Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Виїзд чоловіків за кордон за гроші можуть офіційно узаконити,– законопроект

Дискусії щодо форматів потенційного виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон точаться від початку активних бойових дій в Україні. У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який на думку депутатів повинен не лише забезпечити право на виїзд чоловіків за кордон, а й фінансово підтримати ЗСУ.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Врахуйте, що знятим з військового обліку та обмежено придатним заборонено виїзд за межі України

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні триватимуть щонайменше до 21 листопада 2022 року, і з високим відсотком ймовірності будуть продовжені.  Саме тому лише окремі категорії чоловіків у віці від 18 до 60 років мають право виїзду за кордон.

Водночас широко анонсована ініціатива єВідрядження, яка мала б запрацювати із 1 вересня 2022 року не отримала підтримки у Кабміні. Передбачалось, що завдяки цій програмі чоловіки призовного віку отримають право виїзду за кордон у ділові відрядження строком до семи діб. Заявки на виїзд планували оформляти через портал “Дія”, а застава у розмірі 200 тисяч гривень мала б розміщуватись на відповідному ескроу-рахунку в Ощадбанку.

Виїзд чоловіків за кордон : скільки доведеться заплатити за можливість виїхати за межі України

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким хочуть узаконити виїзд за кордон чоловіків за умови гарантованої фінансової підтримки Збройних сил України.

У пояснювальній записці до законопроекту припускається, що 1 мільйон українських чоловіків-заробітчан може стати джерелом щомісячного надходження на рахунки ЗСУ близько 2,7 мільярда гривень.

Йдеться про тих чоловіків, які офіційно виїдуть за кордон у рамках нової ініціативи за умови щомісячної сплати суми, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати – станом на вересень це 2697,5 гривень. Ця сума складається із:

  • єдиного соціального внеску (22%) – на сьогодні це 1430 гривень;
  • податку на доходи фізичних осіб (18%) – наразі це 1170 гривень;
  • військового збору (1,5%) – зараз це 97,5 гривень.

Хто зможе виїхати за кордон у разі набуття чинності новим законопроектом

Нова законодавча ініціатива передбачає, що офіційно дозволити виїзд за межі України можна буде чоловікам призивного віку, які:

  • відкрили в одному із державних банків рахунок із гарантійним внеском у розмірі не менше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – наразі це рівно 13 тисяч гривень (із 1 грудня 2022 року – 13420 гривень). При цьому кошти, розміщені на рахунку, не можна буде використовувати за межами України;
  • представили у банк, де відкрито зазначений вище рахунок, нотаріально засвідчену спеціальну заяву. У ній вони добровільно мають зобов’язатись поповнювати рахунок із гарантійним внеском щомісячно в розмірі не менше суми податків з мінімальної заробітної плати, за кожен місяць перебування за кордоном під час дії в Україні воєнного стану;
  • оформлять дозвіл на перерахування із цього рахунку з гарантійним внеском зазначеної вище суми (наразі – 2697,5 гривень) на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ. Такі відрахування коштів будуть проводитись після завершення кожного повного місяця, впродовж якого чоловік перебував за межами України під час воєнного стану.
Виїзд чоловіків за кордон
“Втікачі” зможуть легально повернутись в Україну заплативши 10 прожиткових мінімумів, фото: panorama.if.ua

“Індульгенція” для чоловіків, які протиправно покинули Україну під час дії воєнного стану

Також запропоновані зміни до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” передбачають навіть фінансову “індульгенцію” для тих, хто протиправно виїхав з України.

Зокрема йдеться про те, що у разі прийняття пропонованих змін громадяни України, які

  • незаконно виїхали за кордон під час дії воєнного стану
  • і не мають документів, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації,

для повернення в Україну мають “добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України суму, яка дорівнює 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян (офіційно встановлених в Україні на день в’їзду в Україну), за кожен місяць перебування за межами України під час дії воєнного стану“.

Для впровадження цієї норми пропонується також змінити й статтю 1 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

Абзац “Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну” пропонують викласти у наступній редакції: “Громадянин України не може бути обмежений у праві на виїзд з України та в’їзд в Україну ні за яких інших підстав, крім передбачених у цьому Законі.

Чим аргументують потребу внесення змін

У пояснювальній записці серед передумов підготовки нового законопроекту, зазначаються зокрема:

  • високий рівень безробіття в Україні та фінансові проблеми громадян України,
  • неможливість тривалий час бачитись з рідними, які перебувають за кордоном, що призводить до розпаду сімей,
  • забезпечення фінансової підтримки ЗСУ від осіб, які працюватимуть за кордоном.

 

До речі, зароблені кошти українці у Польщі можуть безкоштовно та майже миттєво переказати в Україну

 

фото: УНІАН

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *