Українці в Польщі під загрозою втрати коштів та персональних даних: офіційне звернення уряду

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації та Управління з питань іноземців Польщі звернулись до українських мігрантів із закликом до пильності. На думку польських урядовців, українці в Польщі стали мішенню шахраїв, які “полюють” на персональні дані біженців.

До теми: Як віддалено оформити українську пенсію під час перебування за кордоном

На офіційному урядовому порталі Польщі зазначається, що зафіксовано щонайменше два канали поширення дезінформаційної діяльності, яка має ознаки шахрайських дій.

Як українці можуть опинитись на “гачку” шахраїв: фейкові електронні листи від “департаменту МВСіА Польщі”

За даними CERT Polska (команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події Польщі) зафіксовано розсилку фейкового повідомлення на електронні адреси українці у Польщі.
Шахрайський електронний лист було направлено нібито від імені Департаменту міжнародних справ та міграції Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі.

Фейкове повідомлення лякає українських біженців у Польщі потенційними штрафами за неподання інформації щодо місць проживання в орендованому житлі.

При цьому шахраї абсолютно нелогічним чином пов’язують потребу подання “даних про українських біженців в Посольство України у Польщі” із “штрафами власникам помешкань відповідно до Адміністративного Кодексу Польщі”.

Також в електронному шахрайському листі також дається фішингове посилання на форму, яку нібито потрібно заповнити українським біженцям.

Проте насправді посилання у фейковому листі веде на зловмисний сайт або може завантажити вірус на комп’ютер отримувача цього листа.
Щобільше адреса, з якої направляється це “звернення”, не є адресою офіційного домену урядових установ Польщі: gov.pl, а лише частково імітує офіційну адресу одного з підрозділів МВСіА Польщі.
українці
Насправді електронна адреса secretariat.dsmim@mwsia.pw не має ніякого відношення до польського МВСіА.
Адже правильні адреси електронної пошти:
  • Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі – завжди містять домен: @mswia.gov.pl,
  • а Управління з питань іноземців Польщі – @udsc.gov.pl

Зловмисники у Польщі “полюють” на персональні дані та кошти біженців з України: QR-коди на плакатах містять зловмисне посилання

Черговим зафіксованим каналом поширення зловмисної діяльності, яка спрямована на українських біженців у Польщі, стали розміщені на вулицях польських міст плакати із QR-кодом.
На шахрайських плакатах польською мовою поширюється дезінформація, нібито, від імені українських дипломатичних установ у Польщі.
Насправді українські дипломатичні установи не проводять збору такого роду інформації про, що українське посольство у Польщі офіційно повідомило на власному профілі у мережі Facebook.

Шахраї вчергове абсолютно нелогічно пов’язують між собою фейкове звернення українських дипустанов про потребу збору інформації про українських біженців у Польщі та логотип Управління з питань іноземців Польщі.

Представлений на шахрайському плакаті QR-код насправді містить посилання, яке перенаправляє користувача на дисковий простір у сервісі https://proton.me/drive.
українці
У посиланні з QR-коду може міститись зловмисне програмне забезпечення або посилання на фейковий чи шахрайський сайт, фото: gov.pl
Такого роду шахрайські плакати були помічені у декількох містах Польщі, зокрема Вроцлаві та Кракові.

Як українці повинні діяти у випадку виявлення шахрайських плакатів або електронних листів

Польські урядовці в офіційному зверненні до українських біженців у Польщі не рекомендують банально ігнорувати шахрайські повідомлення.

Насамперед після отримання фейкового листа не потрібно відповідати на нього і тим більше нікому його не пересилати.

Дані про шахраїв (посилання, електронна адреса, зміст повідомлення) потрібно передати в офіційний сервіс протидії комп'ютерному шахрайству у Польщі за посиланням –  incydent.cert.pl.

Перехід за посиланням, яке міститься у шахрайському листі, або в QR-коді може спричинити не лише втрату персональних даних.

Адже здебільшого такого роду атаки спрямовані саме на отримання фінансової інформації для виводу коштів із банківських рахунків довірливих користувачів мережі.

Натомість інформацію щодо місць розклейки (виявлення) плакатів із фейковим QR-кодом можна повідомляти у правоохоронні органи Польщі в телефонному режимі.

У офіційному зверненні наголошується на тому, що усі, хто користується комп’ютером, планшетом, смартфоном, соціальними мережами або електронною поштою, може стати мішенню для фішингової атаки (надсилання фальшивих електронних листів).

Адже це один з найефективніших і найпоширеніших видів шахрайства у мережі.

Зверніть увагу: Виплати 500+ в Польщі у 2023 році: подача заявок стартує з 1 лютого

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *