Закон прийнято: військовий облік за кордоном, штрафи та скасування медкомісій

9 січня 2025 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт №12076, який відчутно змінить військовий облік, у тому числі для українців за кордоном та жінок. Окрім того, новий закон визначає, коли взяття на військовий облік вважається неможливим та деталі нового виду військової служби.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Виїзд жінок за кордон у 2025 році: кого не випустять з України

Основні аспекти внесених змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”.

Військовий облік у 2025 році: як вплине новий закон на українців закордоном

За даними Міністерства оборони України новий закон суттєво спрощує процедуру взяття на військовий облік призовників та відчутно модернізує систему взяття на зазначений облік.

Насамперед йдеться про те, що українці, які досягли 17-річного віку зможуть братися на військовий спосіб не лише під час особистого візиту до ТЦК та СП на території Україні.

Прийнятий ВРУ закон запроваджує новий варіант віддаленого взяття на військовий облік, відтак українці зможуть братись на нього:
  • прибувши особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки,
  • віддалено через Електронний кабінет призовника з використанням електронної ідентифікації.

Заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко офіційно підтвердила, що після набуття чинності новим законом українські юнаки зможуть ставати на військовий облік онлайн за допомогою застосунку “Резерв+”.

закон про військовий облік
А станом на початок 2025 року за 8 місяців функціонування у додатку “Резерв+” зареєстровано майже 4 мільйони користувачів, фото Facebook
В контексті віддаленого взяття на військовий облік важливою зміною стало скасування комісії з питань взяття на військовий облік призовників та початкового медичного огляду.

Відтепер медогляд стане обов’язковим безпосередньо перед направленням на базову військову службу. А також перед початком практичних занять з базової загальновійськової підготовки.

Зверніть увагу: базова загальновійськова підготовка в Україні впроваджується у закладах вищої освіти з 2025 року.
Водночас для українських жінок ухвалений закон не передбачає обов’язковий військовий облік.

У Міноборони наголошують на тому, що жінки в Україні будуть проходити базову військову службу за власною заявою (добровільно). Окрім того, українські жінки з 2025 року:

  • за власною заявою братимуться на облік призовників,
  • а після завершення служби братимуться на військовий облік військовозобов’язаних також виключно за власним бажанням.

Відтак фактично не має навіть підстав для будь-яких маніпуляцій стосовно нібито примусової мобілізації жінок в Україні у 2025 році.

НЕ ЗАБУДЬТЕ:
– підписатись на сторінку UAPL.INFO у мережі 👉 Facebook ,
– та шукайте відповіді на запитання у групі 👍 Все про Польщу для українців: документи, робота, житло, відпочинок!

Неможливість взяття на військовий облік та штрафи за порушення: що регулює закон №12076

Ухвалений закон №12076 має на меті оптимізацію системи військового обліку в цілому та її адаптацію до сучасних умов.
Зокрема нові правові норми в України визначають перелік поважних причин неможливості взяття на облік, серед яких:
  • хвороба призовника;
  • стихійні лиха;
  • проживання на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій;
  • інші обставини, що унеможливлюють електронну ідентифікацію чи особисте прибуття до ТЦК та СП.
Окрім того, у Верховній Раді пояснили, що українці вже у рік досягнення 17-річного віку повинні стати на військовий облік.

Щобільше член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки нардеп Федір Веніславський, який був керівником групи, що займалась підготовкою нового законопроєкту підтвердив, що:

  • громадянин України, який не виконав умови закону і до 31 серпня 2025 року не став на військовий облік,
  • зможе надалі стати на військовий облік лише під час особистого візиту до ТЦК та СП.
закон про військовий облік за кордоном через Резерв+
Українські юнаки, які перебувають за кордоном і у першому півріччі року досягнення 17-річчя не стануть на військовий облік також вважатимуться порушниками закону, колаж UAPL.INFO

При цьому слід звернути увагу на те, що:

  • хоча новий закон й не регулює питання встановлення фактів адміністративного правопорушення передбаченого ст. 210 КУпАП та накладення штрафів,
  • проте, за відсутності поважних причин неможливості взяття особи на військовий облік, українців за кордоном також можуть притягувати до адміністративної відповідальності в Україні.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Нагадаємо, що 09 травня 2024 року оновлено ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме в контексті удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Згідно із чинним законодавством України порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Станом на січень 2025 року у грошовому еквіваленті розмір штрафу за порушення правил військового обліку складає від 17 000 до 25 500 гривень.

Зверніть увагу: Безплатні та швидкі перекази вже доступні українцям за кордоном

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *