Українці за кордоном нарешті зможуть відновлювати водійські права та українські свідоцтва про реєстрацію автомобілів

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Обмін та відновлення українських посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію українських транспортних засобів закордоном одна із найбільш затребуваних послуг. Проте наразі українські мігранти можуть обміняти на нові чи внести зміни лише у фізично наявні в них водійські права.

Це важливо: Український банк в Польщі пропонує безплатні перекази, зняття коштів без комісії та інші фінансові “бонуси”

На офіційному порталі ДП “Документ” підтвердили, що найближчим часом нарешті запрацює послуга відновлення українських посвідчень водія у закордонних підрозділах Паспортного сервісу.

Відновити українські водійські права та техпаспорти наразі можна навіть у Дії: але не закордоном

В Україні ще із травня 2023 року українці можуть подати заявку на заміну свого водійського посвідчення через застосунок Дія.
При цьому можна замовити саме фізичний пластиковий документ і забрати його у сервісному центрі МВС на території України особисто.
Натомість закордонні підрозділи ДП “Документ” станом на жовтень 2023 так і не отримали можливостей щодо повноцінного обміну водійських прав та техпаспортів на українські автомобілі.
права
Відтак українці закордоном фактично позбавлені можливості відновити втрачені чи викрадені водійські права, які були видані в Україні, фото freepik.com

А обмін українських посвідчень водія закордоном відбувається лише у тих випадках, коли людина має наявний документ і може фізично надати його адміністратору ДП “Документ”.

Детальніше: Українське посвідчення водія у Польщі: лише обмін, відновлення неможливе

Натомість в Україні із 9 жовтня вже запущено бета-тестування за допомогою додатку Дія:
 • не лише заміни посвідчення водія,
 • а доставки його на відділення Укрпошти або адресну доставку.

Українські водійські права та техпаспорти почнуть відновлювати у Польщі

Українські мігранти, які перебувають за межами України, у тому числі й у сусідній Польщі, вже найближчим часом нарешті зможуть не лише обміняти наявне посвідчення водія на нове.
9 жовтня 2023 року було проведено додаткову нараду представників Головного сервісного центру МВС України та представників ДП "Документ". Основною темою якого була практична реалізація передбачених законодавством можливостей надання українцям саме за кордоном послуги щодо відновлення водійських прав та техпаспортів.
Адже для надання цієї послуги закордонні підрозділи Паспортного сервісу потребують:
 • не лише забезпечення бланками та технічним оснащенням для виготовлення нових посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів,
 • а й проведення навчання адміністраторів, які будуть обслуговуватимуть українських громадян, що закордоном виявлять бажання відновити українські водійські права чи техпаспорти.

Зазначимо, що відповідні правові зміни, які дозволяють українцям відновлювати водійські документи за кордоном, були затверджені ще кілька місяців тому:

 • Постановою Кабінету Міністрів України № 208 від 7 березня 2023 року,
 • Наказом МВС України № 568 від 12 липня 2023 року.
права
Подати заявку на відновлення водійських документів закордоном в майбутньому можна буде й з використанням сервісу Дія, фото ДІЯ
За інформацію МВС планується підписання відповідних узгоджувальних рішень із ДП “Документ”.
Відтак вже найближчим часом українські водії закордоном зможуть замовити послугу відновлення викрадених/втрачених посвідчень водія чи реєстрації авто у закордонних підрозділах ДП “Документ”.

До теми: Кому і коли доведеться обміняти українські права на польські: як провести обмін посвідчення водія у Польщі

Як обміняти українські водійські права через Дію

Зважаючи на те, що вже невдовзі українські мігранти за кордоном зможуть повноцінно відновлювати водійські права та техпаспорти, слід врахувати особливості подання заявки через сервіс Дія.

Офіційно відновлення українських водійських прав доступно якщо:

 • посвідчення водія було втрачено або знищено,
 • водійські права викрали у власника закордоном.
Зверніть увагу: на час дії воєнного стану в Україні для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не є обов’язковою.
Саме тому при оформленні заявки на відновлення водійських прав в Дії немає графи, куди слід долучити медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами.

телеграм-канал UAPL.INFO

Для подання заявки на обмін або відновлення українських водійських прав в сервісі Дія потрібно:
 • зайти в меню “Послуги” та обрати пункт “Заміна посвідчення водія”, або натиснути позначку контекстного меню на внесеному у Дію цифровому посвідченню водія та вибрати “Замінити посвідчення”,
 • обрати причину заміни водійських прав (втрата, пошкодження, замість виданого вперше на 2 роки, зміна персональних даних),
 • підтвердити або вказати місце реєстрації/проживання,
 • вибрати який саме варіант посвідчення водія потрібен: пластикове і цифрове (Е-посвідчення) або лише цифрове посвідчення водія,
 • обрати сервісний центр МВС на території України або закордонного підрозділу ДП “Документ” (після офіційного запровадження цієї послуги закордоном), де особа зможе забрати пластикові водійські права,
 • вказати контактні дані, підписати заяву та провести оплату за обмін/відновлення посвідчення водія.

Увага! Після подання заявки на обмін або відновлення посвідчення водія у сервісі Дія потрібно впродовж 10 хвилини сплатити за послугу. Без проведення оплати подана заява на відновлення водійських прав автоматично анулюється.
Наразі вартість послуги з обміну/відновлення водійських прав через Дію становить
 • цифрове (е-посвідчення) – 26 гривні,
 • пластик і цифровий варіант – 254 гривні.

Нова послуга Паспортного сервісу за кордоном – посвідка на ПМП

На початку жовтня 2023 року у ДП “Документ” повідомили про запровадження нової послуги у закордонних підрозділах Паспортного сервісу.
Йдеться по можливість оформлення та обміну посвідок на постійне проживання в Україні.

Наразі іноземці та особи без громадянства можуть подати документи на оформлення ПМП в Україні у:

 • Польщі (Варшава),
 • Німеччині (Берлін),
 • Словаччина (Братислава),
 • Іспанії (Мадрид)
 • Туреччині (Стамбул).
права
Найближчим часом посвідку на ПМП в Україні іноземці зможуть також оформити у столиці Чехії (Прага), колаж UAPL.INFO
У ДП "Документ" наголошують, що отримання посвідки на постійне проживання в Україні обов'язковою вимогою при поданні документів є завірений переклад паспорта українською мовою.

Станом на жовтень 2023 обслуговування іноземців та осіб без громадянства у закордонних представництвах Паспортного сервісу проводиться виключно у порядку живої черги.

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *