Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Візові та робочі документи до Польщі за новими правилами: що відомо

Польські урядовці планують докорінно змінити систему видачі національних віз та дозволів на працевлаштування для іноземців у Польщі. Нововведення повинні ліквідувати зловживання у видачі віз та реформувати систему видачі документів, які дозволяють іноземцям працювати на території Польщі.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Нові правила в’їзду громадян України до Шенгену з листопада 2024 року

На урядовому порталі опубліковано деталі нових вимог до іноземців, які міністерство закордонних справ Польщі пропонує запровадити у системах видачі національних віз та дозволів на працю.

Проблеми у візовій політиці Польщі: чому запроваджують нові вимоги для іноземців

МЗС Польщі пропонує реформувати систему видачі візових документів для іноземців, які мають намір здобувати освіту у польських навчальних закладах або з метою працевлаштування.

У польському міністерстві закордонних справ наголошують на тому, що:

  • зафіксовано випадки зловживання легким шляхом вступу до навчальних закладів та студентськими візами з боку іноземців,
  • справжньою метою в’їзду яких на територію Республіки Польща є працевлаштування або еміграція до інших країн Шенгенської зони.
Польські урядовці твердять, що окремі польські освітні заклади приймають на навчання студентів, попри низький рівень знань та володіння мовою викладання.

На думку польських консулів, які розглядають візові заяви, освітній рівень та рівень володіння мовою викладання не дозволяють таким майбутнім іноземним студентам фактично навчатися за обраним напрямом підготовки в Польщі.

МЗС Польщі
Передумовою виникнення проблемних питань у візовій системі Польщі називають “безпрецедентну та неконтрольовану міграцію з 2015 року”, фото МЗС РП
Щобільше МЗС Польщі скаржиться на те, що через вкрай повільну видачу документів на перебування іноземців на території РП, чимало осіб щорічно повертаються у країни походження з метою отримання нової польської візи.

Йдеться про те, що іноземці, які легально працюють в Польщі:

  • не звертаються до місцевих воєводських органів за отримання документа, що легалізує перебування,
  • оскільки такі заявники чекають до декількох місяців на отримання дозволу,
  • й, крім того, близько 6 місяців іноземці очікують на друк самої карти побиту.

А це своєю чергою вкрай негативно впливає на спроможність польських консульств задовольнити попит на польські візи, який постійно зростає.

Студентську візу до Польщі отримають не всі: нові обмеження

МЗС Польщі пропонує значно посилити вимоги до іноземців, як планують навчання у польських освітніх закладах.

Нововведення передбачають реформування системи видачі національної візи для навчання у Польщі. А саме видачу іноземцям візових документів з відміткою “студент” для здобуття освіти на першому освітньому рівні (бакалавр), другому освітньому рівні (магістр) або єдиному магістерському рівні.

телеграм-канал UAPL.INFO

Насамперед йдеться про встановлення додаткової вимоги представленням іноземцями, які хочуть отримати студентську візу до Польщі низки документів.

Нововведення зокрема передбачають, що іноземець може бути прийнятий на навчання першого освітнього рівня або єдиного магістерського рівня, якщо він під час набору на навчання:

  • подав атестат або інший документ, визнаний адміністративним рішенням Директора Національного агентства академічних обмінів (NAWA) як документ, що дає право подати заяву про вступ на навчання,
  • продемонстрував рівень володіння мовою викладання щонайменше на рівні B2.
Йдеться саме про іноземців, освіта і право яких на вступ до вищого навчального закладу не визнається в Республіці Польща, відповідно до пунктів 1 і 2 статті 93 Закону Польщі "Про систему освіти".
Окрім того, студентська віза до Польщі буде видаватись лише тим іноземцям, які успішно склали вступний іспит, що було організовано польським навчальним закладом.

Або успішно пройшли співбесіду, яку було організовано освітнім закладом у Польщі для перевірки:

  • знань в обсязі, необхідному для здобуття освіти за даним напрямком, на даному рівні й за відповідним профілем,
  • художнього таланту, фізичної підготовки або особливої схильності до навчання в даній сфері, на даному рівні й за таким профілем.
Польщі
Водночас планується розширення профільної освітньої системи Польщі – Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on, графіка polon.nauka.gov.pl
І додати до системи POL-on базу даних про осіб, яких прийнято на навчання у Польщі.

А також надати міністру закордонних справ та консулам доступу до цієї системи, у частині даних про осіб зарахованих на навчання та студентів.

Щобільше у польському МЗС пропонують покласти на ректорів та керівників навчальних закладів обов’язок:
  • негайного письмового повідомлення консула, який видав іноземцю візу до Польщі з метою навчання,
  • про те, що іноземець не прибув на навчання або не здобуває освіту.

Водночас польські урядовці хочуть на законодавчому рівні закріпити першочерговість розгляду заяв на отримання віз на навчання для окремих іноземців.

Йдеться про осіб, які окрім навчання будуть працювати у Польщі у працедавців, діяльність яких має стратегічне значення для польської економіки.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Нові обмеження при видачі польських робочих документів для іноземців

МЗС Польщі також вимагає реформувати систему видачі польських національних віз для працевлаштування та системи виконання праці іноземцями на території РП.
З цією метою планується внесення змін до низки законів Польщі, які регулюють трудові відносини та працевлаштування.

Зокрема пропонується визначити, що міністр, відповідальний за економіку в Польщі, може:

  • встановлювати квоти для фізичних осіб-підприємців, що охоплюють кількість:
    • дозволів на працевлаштування, які будуть видані,
    • візових клопотань, які будуть розглянуті;
  • з урахуванням необхідності забезпечення ефективного обслуговування іноземців, зокрема в умовах неможливості або значного обмеження можливостей видачі національних польських віз консулами в одній або декількох країнах.

Йдеться про держави, в яких обмежена діяльність польських консульських установ внаслідок надзвичайних подій, таких як воєнні дії та стихійні лиха.

Польщі
Наразі в Україні польські візові документи можливо оформити лише в одній консульській установі – Генеральному консульстві Польщі у Львові, фото: Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Окрім того, у МЗС Польщі планують законодавчо закріпити принцип обов’язкової відмови у видачі воєводою (або головою повіту (старостою) дозволу на роботу для іноземця (або дозволу на сезонну роботу відповідно), якщо:
  • обставини вказують на те, що заява про видачу дозволу на працевлаштування була подана для “галочки”,
  • дозвіл буде використаний іноземцем з іншою метою, ніж виконання роботи у даного суб’єкта.
А також у випадку якщо суб'єкт, який доручає іноземцю виконання роботи, не виконує зобов'язань, пов'язаних з веденням господарської діяльності або дорученням виконання роботи іншим особам.
Також у Польщі планується запровадити обов’язок для суб’єкта господарювання, який доручає іноземцю виконання роботи, впродовж 7 днів письмово повідомити воєводу про те, що іноземець:
  • не розпочав працювати протягом місяця від початкової дати дії дозволу на роботу
  • перервав роботу на період, що перевищує один місяць
  • припинив роботу раніше, ніж за місяць до закінчення терміну дії дозволу на роботу.

Щобільше очікується внесення змін до положень кримінального законодавства Польщі, що стосуються працевлаштування іноземців.

Зокрема, встановлення принципу, згідно з яким розмір штрафу за певні правопорушення буде залежати від кількості нелегально працевлаштованих іноземців.

Зверніть увагу: Які шкільні виплати доступні українцям у Польщі у 2024 році

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *