Українцям, які виїхали за кордон, переглянуть доцільність отримання соцвиплат в Україні: Мінсоцполітики

Новопризначений міністр соціальної політики анонсувала перегляд доцільності проведення соціальних виплат в Україні особам, які отримують соціальну підтримку за кордоном. Що вплине на отримання соцвиплат в Україні українцями, які виїхали за кордон?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також: Скасування виплат, обмеження пересування, ненадання житла: чи дійсно “спецустава” обмежує права українських біженців 

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що наразі її відомство активно вивчає питання доцільності проведення однакових соціальних виплати чи допомоги громадянам України, які залишилися в Україні, та вимушеним мігрантам, які виїхали з України.

Зміст

В Уряді розглядають доцільність отримання українських соцвиплат українцям за кордоном

Відповідаючи на запитання наскільки доцільно надавати однакову соціальну підтримку українським громадянам, що залишились в Україні та тим, які виїхали за її межі, Оксана Жолнович підтвердила, що міністерство проводить аналіз ситуації.

“Це теж питання, яке розглядається. Насправді це потребує законодавчих змін, тому що в нас не виписана така схема, як тимчасове переміщення за кордон. З іншого боку, це чутливе питання, бо ми маємо дивитися, що держава, куди перемістилася людина, їй дає”,
наголосила міністр соціальної політики.

Проведено перевірку та аудит виплат, що отримують українці за кордоном

Новопризначена міністр також підтвердила, що Міністерство соціальної політики України спільно з Офісом Ради Європи в Україні вже завершило перевірку та аудит усіх видів соціальної допомоги та підтримки, які вимушені переселенці з України отримують в іноземних державах.

отримання соцвиплат
Мінсоцполітики вивчає питання “подвійних” соцвиплат, – Оксана Жолнович, фото: novilidery.com

Наразі Мінсоцполітики проводить аналіз отриманих в результаті аудиту та перевірки даних для того аби врегулювати питання “подвійних виплат”. Також міністр соціальної політики підкреслила, що цей процес доволі тривалий і будуть напрацьовані різні варіанти, аби не поставити українців у скрутне становище.

“Скажімо, Польща припинила свої виплати, і платить лише особам з інвалідністю, але не всі, хто мав таку можливість, підтвердив цей свій статус у Польщі. Це чутливе питання, яке не можна “рубати з плеча”,
– заявила міністр.

Отримання соцвиплат українцями, що виїхали за кордон: поки що все у звичному форматі

В міністерстві соціальної політики наголосили на тому, що український уряд не може просто сказати українцям, які виїхали за кордон, що виплати припиняються.

Для синхронізації соціальних виплат планується організувати взаємодію із тими країнами, що також надають соціальну допомогу українцям

“Наразі все залишається, як є, але, отримавши інформацію з аудиту, ми будемо взаємодіяти з міжнародними партнерами щодо цього питання. Можливо об’єднувати ці допомоги, або якщо в країні перебування виплата досить значна, тоді думати, чи варто сплачувати ту незначну допомогу від України. Я не можу сказати, що ми маємо в уже готові рішення щодо цього”,
– запевнила Оксана Жолнович

Водночас в українському міністерстві соціальної політики наголошують на тому, що задля уникнення негативних аспектів можливо навіть доведеться знайти додаткові кошти та продовжити соціальні виплати у повному обсязі.

Адже необґрунтоване обмеження соціальних виплат для українців, які виїхали за межі України та отримують соціальну допомогу від іноземних держав, може створити негативне враження.

У Мінсоцполітики наголошують на тому, що насправді зараз дуже важливо продемонструвати усім громадянам, що Україна від них не відмовилася.

До речі, українцям у ЄС став доступний новий фінансовий механізм реально швидкого переказу коштів у євро в Україну 

 

фото: press.ukranews.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *