Різдвяні вихідні, канікули та остання торгова неділя 2022 року в Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Коли у грудні 2022 року у Польщі вихідні на Різдво, скільки триватиме різдвяна перерва та як українським мігрантам у Польщі правильно спланувати собі час для відпочинку та закупок наприкінці року.  

До речі: Переказати кошти із Польщі в Україну можна абсолютно безкоштовно

Цього року грудень у Польщі завершиться довгим вікендом з нагоди Різдвяних свят, відтак слід врахувати, що до кінця грудня залишилась лише одна торгова неділя. А учні польських шкіл будуть відпочивати від навчання цілих 10 днів.

Остання торгова неділя грудня у Польщі

У Польщі питання торгівельної діяльності на вихідні врегульовано на законодавчому рівні. Спеціальним законом визначені неділі у кожному із місяців року, коли торгівельні центри та магазини можуть обслуговувати продавців.

У грудні 2022 року остання торгова неділя припадає на 18 грудня, адже наступний вікенд у Польщі відзначатимуть Різдвяні свята.

Тому українським мігрантам у Польщі, які постійно працюють у будні дні, і звикли здійснювати закупи лише на вихідні, слід врахувати, що 25 грудня 2022 року їм це зробити не вдасться.

Як працюють магазини у Польщі на Вігілію у переддень Різдва

Українцям у Польщі слід знати, що окрім обмеження торгівлі у вихідні дні, цим же законом врегульовується і питання роботи торгівельних центрів та магазинів на Вігілію.

Цього року переддень Різдва у Польщі припадає на 24 грудня, і законодавчо не визначено, що цей день є вихідним. Проте згідно із чинним законодавством на Вігілію магазини у Польщі можуть здійснювати торгівельну діяльність лише до 14 години.

Вихідні у грудні в Польщі: як правильно спланувати відпочинок

Мало хто знає, що закон, який визначає вихідні дні у Польщі було прийнято ще у 1951 році. Згідно із ним у грудні 2022 року визначено 13 вихідних днів.
вихідні
Відповідно до польського законодавства додатковий вихідний у Польщі надається лише у випадку, коли державне або релігійне свято припадає на суботу, фото: goralpoleca.pl

Відтак те, що Різдво цього року припадає на неділю для багатьох у Польщі не дуже хороша новина, адже додаткового вихідного перед Новим роком не буде.

Нагадаємо, що у Польщі офіційно:

  • 25 грудня (неділя) – I Dzień Bożego Narodzenia,
  • 26 грудня (понеділок) – II Dzień Bożego Narodzenia.
Останній довгий вікенд 2022 року
У грудні в Польщі з 24 по 26 грудня буде останній довгий вікенд цього року. Слід зазначити, що досить багато хто у Польщі бере додатковий вихідний день 23 грудня 2022 року.

Таким чином отримує не лише додатковий вихідний день, якщо планується відпочинок на довгий вікенд, а й можливість для приготувань до Різдвяних свят.

Різдвяні канікули у Польщі у грудні: вихідні для учнів триватимуть аж до 2 січня   

У грудні 2022 року святкова перерва у Польщі для учнів шкіл значно довша від довгого Різдвяного  вікенду. Цього року різдвяні канікули у Польщі дозволять учням відпочити від навчання впродовж 10 днів.

Саме тому не лише українські учні польських шкіл, а також і їх батьки повинні врахувати, що різдвяні канікули триватимуть фактично від п’ятниці 23 грудня до кінця року. Водночас не слід забувати, що 1 січня у Польщі також вихідний день для учнів.

При цьому українським мігрантам у Польщі не слід плутати різдвяну святкову перерву у навчанні з офіційними зимовими канікулами.

Адже офіційні зимові шкільні канікули у Польщі будуть у січні-лютому 2023 року, а їх терміни різняться в залежності від воєводств.

Зверніть увагу: Обмін посвідчення водія вже доступний українцям у чотирьох містах Польщі

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *