Де працюють українські біженці у Польщі та скільки заробляють

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські біженці у Польщі все більше активізують у питанні пошуку роботи та працевлаштування. Де вони шукають роботу та скільки можуть заробити?

Нагадаємо, що громадський транспорт у більшості міст Польща вже платний для українських біженців

Більшість українських громадян, які виїхали у Польщу із початку російської війни проти України, це особи жіночої статі. Тому польські підприємства активно переорієнтовують виробничі процеси саме під жінок. За умов відсутності українських чоловіків на польському ринку праці відбувається значне зростання – на 50-60% – кількості вакансій саме для українських мігранток.

У Польщі традиційно з травня до кінця листопада на ринку праці триває, так званий, “високий сезон”. За даними аналітичного центру агентства з працевлаштування Gremi Personal у травні середньостатистична місячна зарплата українських мігранток становила за:

  • розбір м’ясної та рибної продукції на м’ясокомбінатах/рибзаводах – 3400 злотих
  • комплектацію замовлень та товарів – 3200 злотих на місяць.
  • роботу у готельно-ресторанному бізнесі: покоївка, помічниця на кухні – 3500-3600 злотих.
праця Польща
Багато українських жінок знаходять працю на складах із комплектації одягу

Офіційно у 2022 році мінімальна місячна зарплата у Польщі становить 2364 злотих. Хоча кінцевий результат – на руки – прямо залежить від виду та форми працевлаштування у Польщі. Переваги та недоліки усіх форм працевлаштування (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło) описано у матеріалі “Види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі

Тенденцію до активізації українських мігрантів на ринку праці відмічають і польські урядовці наголошуючи на тому, що значна частина українців вже стала фінансово незалежними у Польщі.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації (МВСіА – польською MSWiA) Польщі повідомило, що із понад 400 тисяч працездатних українців, які зареєструвались у базі PESEL, уже понад 100 тисяч розпочали працювати у Польщі.

“Кожен четвертий біженець працездатного віку почав працювати. Це явище глобального масштабу, коли йдеться про біженців у світі. Такого прикладу не було ніде”,
– повідомив віцеміністр МВСіА Польщі Павел Шефернакер.

 

Читайте також, як правильно легально знайти роботу у Польщі та не потрапити у руки шахраїв

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *