Українським біженцям не потрібно перездавати на права: в ЄС нарешті визнали українські водійські посвідчення

Багато українських вимушених мігрантів у Польщі та інших країнах ЄС під час пошук роботи доволі часто стикаються із питанням наявності водійських посвідчень для виконання службових обов’язків. Відтепер українським біженцям не потрібно перездавати на права, що спростить не лише працевлаштування, а й побут у країнах ЄС.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також: Техогляд і страхування українських авто у Польщі – важливі особливості

Європейський парламент дозволив українським біженцям користуватись правами водія, виданими в Україні.

За відповідне рішення у четвер, 7 липня, проголосував 561 депутат Європарламенту. Таким чином ЄС прагне зменшити тягар війни з яким зіткнулись українські біженці.

Робити нові права в ЄС не потрібно

“Українці, які втекли від вторгнення Росії в Україну та отримали статус тимчасового захисту (у країнах ЄС – ред.), зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими правами без необхідності обмінювати їх на водійські права ЄС або складати новий іспит на водіння, доки вони користуються статусом тимчасового захисту”,
– йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Якщо біженець втратить або загубить свої українські водійські права, то країни ЄС зможуть видавати тимчасові водійські права ЄС.

Щоправда, лише за умови підтвердження українськими органами факту, що особа мала дійсне водійське посвідчення в Україні, та надання особою довідки, що вона фізично і психічно придатна до водіння.

Тимчасові водійські права будуть чинними до кінця терміну дії законів про охорону біженців з України, прийнятих країнами-членами ЄС.

Окрім того, у ЄС не вимагатимуть перекладу водійських прав в українських біженців.

Однак під час дорожнього контролю представники відповідних компетентних органів мають право вимагати у власника таких прав паспорт або інший документ, який підтверджує особу.

Довідково: Нагадаємо, водійські права старого зразка містять написи кирилицею, що ускладнює їх розуміння у компетентних органах ЄС. Посвідчення водія, які почали видавати в Україні із 29 грудня 2021 року уже містять написи французькою та англійською мовами і є чинними на території ЄС.

Зміни, що стосуються водіїв автобусів та вантажівок

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок і автобусів, зможуть отримати в ЄС визнання сертифікатів про професійну компетентність, які були видані в Україні. Для цього їх доведеться пройти короткотривалий курс навчання та складення простого іспиту в будь-якій з країн ЄС.

Курс може тривати від 35 до 60 годин. Це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та допомагати експортувати українські товари.

Ці правила діятимуть упродовж часу поки громадяни України, які втекли від війни, перебуватимуть під тимчасовим захистом у країнах ЄС. 

Щоб запобігти шахрайству і підробкам водійських прав, Україна та ЄС співпрацюватимуть з метою перевірки дійсності та автентичності документів водія, виданих Україною.

Коли набудуть чинності нові положення

Щоб ці зміни увійшли в життя, їх повинна ухвалити Рада ЄС. Зважаючи на швидкість, з якою європейські інституції приймали цю резолюцію, а від рекомендацій Єврокомісії до голосування Європарламенту минуло лише два тижні, можна прогнозувати, що це станеться найближчим часом.

Окрім того, Європарламент визначив цей документ як терміновий. Резолюція набуде чинності через п’ять днів після її публікації в Офіційному журналі ЄС.

Довідка: Наразі в ЄС не існує єдиної системи обміну посвідчень водія або сертифікатів водійської кваліфікації, виданих третіми країнами, такими як Україна. Можливість обміну посвідчень водіїв може бути закріплена або в національному законодавстві, або в рамках наявних двосторонніх угод між країнами-членами ЄС та Україною. Деякі країни вимагають від водіїв мати при собі офіційний переклад українського посвідчення водія, що супроводжується міжнародним посвідченням, і обмінювати його на відповідний документ країни ЄС після шести місяців проживання.

До речі, українці у Польщі отримали можливість безкоштовно переказувати злоті в Україну 

 

фото: unsplash.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *