Виплати 800+ в Польщі для українців пропонують радикально обмежити: відома позиція влади

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З липня 2024 року в Польщі набудуть чинності положення оновленого спецзакону про допомогу українським вимушеним мігрантам. У тому числі в частині, що стосується виплати щомісячної допомоги на дітей 800+ в Польщі українцям.

Зверніть увагу: Тисячі українців у Польщі втратять роботу вже у червні: відома причина

Під час ухвалення нових положень спецзакону було озвучено пропозиції, що можуть радикально обмежити право українців на отримання виплат 800+ в Польщі.

Сейм ухвалив зміни до спецзакону: нові вимоги отримання 800+ в Польщі

15 травня 2024 року у Сеймі Польщі підтримано урядовий законопроект змін, що врегульовує подальше перебування та тимчасовий захист українців.

Ухвалений законопроект, який вже передано на розгляд Сенату РП, зокрема закріплює на законодавчому рівні:

 • посилення контролю за системою призначення допомог та виплат українцям у Польщі,
 • можливість зміни статусу перебування для українських вимушених мігрантів,
 • зміни у питаннях визнання професійних кваліфікацій українців,
 • впровадження вимоги шкільного навчання українських дітей у Польщі.
Під час обговорення оновлень держсекретар МВСіА Польщі Мацей Дущик зазначив, що за даними польських обліків наразі у сусідній країні активний статус PESEL UKR мають 952 тисяч українців.Водночас подальший перехід із системи тимчасового захисту на систему тимчасового перебування українців у Польщі дозволить остаточно верифікувати цю кількість.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Окрім цього польські урядовці очікують, що нові правові норми дозволять у стосунку до українських дітей:

 • встановити їх реальну кількість у Польщі,
 • отримати 100% впевненості у тому, що польський бюджет допомагає саме тим дітям, які перебувають на території сусідньої країни,
 • визначити оптимальні шляхи надання підтримки та допомоги українським дітям у Польщі.
Ухвалений у Сеймі законопроект вже запровадив окремі обмеження для виплати українцям допомоги на дітей 800+ в Польщі. Зазначені нововведення почнуть діяти з червня 2025 року.

Йдеться про те, право на отримання виплат з 2025/2026 навчального року в Польщі, буде надаватись лише за умови обов’язкового шкільного навчання дітей громадян України у польських школах.

800+ в Польщі
Відтак українські мігранти, діти яких не інтегруються у польську шкільну систему, будуть позбавлені цієї фінансової допомоги з 1 червня 2025 року, фото freepik.com

Міносвіти Польщі зазначає, що дуже урядовцям складно підрахувати кількість українських дітей, які:

 • перебувають у сусідній країні,
 • і не залучені до системи обов’язкової шкільної освіти у Польщі.
Заступник міністра освіти Йоанна Муха оцінює кількість таких українських дітей у Польщі в межах від 60 до 80 тисяч. Натомість за даними неурядових організацій кількість дітей з України, які не відвідують польські школи може сягати 150 тисяч осіб.

800+ в Польщі лише для українців з картою побиту: відома позиція влади

Окрім “шкільних” обмежень для отримання виплат 800+ в Польщі українцями польські парламентарі пропонують запровадити ще більш радикальні вимоги.
Зокрема під час обговорення законопроекту було представлено поправку, якою пропонується узалежнити виплату допомоги 800+ в Польщі українцям від подання ними документів на отримання карти побиту.

Поправка була зголошена колишнім заступником очільника МВС у попередньому уряді Польщі – Павелом Шефернакером. Чинний депутат Сейму, зазначив, що під час першого читання від партії ПіС було представлено ще одну радикальну поправку до спецзакону.

Зазначена поправка має узалежнити отримання допомоги 800+ в Польщі

 • не лише від навчання дитини у польській шкільній освітній системі,
 • а й від подачі заяви на отримання карти побиту.
Саме таким чином представники опозиції пропонують польській владі скеровувати кошти бюджету лише тим українським мігрантам, які планують тривале перебування у Польщі. Тобто нараховувати та виплачувати допомогу 800+ в Польщі лише тим українцям, які після 2 років перебування у сусідній країні оформлять заяву на карти побиту.

Павел Шефернакер зазначив, що попередньо представники влади позитивно оцінювали зазначену поправку, проте наразі вона не була внесена в оновлений законопроект.

Держсекретар МВСіА Польщі Мацей Дущик підтвердив, що польська влада “абсолютно серйозно” взяла до уваги запропоновану поправку.

Адже наразі вивчаються усі способи посилення контролю за українськими мігрантами, що отримують фінансові виплати із бюджету Польщі.

800+ в Польщі
Представник польського МВС наголошує, що дійсно фіксуються випадки, коли польські виплати отримували мігранти, які фактично проживають в Україні, фото x.com
Кожен додатковий розумний елемент, який дозволяє нам ще більше посилити цю систему, повинен бути врахований, 
– стверджує Мацей Дущик.

Водночас зі слів держсекретаря МВС Польщі:

 • через низку обставин урядовці наразі не підтримали запропоноване нововведення щодо “прив’язки” 800+ в Польщі до подання документів на карту побиту,
 • проте поправку взято до уваги й в уряді погоджуються із запропонованим напрямком посилення системи контролю за виплатами іноземцям.
Але наразі Уряд Польщі при оновленні спецзакону, який діятиме до кінця вересня 2025 року, зосередився на вилученні з польського законодавства низки положень.

Йдеться про правові норми, якими зловживали іноземці при отриманні сімейних чи соціальних виплат у Польщі.

У польському МВС також додали, що наразі припинення сімейних чи соціальних виплат при виїзді за межі Польщі законодавчо внормовано лише для українців. Натомість інші іноземці, які в Польщі отримують відповідні виплати, фактично не контролюються. І це буде одним із подальших напрямків "ущільнення системи".

Нові можливості отримання сімейних виплат у Польщі для українців у 2024 році

Нагадаємо, що виплата допомоги 800+ в Польщі з 1 червня 2024 до 31 травня 2025 року буде і надалі проводитись виключно у безготівковій формі.

Тобто у форматі банківського переказу на рахунок, який буде вказано українцями в Польщі при поданні заявки до ZUS.

Зазначимо, що у 2024 році дедалі більше українських мігрантів у Польщі оформляють польські соціальні виплати на банківські картки саме українських банків.

телеграм-канал UAPL.INFO

Наразі єдиним українським банком, який надає можливість українцям у Польщі отримувати не лише польські соціальні та пенсійні виплати, а й навіть заробітну плату в злотих, є Кредобанк.

Завдяки банківській картці “Правильна” українцям у Польщі вже доступні:

 • абсолютно безкоштовне обслуговування: навіть якщо особа наразі не користується банківською карткою,
 • безплатні перекази коштів з Польщі в Україну: фактично не потрібно відкривати рахунок у польському банку, щоб отримувати кошти та надсилати їх в Україну,
 • безплатне безготівкове поповнення картки в Польщі: на картку можна безплатно переказати кошти з рахунку PKO BP чи іншого польського банку при зарахуванні заробітної плати, соціальних виплат чи навіть пенсії у Польщі,
 • можливість поповнення української картки в Польщі готівкою.
800+ в Польщі
Усі власники картки “Правильна” можуть легко переказувати кошти або поповнювати власну картку в злотих за допомогою унікального ідентифікатора у форматі IBAN, графіка Кредобанк
І саме цей віртуальний IBAN, отриманий в українському Кредобанку, достатньо вказати при поданні заяви на отримання виплат 800+ в Польщі у 2024 році.

Окрім цього українці за кордоном можуть:

 • оформити найбільш вигідну банківську картку для українців у Польщі від Кредобанку з будь-якої точки світу – віддалено за допомогою сервісу ДІЯ
 • замовити доставку фізичної банківської картки Новою поштою до будь-якого міста у Польщі.

Детальніше: Польські виплати чи заробітна плата на українську картку: як оформити

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *