Техогляд і страхування українських авто у Польщі – важливі особливості.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Від початку російської агресії в Україні до Польщі виїхали понад 3 мільйони українців, багато з них виїжджали на власних автомобілях.

Сьогодні у них постає питання: скільки ще вони зможуть пересуватись Польщею на своїх автомобілях і зі своїми водійськими правами? Спробуємо розібратись як проводиться техогляд і страхування українських авто у Польщі.

“ЗЕЛЕНА КАРТА” ОБОВ’ЯЗКОВА

Кожен учасник дорожнього руху в Польщі незалежно від технічного стану автомобіля повинен мати страхування цивільної відповідальності, підтвердженням якого є так звана “Зелена карта”.

Як і в Україні, у Польщі такий страховий поліс можна зробити у будь-якій страховій компанії та розраховується вона індивідуально для кожного авто, відповідно до його технічних параметрів.

“Зелену карту” видають на термін від 15 днів до 12 місяців. Важливо розуміти, що чинний страховий поліс на авто треба мати упродовж усього часу перебування у Польщі.

ТЕХОГЛЯД ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АВТОМОБІЛІВ НЕПОТРІБЕН, АЛЕ Є НЮАНС

Як відомо, в Україні авто загальною вагою до 3,5 тонн не проходять техогляду.

Однак, у Польщі ситуація кардинально інша – усі транспортні засоби повинні регулярно проходити техогляд. Інакше штраф і арешт для авто.

Поки що польське законодавство не вимагає від власників авто на українській реєстрації проходити техогляд.

Тому на сьогодні українці на автомобілях з українськими номерами можуть їздити польськими дорогами без техогляду. За одним винятком.

У ВАШОМУ АВТО ВИЯВИЛИ ПОРУШЕННЯ, ЩО ЗАГРОЖУЮТЬ БЕЗПЕЦІ РУХУ – ПОРЯДОК ДІЙ

У такому випадку у вас можуть вилучити технічний паспорт на авто, який упродовж 7 днів буде перебувати у поліції, прикордонній службі чи у Національній податковій адміністрації (у залежності від того, хто зупинив ваше авто і виявив недолік).

Після цього терміну техпаспорт передають до представництва держави, де зареєстроване авто. У нашому випадку – у консульство або посольство України.

ПРОЦЕДУРА ТЕХОГЛЯДУ

Якщо ви потрапили у таку ситуацію, аби далі їздити на власній машині, доведеться пройти техогляд (badania techniczne).

Для цього треба знайти поблизу вашого місця перебування у Польщі станцію контролю транспортних засобів (stacja kontroli pojazdów).

Такі станції у Польщі діляться на:

  • базові (podstawowe), де перевіряють авто масою до 3,5 тонн
  • окружні (okręgowe), де проходять техогляд всі інші авто.

Вартість послуги техогляду – 99 злотих для звичайного автомобіля і 162 злотих для авто, які мають газову установку.

Після огляду авто, якщо його технічний стан буде визнано задовільним, автовласник отримує відповідний документ, на підставі якого і зможе повернути вилучений техпаспорт.

Нагадаємо, що у Польщі правила дорожнього руху мають важливі особливості, які слід врахувати українським водіям. Детальніше за посиланням – https://cutt.ly/AJpPCH8

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 15 =