Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

У Польщі запровадять жорстку міграційну стратегію з 2025 року

Нова польська міграційна стратегія буде ухвалена у вигляді постанови Ради Міністрів Польщі до кінця 2024 року. Відчутні зміни у питанні прибуття мігрантів та нові напрямки зосередження особливої уваги перебування іноземців на території Республіки Польща у 2025-2030 роках.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Важливо: МЗС Польщі вимагає припинити виплати українським чоловікам в ЄС

12 вересня 2024 року заступник державного секретаря Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Мацей Дущик представив у польському Сеймі базові положення нової міграційної стратегії Польщі

У Польщі видають найбільше в Європі “перших дозволів на перебування”

Мацей Дущик під час виступу у польському Сеймі зазначив, що результати останнього опитування Центру дослідження громадської думки щодо питання безпеки в Польщі не викликають занепокоєння урядовців.

За даними дослідників у 2024 році:

  • 64% поляків не бояться стати жертвами злочинів (зріст на 3% у порівнянні з 2023 роком)
  • а 96% поляків стверджують, що почуваються в безпеці в місці свого проживання.
Польщі
Зі слів заступника державного секретаря Міністерства внутрішніх справ і адміністрації зазначені дані одні з найвищих результатів у Європі, фото Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl
Водночас у польському МВСіА твердять, що у 2023 році саме Польща видала найбільше так званих “перших дозволів” на перебування для іноземних громадян.
В цілому кількість перших дозволів на перебування за минулий рік у Польщі сягнула 642 000. При цьому переважна більшість документів на право перебування видані на підставі працевлаштування іноземців у Польщі. І набагато менше у зв'язку з освітою та навчанням у польських освітніх закладах.

Натомість інші європейські країни у 2023 році видали значно менше дозволів на перебування іноземців, зокрема:

  • Німеччина, яка фактично вдвічі більша за Польщу, лише 586 000 документів,
  • а Франція лише 335 тисяч відповідних документів.

За даними польського МВСіА у 2023 році надалі зберігалась тенденція останніх 8 років, згідно з якою Польща видає найбільшу кількість перших карт побиту для іноземців.

Переважна більшість перших дозволів на перебування у Польщі видається громадянам України та Білорусі.

Проте у 2023 році значне збільшення видачі нових карт побиту у Польщі фіксують і для громадян Туреччини, Індії та Грузії.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Безпека на першому плані: що змінять у новій міграційній стратегії РП

Заступник державного секретаря Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Мацей Дущик підтвердив, що самі він відповідає за підготовку нової міграційної стратегії Польщі 2025-2030.

Основними засадами нового польської політики щодо іноземців у наступні 5 років визначено: комплексність, відповідальність та безпека Польщі.

Заступник очільника польського МВСіА наголосив на тому, що нова міграційна політика Республіки Польща:

  • пріоритетом визначає саме безпеку Польщі,
  • міститиме питання доступу на територію РП та окремі аспекти візової політики,
  • і при цьому буде набагато жорсткіша у порівнянні з актуальними правовими нормами.

телеграм-канал UAPL.INFO

Наше завдання зараз – зробити міграційну політику селективною. Ідея полягає в тому, що якщо ми впускаємо когось до Польщі, ми повинні мати угоду про реадмісію з цією країною, або ми повинні мати операційні правила, які описані в європейському законодавстві, так що депортація можлива, якщо ця людина скоїть якийсь злочин або просто буде небажаною в Польщі
- пояснює майбутні правові зміни Мацей Дущик.
Наразі польські урядовці проводять інтенсивні переговори з кількома країнами, для того аби спростити депортацію іноземців з території Польщі.

У зв’язку з новими міграційними аспектами у польському МВСіА сподіваються, що до кінця 2024 року або на початку 2025 року буде представлено абсолютно новий список країн, з якими Польща підпише угоди про реадмісію.

Мацей Дущик зазначив, що у новому урядовому документі, який регламентувати доступ та перебування іноземців на території Польщі буде 8 розділів. Для кожного з напрямків доступу, легалізації та перебування іноземних громадян на території Республіки Польща.

Сейм Польщі
Наразі проводяться міжвідомчі погодження щодо нюансів нової міграційної стратегії Польщі, фото x.com

При цьому польські урядовці враховують негативний досвід інших європейських країн, які надавали легкий доступ до легалізації іноземців.

За попереднім графіком нова міграційна стратегія Польщі 2025-2030 має бути ухвалена у вигляді постанови польської Ради міністрів до кінця 2024 року.

Посилення міграційних вимог та злочини іноземців у Польщі: чи є зв’язок

Заступник керівника польського МВСіА запевняє, що посилення міграційних правових норм у Польщі не має прямого зв’язку із кількістю злочинів з боку іноземців.

Мацей Дущик зазначив, що за даними польських правоохоронців до вчинення злочинів у Польщі були причетні у:

  • 2022 році – близько 15 тисяч іноземців,
  • 2023 році – близько 17 тисяч іноземців,
  • першому півріччі 2024 року – 8 тисяч іноземців.
Зважаючи на загальну статистику злочинів у Польщі, фактично іноземці вчиняють лише 5-6% від усіх протиправних дій на території сусідньої країни.

Такі статистики враховують перебування близько 2,5 мільйонів мігрантів у Польщі, більшість з яких є громадянами України.

Мацей Дущик нагадав, з 1 січня 2024 року прийнято принцип “нульової толерантності” до окремих іноземних громадян в Польщі.

Йдеться про осіб, які займаються незаконним переміщенням мігрантів через кордон та по території Польщі.

міграційна політика Польщі
Результати протидії участі іноземців у нелегальній міграції в Польщі вважають обнадійливими, фото Straż Graniczna

Адже понад 450 іноземних мігрантів, які займалися незаконним переправленням іноземців з польсько-білоруського кордону, вже були затримані та депортовані до інших держав.

Окрім того, за даними польського МВС за весь 2023 рік було видано 10 215 рішень для іноземців на залишення території Польщі. З яких 6 912 особи (понад 68%) було депортовано з території Республіки Польща у примусовому порядку.

У 2024 році польські правоохоронці вже зобов’язали покинути територію Польщі 7 696 іноземних громадян.

До теми: Нові правила в’їзду громадян України до Шенгену з листопада 2024 року

фото: Straż Graniczna

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *