ZUS попереджає про шахраїв, які намагаються викрасти дані користувачів у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Переважна більшість українців у Польщі використовують тою чи іншою мірою профіль на порталі польського ZUS. Адже завдяки електронному кабінету PUE ZUS можна оформити більшість соціальних та сімейних виплат у сусідній країні.

Зверніть увагу: Масове помилкове скасування PESEL UKR українцям у Польщі, – термінове звернення польського Омбудсмана до МВСіА

22 березня на офіційному порталі управління соціального страхування Польщі було оприлюднено повідомлення про спроби шахраїв заволодіти доступом до електронних кабінетів PUE ZUS.

Це вже друга на цьому тижні атака кіберзлочинців з метою заволодіти даним користувачів польських державних установ.

20 березня особам та закладам, які співпрацюють із польських Національним фондом охорони Польщі (NFZ) масово надходили електронні листи зі шкідливим вмістом.

Шахраї намагаються отримати доступ до PUE ZUS

Польське управління соціального захисту застерігає усіх користувачів про ризик втрати доступу до електронного кабінету в системі.

З цією метою шахраї надсилають користувачам системи PUE ZUS шахрайські повідомлення, які містять шкідливі посилання. У листі шахраї схиляють користувачів відкрити вкладений файл із розширенням .xll (аналогічно як і у випадку кібератаки на польський NFZ).

телеграм-канал UAPL.INFO

Зважаючи на це ZUS просить усіх користувачів електронних кабінетів в жодному випадку:
  • не переходити за підозрілими посиланнями,
  • не завантажувати на ваші пристрої жодних вкладень невідомого походження.
Польський ZUS рекомендує бути особливо обережними, у випадку отримання повідомлень, які містять інформацію про нібито внесені зміни в PUE ZUS. В той час як користувач попередньо не здійснював жодних дій в електронному кабінеті.

Як вберегтись від зламу доступу до електронного кабінету PUE ZUS

Управління соціального захисту Польщі наголошує на тому, що деколи повідомлення можуть навіть містити домен zus.pl і виглядати доволі правдоподібно.

ZUS офіційно застерігає, що інформація про зміну каналу відновлення доступу до електронного кабінету ніколи не надсилається у вигляді додаткових файлів до повідомлення.

Відповідний департамент ZUS ніколи:
  • не надсилає вкладення з файлом для входу,
  • не запитує конфіденційні дані через незахищені канали зв’язку.

Враховуючи високий ризик втрати доступу до електронних кабінетів у ZUS рекомендують дуже уважно читати зміст отриманих електронних листів і перевіряти будь-яку інформацію, що міститься в них.

Також повідомляється, що деколи фальшиві електронні листи можуть навіть містити інформацію про логін для входу в PUE ZUS. Однак здебільшого це лише випадковий набір цифр.
ZUS
Від 1 січня 2023 року всі користувачі ZUS повинні мати профіль на PUE ZUS. Тому кількість осіб, які можуть стати жертвами шахраїв, є насправді величезною, фото pexels.com

Отримали підозрілий лист чи повідомлення – зателефонуйте в Центр телефонного обслуговування управління соцзахисту Польщі

Найкращим варіантом після отримання незрозумілого листа чи повідомлення нібито від польського управління соціального захисту є уточнення інформації через Центр телефонного обслуговування ZUS.
Для цього достатньо зателефонувати за номером +48 22 560 16 00 (вартість дзвінка тарифікується відповідно до тарифів оператора зв’язку).
Після з’єднання пролунає вітальне повідомлення, і надалі можна буде обрати одну з наступних опцій (для чого наберіть відповідну цифру на клавіатурі телефону):
  • 1 – прослухати інформаційні повідомлення з обраного діапазону операцій ZUS (доступно цілодобово, без вихідних)
  • 2 – пройти автентифікацію (авторизуватись),
  • 3 – отримати адресні дані відділень ZUS,
  • 0 – після вибору теми дзвінка буде з’єднано з консультантом Центру телефонного обслуговування ZUS (консультації доступні від понеділка до п’ятниці, з 7.00 до 18.00).
Зверніть увагу, що детальну інформацію щодо виплат чи інших фінансових питань по вашому профілю в телефонному режимі можна отримати лише після того, як оператору Центру телефонного обслуговування ZUS буде надано відповідний ідентифікатор PUE та правильний пароль (PIN-код).

Якщо такі дані не будуть надані оператору буде надано лише інформація щодо загальних питань діяльності ZUS.

Також користувачі електронного кабінету PUE ZUS можуть перевірити чи були внесені зміни у їх акаунти направивши лист-запит на офіційну електронну пошту: cot@zus.pl.

Читайте також: Оформити українську пенсію стало можливо і за кордоном: детальна інструкція для мігрантів

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *