Штраф і навіть арешт – 7 вчинків, які не варто робити на пляжах Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Сезон літнього відпочинку на морі у Польщі в самому розпалі, тож багато українців вирішили скористатись можливістю насолодитись морським повітрям на польських пляжах Балтики. Однак пляжний відпочинок у Польщі може здивувати правилами та заборонами, за які загрожує не лише грошовий штраф, а й навіть арешт.

Зверніть увагу: Як зберегти зароблені у Польщі злоті та з прибутком зняти їх в Україні: корисний лайфхак

Щобільше правила відпочинку на морських пляжах Польщі мають низку особливостей, про які дехто з українців і не здогадувались – як для прикладу заборона прогулянок по дюнах чи паління на пляжі.

Штраф за прогулянку по дюнах на Балтійському узбережжі Польщі

Прогулянка дюнами, які вітер та хвилі формують на берегах Балтійського моря у Польщі, не саме дешеве задоволення під час літнього відпочинку.
Багато українців у Польщі не розуміють чому не можна навіть босоніж пройтись до піщаних дюнах поблизу морських пляжів.

Річ у тім, що дюни на берегах Балтійського моря виконують захисну функцію, запобігаючи ерозії узбережжя і захищаючи будівлі на суші від руйнівного впливу моря.

Окрім того, на дюнах поблизу Балтійського моря у Польщі росте велика кількість рослин, що перебувають під захистом держави.

штраф

Відтак не лише прогулянка дюнами, а й порушення їх екосистеми, у тому числі й зривання рослин, карається у Польщі штрафом, фото wycieczkownia.pl

Офіційно штраф за прогулянки дюнами у Польщі визначено статтею 81 Кодексу про правопорушення "Знищення або пошкодження пристроїв для захисту берегів".

До 1000 злотих штрафу доведеться заплатити тим, хто на думку правоохоронців Польщі “знищує або пошкоджує пристрої для захисту морських берегів або внутрішніх вод, зокрема будь-які укріплення або захисну рослинність“.

Паління та алкоголь на пляжах у Польщі: за що реально отримати штраф

Українцям, які вирушають на відпочинок до балтійського узбережжя Польщі, також слід врахувати, що звична в Україні “цигарка на пляжі” може обернутись пристойним штрафом.

Попри те, що офіційно на державному рівні у Польщі відсутня пряма заборона на паління на польських пляжах, місцева влада має право встановлювати власні обмеження.

Тому при відвідуванні пляжів обов'язково слід ознайомитись із локальними правилами перебування на них, у питанні заборони паління.
У багатьох курортних містах Польщі на Балтійському морі діє повна заборона на цигарки на пляжах, а штрафні санкції сягають навіть 500 злотих.
Окрім того, за закопаний у пісок на пляжі недопалок, можуть виписати й додатковий штраф за засмічення публічних місць.
Щодо алкоголю на пляжах Польщі, то тут все дуже однозначно – штраф.

Пляжі це публічне місце, а вживання алкогольних напоїв у публічних місцях Польщі заборонено на загальнодержавному рівні.

телеграм-канал UAPL.INFO

Перебування на пляжі із домашніми тваринами у Польщі: заборону встановлює місцева влада

Перед планування відпочинку на морському узбережжі Польщі також варто уточнити наскільки реально провести там час із домашніми тваринами.

Хоча на загальнодержавному рівні у Польщі й не встановлено заборони на присутність собак на пляжах. Проте місцева влада подеколи відчутно обмежує перебування тварин поблизу моря у курортний сезон.

Органи місцевого самоврядування можуть навіть повністю заборонити перебування тварин на пляжах у літньо-осінній сезон. Або встановити денні обмеження для перебування собак на пляжах Польщі, і дозволити їх вигул у вечерні години.
штраф
Здебільшого на різних ділянках балтійського узбережжя Польщі діють різні правила для тварин, а також є і так звані “собачі пляжі”, фото pexels.com
Проте навіть при можливості перебування собак на пляжі, здебільшого вони мають бути у намордниках та на повідці.

Тому слід уважно вивчити місцеві правилами, аби присутність тварини на пляжі у Польщі не обернулась штрафом для власника.

Гриль на пляжі у Польщі: дозволено чи ні

Для любителів посмажити ковбаски, чи шашлик на природі відвідування польських пляжів також може принести сюрприз у вигляді штрафу.
Насправді на законодавчому рівні у Польщі не заборонено розпалювати гриль (саме гриль, а не вогнище!) на публічних пляжах. Проте, як і у наведених вище прикладах, місцева влада може встановлювати власні обмеження.
Аби уникнути неприємностей із місцевими правоохоронцями українцям у курортних містах Польщі слід детально ознайомлюватись з інформаційними стендами на пляжах.

Адже саме на них зазвичай вказуються обмеження, які діють на актуальний момент перебування на пляжі.

До теми: Як правильно спланувати відпочинок на Балтійському морі у Польщі: ТОП-7 курортів на літо

Навіть у випадку, коли гриль дозволено розпалювати на певній ділянці пляжу, все одно існує потенційна можливість отримати штраф за порушення:
 • громадського порядку – коли такі дії перешкоджають відпочинку інших осіб,
 • норм протипожежної безпеки – у випадку якщо це визнають створенням пожежної загрози,
 • чистоти публічного місця – якщо після грилю місце не буде відповідним чином прибрано.

Штраф за автомобіль чи мотоцикл на пляжі у Польщі від 500 до 5000 злотих

Перебування у Польщі на пляжі автомобіля або будь-якого іншого транспортного засобу здебільшого можливо лише у випадку, якщо це транспорт рятувальних або екстрених служб.
штраф
Відпочивальники не можуть легально заїхати на публічний польський пляж не лише автомобілем чи мотоциклом. А й будь-чим, що у Польщі законодавчо визнано “транспортним засобом”, фото: pexels.com

Щоправда, у виняткових випадках все ж таки можна в’їхати на пляжі Польщі автомобілем, але:

 • для цього необхідно отримати спеціальний дозвіл,
 • виключно в інтересах збереження життя чи здоров’я – для прикладу аби доставити постраждалу особу до лікарні.
У іншому випадку в'їзд транспорту на пляжі у Польщі вважається порушення ст. 60C Закону про морські території та морську адміністрацію.
В залежності від виду та наслідків порушення заборони в’їзду на пляж транспортними засобами сума штрафу може коливатись від 500 до 5 000 злотих.

За інтим та нудизм на пляжі у Польщі не лише штраф, а й навіть обмеження волі

Також українцям у Польщі не слід забувати, що відповідно до польського національного законодавства, пляж вважається публічним місцем.
Відтак навіть спроба здійснення інтимних стосунків, або дій, які можуть вважатися інтимом – суворо карана дія, яка трактується як “непристойні дії”.

Стаття 140 Кодексу Польщі про правопорушення визначає, що “непристойні дії” у публічному місці можуть каратись:

 • арештом на строк від 5 до 30 діб,
 • обмеженням волі на строк 1 місяця,
 • штрафом від 20 до 1 500 злотих.
У контексті відпочинку на пляжах Польщі, також слід розуміти, що окрім інтимних стосунків, непристойними діями вважають:
 • непристойні жести або рухи в громадських місцях;
 • публічна демонстрація музичного або аудіовізуального контенту (гучна музика чи відео);
 • перебування голим на вулиці;
 • засмага топлес.
Тому не лише сексуальна активність, а й навіть перебування топлес чи оголеним на публічних пляжах Польщі, може закінчитись не лише суттєвим штрафом, а навіть арештом та обмеженням волі.

До речі: Дешевий роумінг для українців в Європі продовжено: перелік операторів та деталі Угоди

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *