Відкриття бізнесу у Польщі чи релокація бізнесу з України до Польщі: що обрати

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Як українцям відкрити власну справу у Польщі або перенести фірму до сусідньої країни, куди їм довелось вимушено виїхати? Поради щодо відкриття бізнесу у Польщі та релокації бізнесу з України.

PESEL – ПЕРШИЙ КРОК

Першою обов’язковою умовою ведення бізнесу (і взагалі перебування на території Польщі) є наявність документа PESEL. Його отримання означає, що ви легалізували свій побут у Польщі й тепер можете зареєструвати будь-яку форму підприємницької діяльності на тих самих умовах, що й громадянин Польщі.

Детальніше що таке PESEL читайте за посиланням – https://cutt.ly/gJAjGZS

РЕЄСТРУЄМО БІЗНЕС – ЯКУ ФОРМУ ОБРАТИ

У Польщі українцям доступні декілька форм підприємницької діяльності:

  • одноосібне підприємство
  • спільне підприємство
  • підприємство, яке має статутний капітал

Найпростішою формою ведення бізнесу в Польщі є одноосібне підприємництво (в Україні – це ФОП). Його реєстрація безкоштовна, а всі формальності можна виконати онлайн.

Ця форма діяльності також не потребує початкового капіталу, а підприємець сплачує податок на доходи фізичних осіб у Польщі відповідно до обраної форми оподаткування.

ВИМОГИ ДО ФОП У ПОЛЬЩІ
  • наявність місця здійснення відповідної діяльності
  • стати на облік в органі соцстрахування
  • забезпечити ведення бухгалтерського обліку
  • відкрити банківський рахунок у польському банку.

Нагадаємо, що для українців, найбільший банк PKO Bank Polski максимально спростив процедуру відкриття рахунку – потрібен лише закордонний паспорт громадянина України. Відкриття та обслуговування (перших 12 місяців) рахунку «Без Меж» (Bez Granic) – взагалі безкоштовне.

А також на перші три місяці дії тарифу скасовано комісії за швидкий переказ коштів з Польщі на рахунок українського банку Кредобанк. Деталі про умови тарифу за посиланням https://cutt.ly/VDlY11A

Певним недоліком ведення бізнесу у форматі ФОП на території Польщі є повна відповідальність підприємця, оскільки за власними зобов’язаннями він відповідає усім своїм майном.

РЕЛОКАЦІЯ ДО ПОЛЬЩІ БІЗНЕСУ З УКРАЇНИ

Як і в Україні, у Польщі найпопулярнішим типом ведення бізнесу у формі товариства є ТзОВ.

Створити його можна онлайн – через систему S24 або Портал судових реєстрів, а також традиційним способом, завітавши особисто до нотаріуса.

Громадяни України реєструють своїй ТзОВ на таких самих умовах, що й громадяни Польщі.

Саме ТзОВ є найкращою формою ведення діяльності для тих, хто хоче перенести свій бізнес з України до Польщі. Партнером переміщеної компанії може стати як фізична особа, так і сама українська компанія.

Єдина складність, яка може виникнути на цьому етапі, – це необхідність отримати кваліфікований підпис (podpis kwalifikowany) або польський довірений профіль (profil zaufany). Однак цю складність можна подолати, довіривши процес реєстрації компанії адвокату.

Ще одним способом перенести свою фірму у Польщу – об’єднати польське товариство з обмеженою відповідальністю та українську компанію шляхом придбання польської компанії (відповідно до пункту 1 статті 492 §1 Кодексу комерційних компаній).

Угода купівлі-продажу вимагає укладання відповідного договору у нотаріуса.

АЛЬТЕРНАТИВНІ СПОСОБИ РЕЛОКАЦІЇ БІЗНЕСУ З УКРАЇНИ ДО ПОЛЬЩІ

Швидшою альтернативою описаній вище процедурі – є так звана shelf company. Це внесене у реєстри ТзОВ без історії діяльності, яке ніколи не вело бізнесу, не має зобов’язань чи працівників.

Таке рішення значно пришвидшує процес відкриття бізнесу в Польщі та призначене переважно для іноземців. У цьому випадку переважну більшість формальностей може виконати довірена особа покупця, а придбану компанію можна вільно адаптувати під потреби покупця.

Черговим альтернативним шляхом релокації бізнесу з України до Польщі є створення філії. Проте, з юридичної точки зору вони є складнішим та потребує підписання значної низки документів.

Нагадаємо, як легально та швидко знайти роботу у Польщі й не потрапити у руки шахраїв

Опрацьовано на основі матеріалу: https://cutt.ly/fJAhPhz
Фото: pexels.com

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *