У Польщі з червня зростуть грошові виплати для тисяч осіб

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З 1 червня 2024 року в Польщі буде проведено перерахунок фінансової допомоги, яку отримують тисячі осіб. Щомісячні виплати зростуть більше ніж на 11 відсотків: хто з українців у Польщі може розраховувати на підвищення розміру грошової підтримки.

Це важливо: Швидкі перекази коштів без комісій вже доступні українцям за кордоном

Червневі підвищення державних виплат для низки категорії осіб у Польщі з 1 червня року передбачено законом про сприяння зайнятості та інститути ринку праці.

Кому в Польщі збільшать розмір грошових виплат у червні 2024 року

Щорічне збільшення розміру соціальної грошової допомоги для непрацевлаштованих осіб у Польщі врегульовується у пункті 6 статті 72 згаданого вище закону про сприяння зайнятості.
Саме у цьому законодавчому документі 1 червня кожного року визначено датою проведення індексації виплат, які отримують особи, що офіційно зареєстровані як безробітні.
У Польщі щорічно розмір допомоги по безробіттю збільшується на відповідну кількість відсотків інфляції за попередній рік.

Тобто зростання щомісячних виплат для непрацевлаштованих осіб в Польщі:

 • залежить від зростання середньорічного рівня цін на споживчі товари та послуги,
 • коригується відповідно до економічної ситуації.
Польщі
За даними Головного статистичного управління Польщі – інфляція у 2023 році склала 11,4%., графіка GUS

Відтак цьогорічне збільшення розміру виплат для осіб, які перебувають у пошуках роботи на території Польщі, також становитиме 11,4 відсотка.

Слід зазначити, що у червні 2023 року – аналогічне зростання виплат було рекордним, і досягло показника 14,45%.

Водночас в минулому (2014-2016 роки) в Польщі розміри допомоги по безробіттю навіть зменшувались через зниження цін на товари та послуги.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Кому в Польщі доступні виплати по безробіттю: вимоги та ставки

Допомога по безробіттю у Польщі призначається у трьох можливих розмірах. Які насамперед залежать від трудового стажу особи, що перебуває на обліку в центрі зайнятості.

Основними вимогами для набуття права на отримання виплат для непрацевлаштованих осіб у Польщі є:

 • офіційне працевлаштування впродовж щонайменше 365 діб за попередні 18 календарних місяців,
 • отримання під час офіційної роботи щонайменше мінімальної зарплати.
Підставою для отримання допомоги по безробіттю в Польщі є не лише офіційна реєстрація в центрі зайнятості як безробітної особи.

Відтак особа не може розраховувати на фінансову допомогу від польського бюджету, якщо перебуває у будь-якому з форматів трудових відносин.

Йдеться не лише про трудові відносини на підставі договору доручення (umowa zlecenie), договору про виконання певної роботи/підряду (umowa o dzieło), трудового договору, а й у форматі самозайнятості (działalność gospodarcza).

телеграм-канал UAPL.INFO

Окрім цього на розмір грошових виплат по безробіттю у Польщі відчутно впливає і наявний в особи трудовий стаж:

 • особи з офіційним стажем менш як 5 років – у Польщі можуть розраховувати лише на 80% від базового розміру призначеної допомоги,
 • повну базову ставку (100%) щомісячних виплат отримують тимчасово непрацевлаштовані особи, які мають стаж від 5 до 20 років,
 • найбільший розмір виплат (120 відсотків від базового показника) отримують в Польщі безробітні зі підтвердженим стажем у понад 20 років.
Польщі
 Усі нараховані та індексовані виплати по безробіттю у Польщі округляються в розмірі до десятків грошей у сторону збільшення, фото: pixabay.com

З 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року базовою ставкою для нарахування та призначення грошової допомоги непрацевлаштованим особам є 1491,90 злотих.

Наскільки з червня 2024 року зросте допомога для безробітних у Республіці Польща

Для обрахунку розмірів нових базових ставок фінансової допомоги по безробіттю у Польщі з червня 2024 року достатньо помножити актуальну ставку на 114,4 відсотка.

Водночас для підрахунку точних сум виплат для непрацевлаштованих осіб у Польщі слід врахувати, що:

 • на їх розмір впливає не лише офіційний трудовий стаж,
 • у різні терміни застосовуються різні обрахункові ставки:
  • перші 3 місяці (90 діб) від моменту призначення виплат – 100%,
  • решта періоду (допомога призначається на термін від 6 до 12 місяців) – 80%.
 • дана допомога оподатковується в розмірі 9% (składka zdrowotna).
Максимальна тривалість виплати у Польщі допомоги по безробіттю залежить від рівня безробіття в місцевості, де проживає особа, що претендує на її отримання.

Якщо рівень безробіття в регіоні проживання особи в Польщі не перевищує 150 відсотків від загальнодержавного рівня безробіття допомогу можливо отримувати лише впродовж 6 місяців.

У випадку, коли рівень безробіття у регіоні проживання особи в Польщі перевищив 150% загальнодержавного, термін нарахування виплат по безробіттю зростає до 12 місяців.
Польщі
Для встановлення кінцевих розмірів виплат по безробіттю в Польщі слід враховувати офіційно визначений показник інфляції за 2023 рік та податкові обтяжень, фото freepik.com

Відтак розмір щомісячних виплат по безробіттю з 1 червня 2024 року в Польщі становитиме для осіб з трудовим стажем:

 • до 5 років : 1209,94 злотих – перші 90 діб, 950,22 злотих – подальші місяці,
 • від 5 до 20 років: 1512,42 злотих – перші 90 діб, 1187,73 злотих – до завершення встановленого терміну виплат,
 • понад 20 років: 1814,90 злотих – перші 90 діб, 1425,33 злотих – решту терміну.

Окрім цього слід врахувати, що допомога по безробіттю у Польщі виплачується за місяць, що минув – так званий формат “wyplaty z dołu”.

Зверніть увагу: Польські соціальні виплати чи заробітну плату можна оформити на українську картку

фото: pixabay.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “У Польщі з червня зростуть грошові виплати для тисяч осіб

 1. Підскажіть будь ласка, я мама чотирьох діток 1 р , 4 р , 7 р та 10 р. Я розлучена. Чи маю право на додаткові виплати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *