Військовий облік за кордоном без візиту до ТЦК: важливі зміни для українців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українські дипломатичні установи отримали право взяття на військовий облік українців, які перебувають за кордоном. Відтепер українським чоловікам призовного віку не доведеться повертатись в Україну для постановки на облік у ТЦК та СП.

Актуальне питання: Як убезпечити себе при візитах до України з-за кордону

Міністерство оборони України на офіційному урядовому порталі підтвердило, що у дипломатичних установах фактично запроваджують майже повноцінний військовий облік українців за кордоном.

Військовий облік за кордоном у 2024 році: що змінилось у червні

7 червня 2024 року Кабмін ухвалив низку важливих змін, які стосуються питань військового обліку українців, що перебувають за кордоном.
Йдеться про те, що український уряд офіційно підтримав проєкт постанови №560, який було розроблено Міністерством оборони України.

Основна мета нової постанови Кабміну №560 за даними українського оборонного відомства:

  • приведення національного правового поля до вимог статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”
  • врегулювання питань постановки на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають за межами України.
за кордоном
У Міноборони наголошують, що нововведення стосуються саме тих українських чоловіків, які перебувають за кордоном понад три місяці, колаж UAPL.INFO

Фактично українські чоловіки вже можуть звертатись до українських дипломатичних установ за кордоном для постановки на військовий облік.

І завдяки новим правовим нормам призовникам, військовозобов’язаним чи резервістам не потрібно буде повертатись в Україну для взяття на військовий облік.

Фактично із червня 2024 року українці за кордоном зможуть ставати на облік без особистої присутності у ТЦК та СП.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Важливі зміни у питаннях військового обліку українських чоловіків

Червневе оновлення українського законодавства також внормувало ще низку проблемних аспектів питання у питанні військового обліку за кордоном.

Йдеться про те, що з першого місяця літа 2024 року:

  • для підтвердження права на відстрочку від призову українцям за кордоном,
  • не доведеться надавати висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді – а саме, для осіб з інвалідністю II групи.

На думку Міноборони виключення вимоги зазначеного документа із переліку обов’язкових для підтвердження права на відстрочку дозволить уникнути бюрократії.

за кордоном
А також спростить процедуру військового обліку українців за кордоном, колаж UAPL.INFO
Зазначене нововведення також стосується лише осіб, які перебувають не в Україні понад три місяці.

Окрім того, урядом також змінено порядок надання інформації про адміністративні правопорушення призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

З червня 2024 року дані щодо адмінпорушень зазначених категорій громадян України будуть надсилатися районними (міськими) ТЦК та СП до поліції в електронному вигляді.

Урядовці твердять, що нові правила мають на меті зробити систему військового обліку, у тому числі за кордоном, більш ефективною та доступною.

Українські дипломатичні установи та військовий облік за кордоном: що відомо

Постанова № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” була прийнята ще 30 грудня 2022 року.

Саме зазначена вище постанова Кабміну, зокрема визначає, що на військовий облік, у тому числі за кордоном, мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку).

Фактично вже майже півтора року (з 3 січня 2023 року) українські посольства та консульства в іноземних державах повинні:
  • вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом п’яти років);
  • інформувати громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
  • повідомляти у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;

телеграм-канал UAPL.INFO

Щобільше урядовці навіть наділили українські дипломатичні установи за кордоном повноваженнями: "сприяти поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період)".

Нагадаємо, що ще минулого року офіційно було підтверджено інформацію про те, що:

  • українські дипломати набагато активніше ведуть консульський облік військовозобов’язаних за кордоном,
  • а дані про місцеперебування осіб призовного віку за межами України направляють до ТЦК.
Відтак при виїзді за межі України, на строк більш як три місяці, українські чоловіки повинні стати на військовий облік за місцем консульського обліку.

Відповідні категорії громадян України зобов’язані особисто в семиденний строк (з дня прибуття до нового місця проживання за кордоном) прибути в українську дипустанову для взяття на військовий облік.

Детальніше: Дипустанови організовують військовий облік за кордоном та займаються поверненням військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *