Українцям доведеться повернути кошти 500+: пояснення від ZUS Польщі щодо втрати права на допомогу

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Органи соціального захисту Польщі, нагадують українцям, які оформили та отримували допомогу 500+ на дітей, що при виїзді за межі країни більше ніж на 30 діб, право на отримання виплат втрачається. Тому українцям доведеться повернути кошти 500+, якщо вони продовжували їх неправомірно отримувати.

 Читайте також Як правильно оформити відмову від 500+ при виїзді із Польщі: покрокова інструкція

Кому доведеться повернути кошти 500+

У ZUS Польщі пояснили, що громадянин України, який прибув до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, залишивши територію Польщі строк понад місяць, втрачає право на легальне перебування в Польщі, а й відповідно право на отримання допомоги на дитину за програмою 500+.

Відповідно українці, яка виїхали з Польщі, і не повідомили органи соціального захисту Польщі про це, й після виїзду у наступному місяці отримали виплату 500+, повинні повернути ці кошти у польський бюджет.

Як українцям правильно повернути кошти 500+

На офіційній сторінці органу соціального захисту (ZUS) Польщі також розміщено пояснення стосовно способу повернення коштів у польський бюджет.

Особи, що втратили право на отримання допомоги 500+, але неправомірно її отримали, повинні повернути кошти на банківський рахунок Закладу соціального страхування Польщі: 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017.

У призначенні платежу слід обов’язково слід вказати ім’я та прізвище особи, що отримувала допомогу, номер справи, а також здійснити приписку/коментар до платежу: 500.

Особливості повернення коштів 500+ з України

Українцям, які здійснюватимуть повернення неправомірно отриманих виплат 500+ шляхом переказу з українського банківського рахунку, перед номером рахунку треба додати літери PL (тобто вказати PL 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017).

Окрім цього у даних платежу треба вказати код BIC (SWIFT): BPKOPLPW

До речі, українці у Польщі вже понад півроку можуть безкоштовно переказувати злоті в Україну

 

фото: radiogdansk.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *