У Польщі очікують зростання удвічі кількості українських школярів вже у вересні: цифра вражає

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Польські школи готуються прийняти 1 вересня до 400 тисяч українських дітей. Представники польської влади наголошують, що йдеться про зростання удвічі кількості українських школярів від попереднього пікового етапу.

Зверніть увагу, на особливості системи шкільної та дошкільної освіти у Польщі

Такі дані озвучив віцеміністр з питань освіти Польщі Томаш Ржимковський під час Сілезько-Українського освітнього форуму, яка відбулась 21 червня на Сілезькому стадіоні. Головною темою зустрічі було якраз питання дошкільної та шкільної освіти дітей українських біженців у Сілезькому воєводстві.

“Звісно, ми готуємося до того, що з 1 вересня учнів з України буде вдвічі більше, ніж в апогеї, ми передбачаємо 400 тисяч,
– наголосив заступник міністра освіти Польщі.

Які проблемні питання в освітньому процесу українських дітей

З представниками місцевої влади та органів освіти обговорювались й інші важливі питання, що стосуються освіти українських дітей у Польщі. Зокрема стосовно довозу українських дітей до шкіл та опіки над найменшими у дошкільних закладах.

Представники місцевих громад, де проживає велика кількість українських біженців, акцентували на тому, що у дошкільних закладах українські діти дуже швидко інтегруються, навіть не зважаючи на мовний бар’єр.

Зростання кількості учнів не порушило учбовий процес

Міністр освіти та науки Польщі Пшемислав Чарнек наголосив, що гнучка модель прийому дітей з України до шкіл не завадила процесу навчання польських дітей.

“Ми розробили систему прийому українських дітей та молоді до польських шкіл та навчальних закладів. Це дозволило, серед іншого, прийняти понад двадцять дві тисячі учнів майже до трьох тисяч сілезьких закладів таким чином, щоб не порушувати навчальний процес польських дітей”,
 – зазначив Чарнек.

У липні та серпні у шести польських містах заплановано проведення матуральних іспитів (іспити на атестат зрілості) для українських учнів.

Наразі готовність взяти участь у цих іспитах задекларували близько 8500 школярів. Однак ця цифра не остаточна.

Нагадаємо, що польську мову можна самостійно та безкоштовно вивчити “з нуля”: детальна інструкція

 

За матеріалами: dziennikzachodni.pl, gov.pl

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *