У Польщі планують переселити українських біженців із великих міст у села: деталі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Уряд Польщі планує заохочувати українських мігрантів переселятися з великих міст в села та малі міста. Чому у Польщі планують переселити українських біженців із великих міст у села та невеликі міста пояснила міністр Агнешка Щигай. 

Нагадаємо, що українці у Польщі отримали можливість безкоштовно переказувати злоті в Україну 

Дешеве житло – один зі стимулів

Як заявила міністерка, котра відповідає за соціальну інтеграцію біженців, програма в цьому напрямку вже розробляється  і розрахована на тих українців, які планують проживати в Польщі тривалий час.

В Уряді Польщі твердять, що, переїхавши у сільську місцевість чи маленьке місто, українці зможуть орендувати помешкання за значно доступнішими цінами.

Йдеться про те, що в окремих польських гмінах із населення у 15 -20 тисяч осіб є щонайменше 30-40 приміщень, які можна без значних зусиль адаптувати для  житла.

Легше знайти роботу

Також польські урядовці зазначають, що конкуренція на ринку праці у малих містах значно менша, і там як правило значно легше знайти роботу.

Міністерка також звернула увагу, що в соціальній сфері Польщі завжди бракує працівників, зокрема по догляду  за людьми похилого віку. Зазначивши, що серед біженців з України є значна кількість жінок, котрі могли б працювати, надаючи соціальні послуги подібного роду.

Допомогти сільським громадам

Водночас за допомогою українських вимушених мігрантів у Польщі планують розв’язати проблемні питання із малонаселеністю польських сільських територій.

“Ми хочемо заохотити українців переїжджати з великих міст у провінцію, тому що там буде житло, робота, а також у цьому є потреба, адже польське село трохи знелюдніло, ” — сказала Агнешка Щигай.

До речі, у Польщі створили медичний розмовник для українців, який допоможе пояснити польською лікарю, що тебе болить, чи в аптеці описати симптоми та вибрати потрібні ліки.

 

фото: pexels.com

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − six =