізнатися тут, можливо перевірити якість трас за допомогою онлайн камер, а також ознаомитись із схемою витягів та трас. 

Чорна гора (Czarna Góra)

Зовсім поруч із Białka Tatrzańska, всього за 6 км. знаходиться гірськолижний курорт Czarna Góra. На цьому курорті діє близько 10 км. маршрутів усіх рівнів складності та 9 трас для спусків, працює крісельний та бугельний витяг. Деякі траси підсвічуються, отже є нагода покататись і ввечері

Дізнатися вартість абонементів можна на офіційній сторінці курорту, а про наявність снігу та завантаженість спусків можна дізнатися з онлайн камер

Шклярська Поремба (Szklarska Poreba)

Поруч з містечком Шклярська Поремба, яке розташовано поблизу польського кордону із Чехією, знаходиться гірськолижний курорт Шрениця (Szrenica Ski Resort).

Цей гірськолижний курорт користується особливою популярністю серед досвідчених лижників, адже тут можна знайти місця з нахилом схилів до 50%.

Звичайно ж доступні також і траси меншої складності, а ціни можна глянути на офіційному сайті курорту за цим посиланням.

Перевірити засніженість схилів Судетських гір на базі Szrenica Ski Resort можна за допомогою онлайн-камер,  

Криниця-Здруй (Krynica-Zdrój)

Криниця-Здруй це один з найбільших польських гірськолижних курортів, що приваблює відпочивальників не лише з Польщі, а й з сусідніх країн.
На курорті у Криниці-Здруй розміщена одна із найдовших у Польщі гірськолижних трас з підсвічуванням.

Тому вечірнє катання під зірками справить незабутнє враження. Сезон тут триває з осені до весни.

Окремо слід зазначити, курорт Криниця-Здруй поєднує сім гірськолижних комплексів
  • Jaworzyna,
  • Słotwiny,
  • Krynicka,
  • Tylicz,
  • Słotwiny,
  • Henryk,
  • Wierchomla.

І кожен із цим комплексів має свою інфраструктуру.

Інформацію про ціни можна знайти на сайті krynica.ski, а переглянути засніженість гір та роботу комплексу  можна тут.

Устрики-Долішні (Ustrzyki Dolne)

Для українських любителів лиж цей курорт може бути вже відомим, адже він знаходиться найближче до України у Підкарпатському воєводстві.

Прихильність у любителів активного відпочинку цей курорт здобув завдяки зручному поєднанню трас для новачків та досвідчених лижників.

Майже половина трас призначено для початківців. На комплексі працює сім витягів.

Про ціни на послуги можна дізнатися тут, а переглянути відео з онлайн камер можна за цим посиланням.

Закопане (Zakopane)

Закопане це ймовірно найвідоміший польський гірськолижний курорт, що знаходиться поруч з підніжжям Татрів.
Завдяки розвиненій інфраструктурі Закопане часто називають зимовою столицею Польщі.

Тут є траси всіх рівнів складності, комплекс поєднує понад 65 кілометрів трас та має 60 витягів.

Ціни на витяги у Закопане залежать від комплексу, а орієнтовну вартість можна дізнатися на порталах skiinfo.pl або на pkl.pl.

А перевірити рівень снігу у польських Татрах можна за цим посиланням.

Відпочинок на гірськолижному курорті: що потрібно врахувати

Активний відпочинок в горах потребує уваги до себе, щоб він був приємним і незабутнім потрібно подбати про свій комфорт та безпеку.

Враховуючи що відпочинок у горах передбачає практично весь день перебування на відкритому повітрі потрібно підібрати якісний одяг та спорядження, в якому комфортно та не буде холодно.

Вирушаючи на  відпочинок у гори потрібно мати при собі (взяти в оренду або придбати):
  • термобілизну – це перший шар одягу, який зазвичай щільно прилягає до тіла, розроблений із спеціальних матеріалів, забезпечує підтримку комфортної температури тіла, відведення вологи та терморегуляцію;
  • лижні шкарпетки – відмінні від звичайних, це не просто товсті шкарпетки, вони зазвичай маю спеціально анатомічну структуру, досягають коліна, щоб захистити від натирань взуття. Завдяки спеціальному складу, як і термобілизна допомагають підтримувати комфортну температуру та уникнути переохолодження;
  • гірськолижний костюм – куртка та штани, іноді комбінезон, із спеціальних тканин котрі мають спеціальну мембрану – захист від намокання та водночас забезпечують відведення вологи. Мають спеціальний крій що не сковує рухи та дозволяє вільно рухатись;
  • фліс – своєрідний світшот із синтетичних матеріалів, служить другим шаром одягу ефективно зберігає тепло та поглинає вологу, швидко висихає, забезпечує терморегуляцію;
  • рукавиці – для того щоб не переохолодити руки та для захисту від вітру варто подбати про якісні рукавиці, які як і лижний одяг матимуть мембрану котра захистить від вологи та холоду.
  • підшоломник (балаклава) – елемент одягу який одягають під шолом, для комфортного використання та для захисту від вітру та холоду.
  • баф – універсальна пов’язка на шию, заміняє шарф, буває різних типів, деякі види можуть заміняти балаклаву.

Фанати зимового відпочинку зазвичай мають своє спорядження, а для новачки все необхідне можуть взяти у спеціальному прокаті. Прокат спорядження зазвичай є на кожному гірськолижному курорті.

Яке спорядження потрібно:
  • лижі або сноуборд – якщо це не власне спорядження інструктори сервісу допоможуть правильно підібрати висоту та відрегулюють кріплення.
  • лижне або сноубордичне взуття – при виборі важливо добре приділити увагу, від взуття залежить комфортне катання та безпека
  • шолом – захист від травмувань, а також від холоду.
  • лижні окуляри – при спуску з гір захистить очі від надування вітром.
Важливо: для комфортного відпочинку в горах людям також варто придбати спеціальний крем що захищає шкіру від холоду, бальзам губ, іноді і сонцезахисний крем, а також взяти аптечку із найнеобхіднішими засобами.

Дізнайтеся також: Вдало запланувати відпочинок та відпустку – усі офіційні вихідні, канікули та торгові неділі у Польщі в 2023 році

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *