У Польщі стали доступні безплатні подорожі та екскурсії для дітей: виділено 70 мільйонів злотих

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У червні 2024 року в Польщі розпочинається набір заявок на участь у програмі, що дозволяє організовувати навіть 5-денні подорожі та екскурсії за державний кошт. Польським урядом вже виділено на організацію відпочинку та розвитку дітей 70 мільйонів злотих.

До теми: Нові вимоги для отримання виплат 800+ українцями у Польщі: що відомо

Міністерство освіти Польщі офіційно підтвердило, що невдовзі для дітей, які відвідують польські школи та дошкільні навчальні заклади, стануть доступні дві нові програми. Завдяки новим ініціативам діти чотирьох вікових категорій у Польщі зможуть безплатно відпочивати та подорожувати країною.

Безплатні подорожі та екскурсії для дітей у Польщі: нова програма “Podróże z klasą”

29 травня 2024 року міністеркою освіти Польщі Барбарою Новацькою було підписано документ, що затверджує запуск програми під назвою “Подорожі з класом”.
І вже з 19 червня 2024 року розпочинається набір заявок на отримання коштів, якими можна на 100% профінансувати відпочинок та екскурсії для дітей у Польщі.

За даними польського уряду порядок отримання коштів заявниками буде визначатися черговістю подання належним чином заповненої заявки. Набір заявок триватиме до вичерпання виділених із бюджету Польщі коштів у розмірі 60 мільйонів злотих.

Програми, які ми зараз впроваджуємо, мають велику цінність для дітей та молоді – це можливість спільних поїздок та інтеграції. Але, перш за все, для пізнання краси та багатства польської культури та мистецтва,
- пояснює наміри уряду міністр освіти Барбара Новацька.
Польщі
У польському Міносвіти вважають, що саме фінансові бар’єри здебільшого є передумовою відмови батьків дітей від шкільних поїздок, фото www.gov.pl
Слід зазначити, що попередні урядові програми підтримки дітей у польських школах не передбачали повного відшкодування витрат на організацію поїздок та екскурсій.

Нова програма Міносвіти Польщі дозволить:

 • на 100% покривати усі видатки на шкільні поїздки,
 • організовувати довготривалі (до 5 діб) подорожі та екскурсії для дітей.
Для отримання відповідного фінансування організатори повинні включити до програми екскурсії до музею, художньої галереї, театру, оперного театру, філармонії, наукового центру, музею просто неба або іншого культурного закладу.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Для учнів середньої школи та навіть вищих освітніх закладів (szkoły ponadpodstawowe) у Польщі під час шкільних подорожей стануть безплатним послуги із:

 • перевезення,
 • проживання,
 • харчування,
 • страхування.
Польщі
 Щобільше оплачуватиметься навіть вартість квитків до культурно-освітніх об’єктів, таких як музеї, галереї та театри, фото: freepik.com

У 2024 році Міністерство освіти виділяє на зазначену ініціативу 60 мільйонів злотих.

Кому з дітей у Польщі стануть доступні безплатні подорожі та екскурсії

За даними польських урядовців нова програма не передбачає виключного переліку закладів, які можуть відвідати учні у Польщі під час безплатних подорожей.
Перелік місць та закладів, які планується відвідати в рамках нової програми визначає організатор подорожі.

В цілому нова ініціатива Міносвіти Польщі спрямована на учнів чотирьох вікових груп:

 • I група – учні I-III класів,
 • II група – учні IV-VI класів,
 • III група – учні VI-VIII класів,
 • IV група – учні закладів післяшкільної освіти (szkoły ponadpodstawowe).

телеграм-канал UAPL.INFO

Водночас видатки на організацію та проведення подорожі (відшкодування до 100 відсотків від запланованої вартості поїздки) не може перевищувати для:

 • дводенної поїздки – 20 000 злотих,
 • триденної подорожі – 30 тисяч злотих
 • чотириденного виїзду – 40 тисяч злотих
 • п’ятиденної поїздки – 50 000 злотих.
В уряді Польщі нагадують, що виділені кошти можуть бути використані виключно для фінансування певних видів витрат. А саме на проїзд, оплату вхідних квитків, проживання, харчування та страхування учасників поїздки.

Відтак вже у вересні 2024 року учні польських шкіл та закладів післяшкільної освіти зможуть виїхати навіть на 5-денну безплатну подорож з екскурсіями.

Повна інформація щодо програми безплатних шкільних подорожей та взірці заявок доступні за цим посиланням

Нова програма розвитку дітей у польських дошкільних закладах влітку 2024 року

Міністерство освіти Польщі також підтвердили початок реалізації нової програми освітнього розвитку дошкільнят під назвою “Kto ty jesteś? – Polak mały”.
Польщі
З 26 червня по 17 липня 2024 року у Польщі буде проводитись набір заявок на отримання дотацій для організації освітніх заходів для дітей дошкільного віку, фото freepik.com

Йдеться про організацію та проведення заходів у рамках чотирьох тематичних напрямків:

 • дослідники світу: майстер-класи та експерименти, спрямовані на розвиток творчих здібностей у сфері науки та природничих дисциплін,
 • культура для дитячого садочка: заходи присвячені місцевій культурі та традиціям, заняття з мистецтва, музики, образотворчого мистецтва та театрального мистецтва для розвитку творчих здібностей, уяви та самовираження дітей,
 • безпечні дошкільнята: заняття та освітні майстер-класи для дітей з основних правил безпеки та надання першої медичної допомоги,
 • світ у дитячому садку: освітня діяльність, присвячена різним країнам, культурам і звичаям, з метою розширення знань дітей про різноманітність світу та просування ідеї глобальної взаємодії, взаєморозуміння і толерантності.

Слід зазначити, що розмір фінансування проєктів у зазначених освітніх напрямках урядом Польщі встановлено від 20 до 500 тисяч злотих.

До речі: У Польщі анонсували три нові програми сімейних виплат

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *