Сезонна робота у Польщі: скільки можна заробити у 2023 році

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

На польському ринку праці розпочалося пожвавлення, яке триватиме до осені, саме в цей період стає популярною сезонна робота. Тимчасовий підробіток завжди цікавить українських мігрантів, адже це нагода отримати дохід, навіть без спеціальних навичок.

Читайте також: Час обирати – або Карта побиту або PESEL UKR: плюси та мінуси цих статусів для українців

Сезонні роботи в Польщі дають можливість попрактикуватись у новій сфері й заробити гроші, що подекуди перевищуватимуть мінімальну зарплату в Польщі.

Сезонна робота 2023: на які вакансії вже шукають працівників у Польщі

Сезонна робота в Польщі є одним із видів працевлаштування, який здійснюється на основі узаконених  державою правил.

Згідно з чинним законодавством сезонною роботою у Польщі вважається:

 • праця, яка залежить від пори року або погодних умов;
 • виконується не більше 9 місяців у календарному році.

Сезонна робота часто пов’язана з працею у сільському господарстві та будівництві, де потрібна витривалість. Однак можна знайти пропозиції, які не вимагають великих фізичних зусиль.

Серед пропозицій сезонної праці у травні 2023 року найчастіше зустрічаються:
 • в популярних серед мігрантів групах з пошуку праці у соцмережах – найбільше оголошень з пошуку працівників на збір та обробку полуниці, які потрібні з травня по липень;
 • на відомих порталах з оголошеннями праці – переважають пропозиції тимчасового працевлаштування для продавців, на роботи у полях (збір ягід) та помічників у сільському господарстві.

Крім цього, щорічно польський ринок праці потребує будівельників, збирачів ягід та іншого урожаю, допоміжний персонал у ресторани і кафе, доглядальниць за людьми похилого віку тощо.

телеграм-канал UAPL.INFO

Який дохід може принести сезонна робота у Польщі

Оплата сезонної праці залежить від складності роботи, відповідальності, а іноді й досвіду працівника. Навесні 2023 року виконуючи тимчасову роботу можна заробити доволі непогані гроші, виконуючи не надто складну роботу.

Фермерські господарства

Робочої сили потребує сільське господарство Польщі. На початку весни з’являються пропозиції допомоги на фермах. Оплата праці у цій галузі дуже різниться та залежить від роботи, що виконується, серед наявних у травні 2023 року пропозицій в середньому пропонують близько 5500 злотих на місяць брутто.

робота
На одному з ресурсів пошуку праці, серед вакансій на роботи у сільському господарстві, багато пропозицій з позначкою “Запрошуємо працівників з України“, фото: pexels.com

Збір полуниці

Робота пов’язана з підготовкою до збору та збиранням полуниці щорічно є серед пропозицій праці на сезон. Зокрема тимчасовим працівникам потрібно обрізати, прополювати та збирати ягоди.

робота
За збір полуниці сезонним працівникам в середньому пропонують від 20 до 25 злотих за годину брутто, фото: pexels.com

Продавці морозива

Напередодні літа з’являються пропозиції працевлаштування, які не потребують такої фізичної витривалості, як у сільському господарстві. Зокрема, вже шукають продавців морозива, солодощів, фаст-фуду та касирів у маркети.

робота
Середній рівень зарплати продавця морозива становить 24 злотих за годину брутто, однак може бути й вищим, зокрема у курортних та туристичних місцях, фото: pexels.com

Допоміжний персонал у кафе та ресторани

Навесні та літом додатковий персонал також знадобиться у заклади харчування. Найчастіше шукають допомогу для кухарів, а також посудомийниць та офіціантів.

робота
Дохід помічників на кухні відрізняється від обов’язків, зазвичай становить від 3400 злотих брутто, фото: pexels.com

Де шукати роботу в Польщі

Робота на сезон, це не лише спосіб заробітку, а й можливість підвищити кваліфікацію та здобути нові навички або вдосконалити існуючі. Праця на літо, це також нагода для студентів та учнів, які навчаються у Польщі здобути перший досвід та розпочати кар’єру у вільний від навчання час.
робота
Сезонна робота зазвичай має тимчасовий характер, однак при працевлаштуванні варто погоджуватися лише на легальні пропозиції, фото: pexels.com
Офіційне працевлаштування допоможе:
 • не натрапити на шахраїв;
 • отримати страхове відшкодування в разі нещасного випадку.

При пошуку вакансій тимчасової праці варто обирати надійні ресурси, про які детально розповідали у матеріалі: Працевлаштування у Польщі: як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв 

Додатково у пошуках праці допоможуть спеціалізовані ресурси, де у відповідному рядку слід ввести “Praca sezonowa”. Найвідоміші польські портали з пошуку роботи: 

 • olx.pl
 • praca.pl
 • gratka.pl
 • jobs.pl
 • ogloszenia.ngo.pl
 • praca-tymczasowa.pl
 • goldenline.pl
 • infopraca.pl
 • pracuj.pl

Як українським мігрантам не втратити зароблені кошти

Українці, які планують тимчасово працевлаштуватися у Польщі, при оформленні на роботу зіштовхуються одразу з двома проблемами. Йдеться про необхідність відкриття рахунку у злотих та безпечний спосіб доставки зароблених грошей в Україну.
Українці, які працевлаштовуються в Польщі зазвичай відкривають рахунок у польському банку, на який отримують зарплатню, проте це не завжди найкращий варіант.

Таке рішення, може бути вкрай невдалим оскільки: 

 • якщо зняти кошти та забути закрити рахунок, то банк ймовірно нарахує комісію, яку доведеться сплати;
 • у разі переказу коштів на рахунок в Україні доведеться сплатити комісію;
 • при знятті коштів в Україні буде значна комісія за конвертацію.

Крім цього, на жаль, існує чимало свідчень українців, які втратили зароблені важкою працею кошти, коли перевозили готівку.

На щастя багато українців у Польщі знають, як не втратити зароблені кошти, а допомогти в цьому можуть цікаві пропозиції українського Кредобанку. Банк надає низку унікальних пропозицій, серед яких:

 • можливість отримувати зарплатню одразу на картку в злотих;
 • не перевозити готівку через кордон;
 • примноження коштів завдяки депозиту в злотих;
 • змога безплатно отримувати перекази з Польщі;
 • зняття злотих в Україні через касу банку;
 • обміняти злоті на гривні онлайн і зняти їх одразу в банкоматі.

Детальна інформація як легко відкрити рахунок у Кредобанку та користуватися усіма перевагами у матеріалі: Сервіс Дія уможливив онлайн-відкриття рахунку в українському банку

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

One thought on “Сезонна робота у Польщі: скільки можна заробити у 2023 році

 1. добрий деньдопоможіть шукаю роботу ми пари 2 що це шукала шукала ніхто не приймає(((

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *