Українцям, які планують виїзд за кордон з серпня 2024 року пояснили актуальні зміни у законодавстві. Також стало відомо, як перевірятимуть на кордоні жінок, які повинні перебувати на військовому обліку.
Актуальне питання: Яка українська банківська карта оптимальна для українців у Польщі
У Державній прикордонній службі уточнили низку аспектів, які вплинуть на виїзд громадян України за кордон. Перевірку оновлення військово-облікових даних та чи застосовуватимуться обмеження для жінок, що перебувають на військовому обліку.
Виїзд за кордон у серпні: які зміни слід врахувати українцям
Одним з головним нововведень, які очікують українців при виїзді за кордон, стане вимога представлення військового облікового документа.
Із серпня 2024 року без представлення на прикордонному контролі військового квитка або іншого відповідного документу фактично не зможуть виїхати з України навіть чоловіки віком 18-60 років, які юридично мають право перетину кордону.
Відтак навіть особи, які мають право виїзду за кордон (через відстрочку або у зв’язку із непридатністю до військової служби та виключенням з військового обліку) повинні додатково пред’явити:
- фізичний військово-обліковий документ у паперовому вигляді,
- або електронний документ, який сформовано в офіційних застосунках Дія чи Резерв+.
У даному контексті українське Міноборони наголошує на важливості використання українцями лише офіційного додатка Резерв+ та офіційного сайту reserveplus.mod.gov.ua.
Для того, аби не отримати неприємності не кордоні та не стати жертвою російських спецоперацій українцям у жодному випадку:
- не рекомендують переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua, проте закінчуються на .top, .website, .org тощо.
- а при завантаженні застосунку обов’язково проводити перевірку того, що розробником додатка є Міністерство оборони України (MINISTERSTVO OBORONY UKRAINY).
Водночас у ДПСУ нагадують, що українські прикордонники під час проведення паспортного контролю можуть додатково перевіряти дані українців через систему “Оберіг”.
Окрім цього для окремих категорій українців, які можуть законно виїжджати за кордон вимагається додатково:
- внесення даних про особу в системі “Шлях”,
- наявність відповідних розпорядчих документів та підтвердження мети поїзди за межі України.
Йдеться, зокрема, про водіїв, що здійснюють перевезення через кордон осіб чи вантажів. Такі особи зможуть виїхати з України виключно із зазначеною вище метою.
УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com
Які категорії українців контролюватимуть на кордоні з серпня 2024 року
Серпневі нововведення щодо перевірки українців, які виїжджають за кордон, зумовлені втратою права на відстрочку низкою категорій з 1 серпня 2024 року.
У Держприкордонслужбі України підтвердили, що володіють актуальною інформацією про категорії українських громадян, які можуть отримати відстрочку від мобілізації.
Водночас вчергове наголосили на тому, що українцям не слід взаємоповʼязувати:
- отримання громадянином України відстрочки від мобілізації,
- із можливістю виїзду особи за межі України під час дії правового режиму воєнного стану.
Для прикладу, студенти українських ВНЗ офіційно отримують відстрочку від призову. Проте не мають права виїзду за кордон, за окремими винятками.
Детальніше: Кабмін розширив перелік чоловіків, які можуть виїжджати за кордон
У ДПСУ нагадали, що повний перелік категорій осіб, які мають відстрочку від призову і підлягають пропуску через кордон визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“.
Окрім того, для безпроблемного виїзду за кордон наявність права на відстрочку повинно бути відображено у військово-обліковому документі громадянина України. А зазначені відмітки у військово-облікових документах проставляються лише представниками територіальних центрів комплектації (ТЦК та СП).
Саме тому прикордонники не зобовʼязані при виїзді особи за кордон визначати (або підтверджувати іншими документами) чи підпадає чоловік під наявність відстрочки, чи ні.
Виїзд за кордон жінок та оновлення даних: на що звертають увагу прикордонники
В контексті перевірки та виїзду за кордон українських жінок, які повинні перебувати на військовому обліку та оновити дані, прикордонне відомство України наголосило на низці важливих аспектів.
Насамперед у Держприкордонслужбі України пояснюють, що:
- наразі обмеження на кордоні стосуються виключно чоловіків (громадян України) у віці від 18 до 60 років,
- а інші категорії українських громадян (зокрема числі жінки чи юнаки віком до 18 років) не обмежені у праві перетину кордону.
Українські прикордонники підтвердили, що не будуть проводити перевірку на кордоні окремих категорій українських жінок (для прикладу, медикинь) на предмет оновлення військово-облікових даних.
Окрім того, не передбачено накладення штрафів на кордоні на такі категорії українських громадянок. А також видачі заборони на виїзд жінок за межі України.
Зазначимо, що станом на початок серпня на офіційних сторінках Держприкордонслужби відсутня інформація щодо запровадження будь-яких обмежень чи штрафних санкцій на кордоні для українських жінок.
До теми: Військовий облік за кордоном без візиту до ТЦК: важливі зміни для українців
фото: колаж UAPL.INFO
Брехня! Роблять шо хочуть! Повний бєзпрєдєл! 1 серпня не випустили на Яогодині, хоча предоставив і посвідчення інваліда довічно ( з ’14року) і резев+ … Пофіг .