Страхування та техогляд українських авто у Польщі: важливі особливості

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Від початку російської агресії в Україні до Польщі виїхали понад 3 мільйони українців, багато з них виїжджали на власних автомобілях. Питання страхування та проведення технічного огляду українських автомобілів у Польщі актуально для багатьох мігрантів. 

Зверніть увагу: Як українцям отримати водійські права у Польщі: документи, ціни, терміни

Короткий гайд для українців у Польщі щодо того, як проводиться техогляд і страхування українських авто у Польщі.

Страхування у Польщі: “ЗЕЛЕНА КАРТА” ОБОВ’ЯЗКОВА

Насамперед нагадаємо, що кожен учасник дорожнього руху в Польщі незалежно від технічного стану автомобіля повинен мати страхування цивільної відповідальності, підтвердженням якого є так звана “Зелена карта”.

Як і в Україні, у Польщі такий страховий поліс можна зробити у будь-якій страховій компанії та розраховується вона індивідуально для кожного авто, відповідно до його технічних параметрів.

“Зелену карту” видають на термін від 15 днів до 12 місяців. Важливо розуміти, що чинний страховий поліс на авто треба мати упродовж усього часу перебування у Польщі.

СТРАХУВАННЯ І ТЕХОГЛЯД ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АВТОМОБІЛІВ у Польщі

Як відомо, в Україні авто загальною вагою до 3,5 тонн не проходять техогляду. Однак, у Польщі ситуація кардинально інша – усі транспортні засоби повинні регулярно проходити техогляд, інакше штраф і арешт авто.

Поки що польське законодавство не вимагає від власників авто на українській реєстрації проходити техогляд.

страхування
Наразі українці на автомобілях з українськими номерами можуть їздити польськими дорогами без техогляду, за одним винятком, фото: eauto.org.ua
Йдеться про  випадок, якщо під час перевірки в українському авто було виявлено порушення, що загрожують безпеці руху. 

У такому випадку у вас можуть вилучити технічний паспорт на авто, який упродовж 7 днів буде перебувати у поліції, прикордонній службі чи у Національній податковій адміністрації.

Це залежить від того, який орган зупинив ваше авто і виявив недолік.

Після цього терміну техпаспорт передають до представництва держави, де зареєстроване авто. У нашому випадку – у консульство або посольство України.
Також нагадаємо, що за офіційною інформацією Посольства України у Польщі українці мають право їздити на автомобілі з українськими номерами, навіть якщо перебувають на її території більш ніж 6 місяців.

Процедура проведення техогляду у Польщі 

Якщо українські мігранти потрапили у зазначену вище ситуацію, аби далі їздити на власній машині, доведеться пройти техогляд (badania techniczne) у Польщі.

Для цього треба знайти поблизу вашого місця перебування у Польщі станцію контролю транспортних засобів (stacja kontroli pojazdów).

телеграм-канал UAPL.INFO

Станції технічного огляду у Польщі діляться на:
  • базові (podstawowe), де перевіряють авто масою до 3,5 тонн
  • окружні (okręgowe), де проходять техогляд всі інші авто.
Вартість послуги техогляду – 99 злотих для звичайного автомобіля і 162 злотих для авто, які мають газову установку.

Після огляду авто, якщо його технічний стан буде визнано задовільним, автовласник отримує відповідний документ, на підставі якого і зможе повернути вилучений техпаспорт.

До теми: У Польщі правила дорожнього руху мають важливі особливості та відмінності від українських

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *